Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:48 16.04.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Течен парафин?  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано13.05.11 10:45



Здравейте,

Искам да Ви попитам за какви цели се ползва продукта течен парафин в машиностроенето?

Офлаждане и смазване?

Търся клиенти за него.

Поздрави!



Тема Re: Течен парафин?нови [re: METHOD]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано13.05.11 14:09



Количества, чистота и тн?



Тема Re: Течен парафин?нови [re: ha!]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано15.05.11 11:47



Количества има, чистотата е съгласно анализен сертификат. Нужна ми е отправна точка в какви операции се ползва. Май се явява компонент на борьола...

Та така, моля за помощ!



Тема Re: Течен парафин?нови [re: METHOD]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано16.05.11 10:27



Уф. Течен парафин е основно гориво. Керосин. По-висок октан от бензините. Инак парафините са "остатъчни" в горивата и маслата. Също е и донякъде неутрален разтворител. В смисъл неполярен. Представа си нямам за какво се ползва в машиностроенето, но имам няколко идеи да те отърва от него. Все пак, ме интересуват нещата за които питах



Тема Re: Течен парафин?нови [re: METHOD]  
Автор P9912 (все ми е тя)
Публикувано16.05.11 11:35



От беглите си познания в тази област, течностите за охлаждане съдържат масла и емулгатори. А по повод наименованието керосин- това е газ за фенери (за осветление) и писаното в уйкипедия в превода нещо не е така.
А иначе в чист вид не съм чувал в машиностроенето, къде може да се ползва. Не знам в леярството за обмазване на формите...

Редактирано от P9912 на 16.05.11 11:41.



Тема Re: Течен парафин?нови [re: P9912]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано16.05.11 13:24



Бе парафин няма нищо общо с керосина според мене. Дали става за гориво - ми що да не става. Керосина е газ за осветление и авиационно гориво.

Парафина го ползват хлебарите за да не залепва тестото, напоследък открих, че и производителите на капачки го ползват за смазка за запазване на щанците от износване, чрез впръскване. Поне така ми го обясни един от тях. Та затова ми хрумна да питам и тук за конкретно приложение.

Поздрави!



Тема Re: Течен парафин?нови [re: METHOD]  
Автор roum ()
Публикувано16.05.11 22:46



При положение че се продава по аптеките, как мислиш за какво се ползва?
Сещам се че е безвреден и диетолозите го препоръчват вместо олио в салатите. Аз лично го ползвам за омазняване на кожата на колата, придава лъскав вид и не се напуква.



Тема Re: Течен парафин?нови [re: roum]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано17.05.11 09:08



Браво на диетолозите



Търсиме промишлено приложение, което е неизвестно за мене

Благодаря за намигването все пак :)



Тема Re: Течен парафин?нови [re: METHOD]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано17.05.11 17:20



roum, кефиш много :-)
Течният парафин в Бриколаж е до барбекюто, натам ще замълча, секи има Гугъл.
Не знам какви шприц форми обмазват, в смисъл на, какво шприцват, щото казвам, течният парафин е разтворител. И да, добре почиства някои материи.



Тема Re: Течен парафин?нови [re: ha!]  
Автор sek.1 (новак)
Публикувано28.05.11 22:31



Поне аз не съм чул/видял някъде в машиностроенето да се ползва течен парафин в чист вид . Възможно е да го има като съставка на СОТ но точния химически състав на тези течности си е един вид фирмена тайна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.