Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:44 25.04.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Хидравлика  
Автор motkashtse (пристрастен)
Публикувано30.06.12 05:45



Постнах това в Инженери, от там ме посъветваха да пробвам и тук.

Някой разбира ли от хидравлика?
Искам да направя автоматична хидравлична преса, товар около 2-3 тона, ход на буталото 5-10см.

Гледах нещо такова за помпа
http://www.ebay.com/itm/251089187491?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649#ht_500wt_949

и това за бутало
http://www.ebay.com/itm/130716147954?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649#ht_500wt_949

Трябва да може да задържа в отворено положение няколко секунди.
Какво ми трябва за контрол на хода - кога да отива нагоре и надолу и колко да стои отворено буталото?

Ще се използва за формиране на олово, за автоматизация на нещо такова.



"Хайде, хайде! Гасете по-бързо лампата и да си лягаме!" казало седмото джудже...

Тема Re: Хидравликанови [re: motkashtse]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано30.06.12 16:39



За 2-3 тона защо ти е хидравлика? Не ми стана ясно какво питаш точно? Задай си точно задачата.



Тема Re: Хидравликанови [re: motkashtse]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано30.06.12 18:46



Ще ти помогна.
Първо искам да уточниш следните изходни данни:

- Усилие на цилиндъра - 2 или 3 тона
- Ход на цилиндъра - 50 или 100 мм
- За колко време да се извършва целия ход - в секунди?
- Пресата вертикална ли е?
- Опиши процеса на пресоване, например: Включва се хидравликата на празен ход, цилиндърът е в изходно горно положение, стартира се пресоването - цилиндърът тръгва надолу, пресова, евентуално задържа известно време при номиналното усилие, вдига нагоре и спира в изходно положение, чака следващо пресоване. През това време хидравликата работи на празен ход.

Ще ти изчисля диаметъра на цилиндъра, дебита и налягането в системата, по които се избира помпата, мощността на ел.двигателя, от какви хидравлични елементи да се състои системата и други детайли.



Никога не казвай никога!

Тема Re: Хидравликанови [re: paparosko]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано30.06.12 19:22



Аз бих го направил с пиано колело и мотор-редуктор със спирачка и тъп краен изключвател но всичко е според зависи, дали са 2-3 тона.
На питащият да уточни натиска спрямо полща и спецификацията на метала, да се говори за олово е несериозно.



Тема Re: Хидравликанови [re: Timo]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано30.06.12 20:13



Искаш съвет от хидравлик как да си направиш хидросистема на преса.
Аз ти предлагам услугите си.
За да се изчисли системата са необходими изходни данни.

На питащият да уточни натиска спрямо полща и спецификацията на метала, да се говори за олово е несериозно.

За каква несериозност става въпрос?

Не те карам да смяташ усилието, а да се спреш на определено усилие - 1, 2 или 3 тона?!
Да се спреш на определен ход - 50 или 100 мм и други необходими данни.

Какво му е сложното.

Аз не съм ти в главата за да знам за какво ти е нужно всичко това, което искаш да направиш.
Ако още не си наясно за какво ти е необходима тази хидравлична система, изясни си нещата и тогава ми напиши изходните данни.

Жив и здрав!



Никога не казвай никога!

Тема Re: Хидравликанови [re: Timo]  
Автор motkashtse (пристрастен)
Публикувано01.07.12 08:56



Правя оловни куршуми комерсиално, но чрез леене. Стават бързо, но има доста брак, което мисля че с пресоване ще се избегне.
За машината ползвам сплав от 2% калай, 6% антимон, 92% олово. Има доста висока твърдост, 16-18 по Бринел.
За пресоване се ползва почти чисто олово, което има твърдост 5-6 по Бринел.
Куршумите от различни калибри имат различна площ - диаметрите им ги имам в инчове, - .356, .358, .401, .430, .452. Налягането за чисто олово според форумите трябва да е 15000 psi.
Ход на буталото от около 5 см би трябвало да е достатъчен.

"Хайде, хайде! Гасете по-бързо лампата и да си лягаме!" казало седмото джудже...


Тема Re: Хидравликанови [re: Timo]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано01.07.12 10:41



Timo,

Извинявай, явно съм объркал твоя постинг с този на motkashtse.

Никога не казвай никога!


Тема Re: Хидравликанови [re: motkashtse]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано01.07.12 10:43



motkashtse,

Извинявай, помислил съм постинга на Timo за твой.

Никога не казвай никога!


Тема Re: Хидравликанови [re: motkashtse]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано01.07.12 13:55



Приемаме че BHN=18
a диаметъра ти е 9-12
по метода на пластичната деформация приблизително налягане е 1034 кг/см2

Нямам време да се занимавам с изработката но се насочи към ексцентрично колело с мотор - редуктор със спирачка и монтираш на него бутало с пружина. Направи го с горен натиск а основата подвижна.
2т ти е напълно достатъчен натиск ако искаш преди да почнеш експериментирай с един обикновен крик с 2 тона. Има и готови преси за избиване на лагери по автосервизите просто слагаш по малък крик и помпаш.
А за автоматика ти трябва един краен излючвател и реле за време за подаване на листов материал от сплавта. Това което ти предлагам е най евтино и елементарно, разбира се може да се усложни доста повечко но апетита идва с яденето.
Успех.

Редактирано от Timo на 01.07.12 15:42.



Тема Re: Хидравликанови [re: paparosko]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано01.07.12 13:55



разбрах






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.