Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:31 21.05.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Пещ 1200 градусанови [re: Timo]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано02.07.13 15:26



Ех. Хобита...
Дигни си температурата най-нормално и тогава си вкарай нещото с боята.



Тема Re: Пещ 1200 градусанови [re: Timo]  
Автор ramzes1977 (ентусиаст)
Публикувано02.07.13 20:59



Интересна ми е боята , това да нее нещо като Емайл покритие . При мен в фабриката на 850 градуса кълихме 50хфа , 60ц2а - прожини стомани ,а на 950 9хц , 12х . Циментацията, нитро циментация върви на 850 даже , Пеща е тухлена , но на тавана има една спец плоча от некъв материал между чугун и графит , не знам точно какво е ? но от страни си е само огнеопорна зидария .



Тема Re: Пещ 1200 градусанови [re: ramzes1977]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано03.07.13 00:20



Глазурата е мляно стъкло (един вид) и още няколко добавки (незнам точно какви са) но ще си ги поръчвам готови понеже са много капризни и изискват филтрация и доста сложни процеси за изготвянето. На мен ми трябва за нещо съвсем различно като гланцирано покритие с разни шарки на нещо си. "Боята" е суха субстанция и се смесва с течен емулгатор и след изпичането се разлива много точно. Нещо като старото покритие на електрическите печки за готвене.

Успехът се гради на знания и собствена религия!


Тема Re: Пещ 1200 градусанови [re: Timo]  
Автор Kossoman ()
Публикувано03.07.13 07:46



Някаква фрита ли ще нанасяш? Най-разпространената циркониева фрита се пече над 950 градуса.



Тема Re: Пещ 1200 градусанови [re: Timo]  
Автор ramzes1977 (ентусиаст)
Публикувано03.07.13 07:59



За колко време трябва да дигаш температура ? Според мен от рязкото дигане на температура се получава този проблем.От 200 градуса до 850 вдигаха пеща на 5-6 стъпки като до всяко достигане на зададената температурата се стабилизира за около 2-3 часа .

.



Тема Re: Пещ 1200 градусанови [re: ramzes1977]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано03.07.13 10:36



Точно десятката.


Трябва ми за 10-тина минути а преди това трябва да работи няколко часа. Без крива се разбра че няма как да стане.

Успехът се гради на знания и собствена религия!

Тема Re: Пещ 1200 градусанови [re: Kossoman]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано03.07.13 11:05



да
Тази е оловна и се пече от 840 до 970 като сменя цвета в зависимост от температурата.

Успехът се гради на знания и собствена религия!


Тема Re: Пещ 1200 градусанови [re: Timo]  
Автор ramzes1977 (ентусиаст)
Публикувано03.07.13 13:42



Опсс тук вече не мога да ти кажа колко време трябва да подгряваш. Ще трябва да го налучкаш опитно . И другото което е ти трябва ""Свъх контролер"" , с малък хистерезис .
Малка тайна този конторлер беше така направен ,че управлява няколко групи с негреватели . Идеята там беше такава,че колкото се доближаваш до зададената температура толкова групи с нагреватели се изключват - това беше така защото по този начин се намаля реактивният момент на нарастването на температурата и дори прескачането на горната и граница.

П.п. Давай на татък ще се сетя още неща

.



Тема Re: Пещ 1200 градусанови [re: Timo]  
Автор ramzes1977 (ентусиаст)
Публикувано03.07.13 22:56



Един приятелми даде идея за зидария на огнеопорни тухли ползувал Бял пясък в съотношение 2:1 със цимент + 1 част Сол . Белият пясък който е ползувал от една добивна на 3-4 километра от мен тук в Балкана

.



Тема Re: Пещ 1200 градусанови [re: Timo]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано28.07.13 17:06



Ще имаш проблем и със обмазката на кантала. Някои обмазки над 800° стават проводящи и правят късо.

Ако искаш контролер - имаш го за 150 лв. Мин. 5 програми с по 5 зони на контролирано нарастване и задържане.



Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.