Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:32 19.05.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Абразивни дискове 70*18*10 мм. От къде?нови  
Автор ДжeтepoXeлъp (Волтарианец)
Публикувано27.02.12 15:05



В момента имам възможност да купя една мини шлифовална машинка с регулиране на оборотите 0-10 000 (150 вата моторче), но не зная как стои въпроса с абразивните дискове за нея. В книжката и размера се води 70*18*10 милиметра, съответно диаметър, ширина, отвор, но мисля, че и по-тънки от 18 милиметра биха свършили работа, а като гледам ограничителите, мисля, че ше поеме и 80 милиметра диаметър.

Можете ли да ми кажете къде в София мога да намеря такива размери дискове, евентуално цени, и имат ли дисковете максимално допустими обороти?

Въпросната машинка я искам, но без консумативи няма никакъв смисъл да посягам към нея.

Да живее негово императорско величество Клинг Надменни!!!


Тема Re: Абразивни дискове 70*18*10 мм. От къде?нови [re: ДжeтepoXeлъp]  
Автор ДжeтepoXeлъp (Волтарианец)
Публикувано29.02.12 08:14



И този клуб ли умря?

Да живее негово императорско величество Клинг Надменни!!!


Тема Re: Абразивни дискове 70*18*10 мм. От къде?нови [re: ДжeтepoXeлъp]  
Автор Kossoman ()
Публикувано29.02.12 08:28



Ако се опиташ да зададеш ясен въпрос, сигурно ще има отговор.



Тема Re: Абразивни дискове 70*18*10 мм. От къде?нови [re: Kossoman]  
Автор ДжeтepoXeлъp (Волтарианец)
Публикувано29.02.12 15:32



Можете ли да ми кажете къде в София мога да намеря такива размери дискове, евентуално цени, и имат ли дисковете максимално допустими обороти?

Това може да е неясен въпрос само за тези, които не желаят да помогнат. Извини ме за грубостта, но съм писал и преди тук, и съм получавал доста по-различно отношение. И втория ми въпрос:

И този клуб ли умря?

Може би и той е неясен?

Ако седнеш да ми обясняваш, че не съм се доизяснил, че шмиргелови дискове и абразивни дискове е едно и също, ще ти се извиня. Ако се окаже, че не е едно и също - човек не може да знае всичко, но ако някой искаше да помогне, щеше да напише два реда. Тук, където мога да купя въпросната машинка, съм още няколко дни, и не намеря ли от къде да купувам консумативи, няма смисъл изобщо и машинката да купувам.

Да живее негово императорско величество Клинг Надменни!!!


Тема Re: Абразивни дискове 70*18*10 мм. От къде?нови [re: Kossoman]  
Автор ДжeтepoXeлъp (Волтарианец)
Публикувано29.02.12 15:33



И като сме почнали темата диамантени шайби диаметър 70 или 80 милиметра, и отвор 10 милиметра имаш ли идея от къде мога да купя?

Да живее негово императорско величество Клинг Надменни!!!


Тема Re: Абразивни дискове 70*18*10 мм. От къде?нови [re: ДжeтepoXeлъp]  
Автор TitiVlll (гад)
Публикувано01.03.12 07:12



По-спокойно, бре! Много се нервиш...

Камартон провери.



Тема Re: Абразивни дискове 70*18*10 мм. От къде?нови [re: ДжeтepoXeлъp]  
Автор Kossoman ()
Публикувано01.03.12 11:38



Въпросът ти е доста общ и не мога да се ориентирам какво точно от безкрайната гама абразивни инструменти с подобни размери ти трябва, та ще ти дам някои линкове, дано да намериш каквото би ти вършело работа -

- на доста места в София се предлагат техни продукти.
и - продават различни абразивни инструменти на Комет - Словения.
- не са в София, но имат интересно производство.
Евромаркет и Хофман груп също предлагат различни абразивни инструменти.
За други в момента не се сещам, но подобни инструменти се предлагат и на най-неочаквани места.



Тема Re: Абразивни дискове 70*18*10 мм. От къде?нови [re: ДжeтepoXeлъp]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано01.03.12 12:33



кое е ширина 18мм? какво е 150 вата моторче?



Тема Re: Абразивни дискове 70*18*10 мм. От къде?нови [re: Kossoman]  
Автор ДжeтepoXeлъp (Волтарианец)
Публикувано02.03.12 14:43



Вярно е, че въпроса ми е общ, но няма как да бъде по-конкретен предвид непознаването на материята. Линковете ти ми дават достатъчно добра представа и като преглеждам набързо каталозите, мисля, че няма да имам никакъв проблем да намеря това, което търся.
Най-интересното е, че производителят, който е в Москва (писах им) не дава отговор от къде могат да се купят резервни дискове.

Благодаря за линковете. Други едва ли ще ми потрябват, но все пак, ако не се справя, пак ще пиша в темата.

Да живее негово императорско величество Клинг Надменни!!!


Тема Re: Абразивни дискове 70*18*10 мм. От къде? [re: TitiVlll]  
Автор ДжeтepoXeлъp (Волтарианец)
Публикувано02.03.12 14:48



Нервно ми е, защото до няколко дни трябва да го купя, а преди да получа отговорите в темата така и не намерих къде продават наистина приличен набор от размери абразивни дискове.
А и честно казано за подобно нещо предпочитам камбанка, или както ги наричат цилиндричните отворени от едната страна. 1999-2001 година имах достъп до машина, която работеше с такива, и е много удобно за някои неща, само дето въпросната машина беше бая голяма и работеше с камбанки 125 или 150 милиметра, а това е на 70-80.

Да живее негово императорско величество Клинг Надменни!!!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.