Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:13 13.05.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: максимална производителностнови [re: Sargonlll]  
Автор wiz (змей)
Публикувано07.01.11 09:43



тва което писах са само случайни примери, не се хващай толкова за тях а опитай да разбереш че освен софтуера има и хардуер които също може да се подобри доста и софтуера е само една от посоките за подобрение

цената на разработка на софтуера може да излезе съизмерима с цената на подобрения на железата и ползата също може да е сходна

сигурно подходящ пример за твоя случай е: на струг да се повиши скоростта на обработка като се подобри охлаждането така че да позволява по бързо рязане

друг пример като за теб: подреждането на палети в тир в някои случай например за кратко разстояние може да е безсмислено губене на време, може по лесно и по бързо да е ако тира се върне втори път

така че всъщност твоите коментари са глупави и повърхностни

no pain, no gain


Тема Re: максимална производителностнови [re: Tити.]  
Автор wiz (змей)
Публикувано07.01.11 09:46



оооо тити пак почна с неадекватните кометари и опитите да ме разсмиваш, отдавна обаче не си интересен, е поне си призна за пореден път какъв си "така си пише глупости където му падне"

както отдавна ти препоръчах не губи време в този форум а потърси специализиране помощ докато е време, има даже и хора дето са се загрижили за такива като теб, обади им се може да ти помогнат

Редактирано от wiz на 07.01.11 09:46.



Тема за по-яснонови [re: Sargonlll]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано07.01.11 11:16



Ето за какво става въпрос:







Когато разликата между диаметъра на камерата и диаметъра на детайла (или на окръжността, която се описва около него) стане прекалено голяма, възникват множество възможни решения. Някои от тях събират най-много детайли, но кои? Вероятно механизмът е N-планетарен, но колко е N, колко са сателитите и подстателитите, какви са диаметрите на делителните окръжности, по които се разпределят и т. н. - това са въпросите, които ме вълнуват.



Тема Re: максимална производителностнови [re: wiz]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано07.01.11 11:25



Виж сега, ти си много далеч от съвременната техника, където основна цел е максималната производителност с наличното оборудване. Защото това поевтинява продукцията, оптимизира разходите. Твоите варианти са свързани с много разходи и излишен чанч.

Повярвай ми, ако тирът пътува до друг град или в чужбина, със сигурност си струва да се забавиш малко, докато го товариш, вместо да го връщаш или да поръчваш още един. Проблемът ми е точно като този, от естеството на вместимостта. Не става въпрос да се повиши скорост, а да се повиши броят на вместваните детайли. Правилно, може да се използва по-голяма камера, но знаеш ли колко струва една нова вакуумна камера от неръждаема стомана с вакуумно плътни заварки? И, пак ще трябва да правиш нов карусел. Да не говорим за всичкия чанч по замяната.



Тема Re: за по-яснонови [re: Sargonlll]  
Автор wiz (змей)
Публикувано07.01.11 11:25



сигурно най лесно е ако напишеш малко код за някое 3д приложение което да пробва положенията и да ги покаже

аз предпочитам caligari trueSpace

гледам даже търсят такива като теб дето им се занимава с разработка на приложения
http://www.caligari.com/download/tsx.asp

виж някои вече може да е правил там нещо подобно

Редактирано от wiz на 07.01.11 11:26.



Тема Re: максимална производителностнови [re: Sargonlll]  
Автор wiz (змей)
Публикувано07.01.11 11:31



съвсем почна с фантазийте

тва което опитвам да ти обясня е че софтуера е част от това "налично оборудване"
и че да се подобри това налично оборудване(железата) може да е по полезно и по лесно от това да се направи софтуер

и че "наличното оборудване" сигурно има и много други неща дето може да му се подобрят по железата

а ти си се хванал за някви частни случай които няма как да знам и си ги повтаряш и се залъгваш с глупости



no pain, no gain

Редактирано от wiz на 07.01.11 11:31.



Тема Re: максимална производителностнови [re: Sargonlll]  
Автор ecotronic (табладжия)
Публикувано07.01.11 11:59



А не трябва ли в началните условия на задачата да се дадат и други параметри, които пък зависят от естеството на технологичния процес в камерата? Няма как да се реши подобна задача за оптимизация ако не се знаят примерно неща като:
- геометрия на детайлите
- разстояние между тях
- извършвано движение на детайлите в камерата
Аз съм съгласен с това, че оптимизацията е нещо много важно, но оптимизация се прави винаги по някакви критерии.



Тема Re: ...нови [re: wiz]  
Автор Tити. (WIZ-о ТРЕПАЧ!)
Публикувано07.01.11 15:37



W.., "фантазийте" ти (ей ,не се научи да слагаш Й на правилното място-правилното е фантазии за множествено число), не ги чета, в смисъла да разбера,какво искаш да кажеш ,защото нищо не ти се разбира.Причината е ,че си нямаш и най-малката представа от машини и производство (и не само) и по никакъв начин не би могъл да кажеш нещо смислено. Така ,че жалките ти опити да даваш акъл се свеждат до това да будиш само присмех и съжаление...
Ако много държиш , мога да ти помогна да насълзиш очи, както обикновено го правя, но това ще го отложа за след почивните дни, защото не се принизявам до нивото ти да се пуля денонощно на монитора, дали някой ще ми отговори. Имам 2-3 познати стари ергени, които по никакъв начин не приличат на теб.



Тема Re: ...нови [re: Tити.]  
Автор wiz (змей)
Публикувано07.01.11 15:39



хахаха тити фантазиите на болния ти мозък са известни, няма нужда да ги пишеш по 1000 пъти

имаш късмет че тук няма модератор да те изхвърли както стана на друго място

Редактирано от wiz на 07.01.11 15:39.



Тема Re: максимална производителностнови [re: ecotronic]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано07.01.11 22:23



Естествено, началните условия са известни:

- вътрешен диаметър на камерата и минимално разстояние между детайлите и стената и` (или максимален външен диаметър, в който са поместени детайлите);

- външен диаметър на детайла (или диаметър на описаната около него окръжност);

- минимално разстояние между детайлите.

Това са трите параметъра, които определят всеки случай. Програмата сама трябва да прецени какво задвижване ще е най-подходящо (ще събере най-много детайли).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.