Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:27 28.04.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Това азбест ли е в намотката?нови  
Автор vinsa (непознат )
Публикувано29.04.13 16:23



Здравейте,
рязах един стар електрожен (останал от баща ми, правен ръчно през комунизма) с ъглошлайфа, че да върна медта да купя нов, по-слабичък и по-лекичък.

Обаче като го разрязах се усетих, че материята която е между медните жици може и да е някакъв азбест. Един приятел ми вика че било някакъв стъклотекстолит. Под микроскопа нишките изглеждат прозрачни, успях да го стопя трудно на пламък от свещ и се образуват прозрачни стопилки (топчета). Според вас това възможно ли е да е азбест и да съм се надишал?
Ето снимки:







Тема Re: Това азбест ли е в намотката?нови [re: vinsa]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано29.04.13 16:43



Не е азбест а стъкломат, казва се още бандажна лента а хартията се казва прешпан.
Азбеста е канцерогенен и забранен за ползване от много години и никога не се е ползвал за тази цел, по скоро ти е замирисало лаковото покритие.
Споко, ще живееш.


Да беше го продал, щеше повече да изкараш.

Успехът се гради на знания и собствена религия!

Тема Re: Това азбест ли е в намотката? [re: Timo]  
Автор vinsa (непознат )
Публикувано29.04.13 16:59



Тоз електрожен е останал от комунизма, тогава е правен, когато азбеста не е бил забранен. Затова съм много притеснен. Аз ще пратя проба за изследване в лаборатория, просто питам има ли шанс да не е азбест и какво друго може да е. Значи както казах не гори, топи се трудно, нещо със стъклени нишки евентуално да е.



Тема Re: Това азбест ли е в намотката?нови [re: vinsa]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано29.04.13 17:11



Добре

Успехът се гради на знания и собствена религия!


Тема Re: Това азбест ли е в намотката?нови [re: vinsa]  
Автор ramzes1977 (член)
Публикувано29.04.13 17:17



Ширит.Имам токова чудо останало от Бащата когато бачкаше още.Само ,че е по ситен.



Тема Re: Това азбест ли е в намотката?нови [re: vinsa]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано29.04.13 23:58



Нали си получи от говора тук?

- СТЪКЛО



Тема Re: Това азбест ли е в намотката?нови [re: hidrazin4o]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано30.04.13 00:34



Това диване само виж какъв електрожен е потрошил заради медта. Няма свършване на идиотите.



Успехът се гради на знания и собствена религия!

Тема Re: Това азбест ли е в намотката?нови [re: Timo]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано30.04.13 00:54



И после ще пита що не може да направи една свястна заварка с "марковия" електрожен Ейнхел.





Тема Re: Това азбест ли е в намотката?нови [re: Timo]  
Автор ramzes1977 (ентусиаст)
Публикувано01.05.13 13:26



"СЮНТЮРМАТОРА" където е съсипал е бил идеален с малко преработка за зарядно на КУНДУРМАТОРИ.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.