Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:45 30.04.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Търся да си купя струг Ц8нови  
Автор furryz (непознат )
Публикувано23.01.10 01:38



Здравейте, от известно време се оглеждам за някой струг ц8. За съжаление погледа ми е доста ограничен около Русе тъй като аз съм от тук и за съжаление не разполагам с товарен транспорт.
Другият проблем който възниква е че трябва да го сложа в мазата си до която се стига през 8 стъпала. Кофти работа.
Забелязах че различните модели се разглобяват. Има някой на които им се отделят 2та крака които са от чугун и тежът по 200кг всеки тъй като ги гледам има други разположени върху шкаф.
Интересува ме до колко могат да се разглобят и по колко килограма стават отделните им части. Ако някой има опит в пренасянето на тези машини бих се радвал да го сподели.

Второ как да позная даден струг дали е читав и за какви повреди да се оглеждам и ослушвам.
И трето може ли да ми изброите какво влиза в окомплектовката на Ц8 за да знам дали има липси. Колко броя са зъбните колелета за резбите и т.н.

Бих се радвал на всички съвети в тези области.



Тема Re: Търся да си купя струг Ц8нови [re: furryz]  
Автор sek.1 (непознат)
Публикувано24.01.10 21:11



Мога да ти пратя техническия паспорт на С8 имам го сканиран в него си пише всичо относно комплектацията. Това са машини на повече от двайсетина години и освен от някоя военна автоработилница е много трудно да го намериш напълно комплектован. Освен с марката С8 същата машина е произвеждана и с марка СУ 320 в Пазарджик и Сливен.

Редактирано от sek.1 на 24.01.10 21:16.



Тема Re: Търся да си купя струг Ц8нови [re: sek.1]  
Автор furryz (непознат )
Публикувано24.01.10 21:49



ще ти бъда благодарен ако ми пратиш.
Zero_soft@yahoo.com
Защо мислиш че няма да ги намеря? те се произвеждат още (поне тъка личи от сайта).
http://www.zmmsliven.com/pr_1.html



Редактирано от furryz на 24.01.10 21:51.



Тема Re: Търся да си купя струг Ц8нови [re: furryz]  
Автор sek.1 (непознат)
Публикувано24.01.10 22:33



Пуснах ти документацията. Поне до колкото аз знам от источник в ЗММ от двайсетина години нямат продаден нов струг в България всичко им отива за износ много са скъпи за нас а и от ликвидираното машиностроене излязоха много машини на пазара на цени близки до цените на скрапа. За нови машини виж тук цените са им доста добри.
http://polymeta.bg/

Редактирано от sek.1 на 24.01.10 22:53.



Тема Re: Търся да си купя струг Ц8нови [re: sek.1]  
Автор furryz (непознат )
Публикувано25.01.10 00:06



Благодаря за документацията.



Тема Re: Търся да си купя струг Ц8нови [re: furryz]  
Автор ilia_avramov (непознат )
Публикувано03.03.10 21:15



Още ли търсиш С8? Аз имам такава машинка и много си я обичам, но мога да си помисля дали да не се разделя с нея. От Свищов съм и когато я купувах преди време я докарах на части с кола с ремаркенце. Само че чугунените крака ги нямаше и аз си направих от П-профили. Най- тежката част доколкото си спомням беше не повече от 100-ина кг. и двама човека се справихме без проблеми. Ако проявяваш интерес пиши направо на адреса ми ilia_avramov1971@abv.bg Мога и снимки да ти пратя.



Тема Re: Търся да си купя струг Ц8нови [re: ilia_avramov]  
Автор furryz (непознат )
Публикувано04.03.10 20:42



Писъл съм ти на майла



Тема Re: Търся да си купя струг Ц8нови [re: furryz]  
Автор sek.1 (непознат)
Публикувано05.03.10 09:07



Миналата седмица се обаждах на ЗММ холдинг та имам малко пресни цени С 11 2000 мм междуцентрово растояние 15 400 евро С8 1000 мм междуцентрово растояние 5 200 евро.





Тема Re: Търся да си купя струг Ц8нови [re: sek.1]  
Автор furryz (непознат )
Публикувано05.03.10 10:31



И тука човек въздъхва и си казва: Еееххх.. защо не спечеля джакпота от тотото :)



Тема Re: Търся да си купя струг Ц8нови [re: furryz]  
Автор sek.1 (непознат)
Публикувано05.03.10 19:28



Е с джакпота става иначе в тая криза и при тия цени на услугите с металообработващи машини тия пари ще ги избиват и внуците ни. Миналата година един познат купи напълно рециклиран С 11 новия модел от ремонтния завод във Враца за 8 000 лева .




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.