Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:13 17.05.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Огъване на шина в кръг ?нови  
Автор tirtirlin (дразнител)
Публикувано23.03.13 10:25



10 мм дебелина,100 мм широчина. Въпросът е,че искам да я огъна напряко,в колело 1200мм диаметър.
Вероятно ще трябва с нагряване.8 еднакви колела искам да огъна в обръчи.
Готов съм да мисля за направа на някаква елементарна машина с редуктор,вероятно и за нагряване с горелки. Да кажем,че заданието е да се измисли нещо,което може да бълва 24 часа такива обръчи от шина.Заваряването ще е ръчно.Как обаче да се огъва по широката част,тия 100 мм ? Ако беше огъването по дебелината,може би нямаше да питам.

Като как си го представяте казуса ? Машина за огъване на тръби,дали би могла да се справи ?



Тема Re: Огъване на шина в кръг ?нови [re: tirtirlin]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано23.03.13 11:08





Успехът се гради на знания и собствена религия!

Тема Re: Огъване на шина в кръг ?нови [re: Timo]  
Автор tirtirlin (дразнител)
Публикувано23.03.13 12:05



Не става,требва да са от стомана,ще имат спици.Това са обръчи за изцяло метални колела на машина която трябва да се движи извън пътя,при сняг от един метър.Тоест,колелата са проходни за снега,все едно караш в река с един метър вода.Ти ми предлагаш да лея алуминий,-не работи конкретно за това.



Тема Re: Огъване на шина в кръг ?нови [re: tirtirlin]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано23.03.13 13:08



Не, аз ти предлагам


Да си ги поръчаш да ти ги отлеят. Това си е вариант! А и до колкото разбрах от описанието ти че искаш да правиш големи шайби(Образно казано).
За такава машинка която си се навил ще ти трябва ресурс т.е. с редуктор трябва да е много голямо нещо или да го минеш на хидромотор с хидравлика и доста колела.
Смятам че е добър вариант. Иначе си решаваш ти!

Успехът се гради на знания и собствена религия!

Тема Re: Огъване на шина в кръг ?нови [re: tirtirlin]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано23.03.13 16:54



10 мм дебелина,100 мм широчина. Въпросът е,че искам да я огъна напряко,в колело 1200мм диаметър.
Вероятно ще трябва с нагряване.8 еднакви колела искам да огъна в обръчи.


Изрязваш с газова горелка от лист 14мм сектори от пръстена.
Заваряваш ги на пръстен - плътни заварки.
Обработваш пръстените на подходящ струг- чела и диаметри.
Това е икономичният начин - да не се хаби материал.


...
Ако държиш на шина - без загряване и очукване по "дорник"- не става.
...

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Редактирано от 3opниk2 на 23.03.13 16:55.



Тема Re: Огъване на шина в кръг ?нови [re: tirtirlin]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано25.03.13 23:33



Ша черпиш.




Успехът се гради на знания и собствена религия!

Тема Re: Огъване на шина в кръг ?нови [re: Timo]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано26.03.13 01:07



Няма за какво да черпи. Постановката му е неправилна още в самото начало. Не може да да правиш колела със заварка. Ако не се скъса заварката ще се скъса до нея. Материала от заварката, този покай заварката и останалия вече ще имат различна структура. Примерно на камион направен на шаси - две греди, не се допуска ремонт на гредите чрез заваряване! Само замяна на гредата. Да не говорим за джанти. Аз поне не съм виждал такава направена със заварки по радиуса, Пък и човека пише че ще се ползва за сняг от един метър и такива. Крайно несериозно. По-скоро да се разтърси за джанти от трактори.



Тема Re: Огъване на шина в кръг ?нови [re: hidrazin4o]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано26.03.13 02:07



Ти пък, таман щеше да почерпи човека.
За гредите знам ама знам и че видях как се сменя на чароки ляв с десен волан и гредите рязаха и си викам още един никролог ама нейси някой беше казал че след време само циганите ще останат а те по хитри, бягат за желязо да издават. Кой сега е професионалиста.



Успехът се гради на знания и собствена религия!

Тема Re: Огъване на шина в кръг ?нови [re: Timo]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано26.03.13 02:13



Аха, ще почерпи. Аз от такива черпения мога да напълня гребен канал Видин - Малко Търново само с марковите питиета без самогона.


И не е шега работа. Само не ми е ясно какво иска после да сложи от външна страна на диска.



Тема Re: Огъване на шина в кръг ?нови [re: tirtirlin]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано26.03.13 10:57



Колчем вляза в тоя клуб и все интересно :-) Заданието ми е любопитно. Това дето се движи извън пътя в метър сняг не е ли верижно? Вместо денонощно да огъваш, защо не режеш от тръба? Как правят на влаците колелетата?

Напреженията по периферията??

Редактирано от ha! на 26.03.13 11:51.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.