Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:15 30.05.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Ефект  
Автор Ecvane (непознат )
Публикувано19.12.10 21:15



Здравейте,занимавам се с производството на щприцформи за пластмасови изделия.В момента правя изделие върху повърхноста на което трябва да има подобен ефект http://maxellbg.snimka.bg/experiment/efekt.556898.21778924.big#На времето имаше идин човек който правеше такива ефекти върху метал в домашни условия но нямам връзка с него.Може ли някой поне да ме напъти към някаква литература по случая или поне да загатне нещо как става.Шаблон ли се ползва някакъв,знам че го разяждаше с киселина но как точно.



Тема Re: Ефектнови [re: Ecvane]  
Автор tirtirlin (дразнител)
Публикувано20.12.10 11:59



Подобно на производството на клишета, за висок/дълбок печат.Тъй наречената цинкография. В по стари времена се прави с албумин/яйчен белтък/ очувствява се с амониев бихромат. През принтон филм се осветява с живачна или друга лампа /аз го правех с живачна, около 15 минути/. Светлината задъбва осветеният албумин,бихроматът играе роля в това.Задъбеният албумин е нелеплив,незадъбеният е леплив. Напудря се се с асфалт на прах /не знам сега откъде може да се намери/. После в една фурна се загрява докато асфалтът на прах се разтопи,и стане на филм,киселинно устойчив.

В днешно време се използват фоторезисти,киселинноустойчиви. Има течни фоторезисти,има твърди. Каква дълбочина ти трябва ?

Можеш със ситопечат да нанесеш киселинно- устойчива мастило.

Друг вариант,- режещ плотер,- с трансферно фолио залепяш. Проби предварителни се налагат разбира се.
Може да не бъде киселина,- електрохимично ецване,- с ток в солена вода.

Има и начин на песъкоструй,с нисък интензитет на струята,това за малки дълбочини.
Точно,точно същият ефект ли гониш ? като на снимката ?

Редактирано от tirtirlin на 20.12.10 12:38.



Тема Re: Ефектнови [re: tirtirlin]  
Автор Ecvane (непознат )
Публикувано20.12.10 23:36



Благодаря за отговора ако ти е удобно да контактуваме по e-mail
ivanovvv@mail.bg (пусни ми празен емаил)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.