Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:04 24.06.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Нарязване на резбинови [re: Sargonlll]  
Автор sek.1 (новак)
Публикувано25.11.11 08:24



На новите няма старите произведени преди повече от 20 години имат или резки или надпис. Ако трябвава да сме точни класиката на нарязване на резби е с 3 метчика третия е прав отпред . На времето един мой преподавател казваше че тия измислици с комбиниран или само два метчика са руско - българска измислица за икономия в Германия и Чехия до ден днешен работят само и единствено с комплекти по 3 броя. Не че аз не нарязвам с комбиниран криза е работим с каквото има под ръка .

Редактирано от sek.1 на 25.11.11 08:32.



Тема Re: Нарязване на резбинови [re: sek.1]  
Автор Kossoman ()
Публикувано25.11.11 09:12



Чета и се чудя къде работите и в кои години живеете... От времето, когато твоят преподавател ти е казвал една безспорна за тогава истина, производителите на инструменти са измислили доста по-добри неща от класиката с трите метчика. В Чехия не знам как е, но в Германия през последните десетина години никъде не съм попадал на някой, който да нарязва резби с три метчика. Там предпочитат да работят с формоващи, а не с режещи метчици, щото изискват по-малък въртящ момент, имат по-голяма трайност, а и резбата, получена чрез формоване е с по-добри качества.



Тема Re: Нарязване на резбинови [re: Kossoman]  
Автор Apaлaмби (араламби)
Публикувано25.11.11 11:44



Прав си за формоващите метчици и където материала позволява ползвам такива от много време, изключително икономични и трайни.

...........................


Тема Re: Нарязване на резбинови [re: 3opниk2]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано25.11.11 23:12



Да, ама тя не е вярна. Значи, примерно за коментираната тук резба М4 се предлага обикновено отвор Ф 3,2 - 3,3 мм, което принципно е правилно. Но, опитай да направиш малко по-дълбока резба (7-8 мм) в аустенитна неръждавейка, която съдържа никел, и съм почти сигурен, че ще счупиш метчика в първите пет опита, дори при 3,3 мм отвор. Имам предвид обикновен режещ метчик, средно качество.



Тема Re: Нарязване на резбинови [re: Sargonlll]  
Автор TitiVIII (гад)
Публикувано26.11.11 07:53



Ами да!... Така се прави-дупчиш здраво, за да не ни се счупи метчика (разбира се от по-евтинките и в никакъв случай накатен),пробиваме отвор Ф3.7 и се кефим, че сме направили една рошава дупка, което не е резба м4, нито е отвор Ф3.7.
Пази Боже от такива разбирачи. Добре,че не работиш някъде в производство.

Редактирано от TitiVIII на 26.11.11 07:54.



Тема Re: Нарязване на резбинови [re: TitiVIII]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано26.11.11 11:23



Ами, не работя в производството, защото цензът ми е твърде висок за това. Иначе, ми е приятно да работя с ръцете си и си правя сам много неща. Обаче, за да го правя, не смятам да инвестирам в резбонакатни метчици. Иначе, когато дам чертеж с резби, хич и не ме интересува как ще ги направи изпълнителят, в смисъл какъв отвор ще пробие.
И не съм казал, че трябва да е Ф 3,7. За споменатата неръждавейка използвам Ф 3,4-Ф3,5. Този материал тече при нарязване и заема свободния обем, т. е. част от материала се изрязва от метчика, но друга попълва свободното пространство между него и детайла. Така се получава достатъчно добра резба. Нещо повече, ако пробиеш с Ф 3,2 в подобен материал и направиш резба без да счупиш метчика, много е вероятно да започне да затяга винта в нея.



Тема Re: Нарязване на резбинови [re: Sargonlll]  
Автор sheytanov585 (непознат )
Публикувано13.03.16 19:50



Ами, не работя в производството, защото цензът ми е твърде висок за това. Иначе, ми е приятно да работя с ръцете си и си правя сам много неща. Обаче, за да го правя, не смятам да инвестирам в резбонакатни метчици. Иначе, когато дам чертеж с резби, хич и не ме интересува как ще ги направи изпълнителят, в смисъл какъв отвор ще пробие.
И не съм казал, че трябва да е Ф 3,7. За споменатата неръждавейка използвам Ф 3,4-Ф3,5. Този материал тече при нарязване и заема свободния обем, т. е. част от материала се изрязва от метчика, но друга попълва свободното пространство между него и детайла. Така се получава достатъчно добра резба. Нещо повече, ако пробиеш с Ф 3,2 в подобен материал и направиш резба без да счупиш метчика, много е вероятно да започне да затяга винта в нея.


по-добре не си казвай ценза,че от такива дето не знаят какво е производство и НЕ СЕ ИНТЕРЕСУВАТ как се справят изпълнителите на неговите недоумици сме на това дередже.
Ах,да-един въпрос....С какво си правиш децата?Не за друго,ами като ти слушам разсъжденията добре че не стават с ръцете иначе.....
а може би задаваш чертеж на съседа?


нищо лично към теб-просто си върни дипломата и си вземи овцата



Тема Re: Нарязване на резбинови [re: sheytanov585]  
Автор hidrazin4o (ветеран)
Публикувано13.03.16 20:24



Не мислиш ли че си закъснял 5 години с този отговор?





Тема Re: Нарязване на резбинови [re: hidrazin4o]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано13.03.16 23:28



Ужасно закъснял


Този е от типа "Лай, лай кучка" аз съм си ги кръстил "патардий" Много знаят ама и работа не вършят. ;)

Най-дългият път започва с първата крачка...

Тема Re: Нарязване на резбинови [re: sheytanov585]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано13.03.16 23:31



Дяволе585, да не се окажат плановете ти за децата че са попаднали в друг човек?



Най-дългият път започва с първата крачка...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.