Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:41 18.05.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема частичен разрез в SW  
Автор Sargonlll ()
Публикувано11.05.11 16:52



Опитах в "CAD/CAM", но не ми отговориха, сега питам тук: правя частичен разрез, както и полуразрез, с broken-out section. Линията, ограничаваща разреза, е дебела и непрекъсната. Има ли начин да променя това?



Тема Re: частичен разрез в SWнови [re: Sargonlll]  
Автор redsmoke (непознат )
Публикувано17.05.11 21:52



Не уточняваш каква искаш да бъде!Съгласно БДС 2.311-79 (да се свети името му) за разграничаване на частични изгледи и разрези както и за прекъсване на изображението се използва тънка непрекъсната вълнообразна или с чупки линия.
В SW линиите се управляват от тулбара Line Format (вид,цвят,дебелина...) в CommandManager при отворен документ Drawing (ако не е изведен по подразбиране се привлачва от менюто Customize).
1.Селектира се линията от Broken-out Section (обикновено Spline).
2.LineFormat->LineStyle->Solid
3.LineFormat->LineThickness->0.18 или 0.25
Ако разполагаш с версия 2008 или по-нова, още с избирането на ограничаващата линия, до изображението излиза прозорец в който LineStyle и LineThickness са активни и достъпни.
Успех!Пиши накратко дали се получи.



Тема Re: частичен разрез в SWнови [re: redsmoke]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано18.05.11 23:10



С 2009 съм. Нещо не се получава, опитвал съм го. Наистина, частично линията се променя, но част от нея си остава същата. Фактически, сякаш имам няколко линии. Трябва да ги маркирам по отделно, да ги скрия и да начертая върху тях тънка непрекъсната или осева линия (за полуразрез). Мислех си, че има някакво по-правилно решение, защото това ми се струва доста примитивно.



Тема Re: частичен разрез в SWнови [re: Sargonlll]  
Автор redsmoke (непознат )
Публикувано26.05.11 11:09



Уви,поне засега няма по-интелигентен начин за съжаление;може би в следващите версии...



Тема Re: частичен разрез в SWнови [re: redsmoke]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано27.05.11 15:20



Може би, но си мисля, че досега трябваше да е оправено. Чудя се, дали това не е някакъв американски стандарт...



Тема Re: частичен разрез в SWнови [re: Sargonlll]  
Автор veyselr (Инженер)
Публикувано29.05.11 08:30



Не те разбрах точно но в форума на SW може да ти намерим решение на проблема.






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.