Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:56 02.06.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Леене на чугун в домашни условия ?  
Автор tirtirlin (дразнител)
Публикувано27.11.10 17:29



Възможно ли е ? Домашни казвам,имам предвид неангажирани по леярска тема до сега,да кажем вън на двора,под навеса,да кажем дори- под големият навес



Тия дни ще лея олово като периферия на един маховик,вероятно ще е лесно,ще го разтопя с горелки,да кажем в тенджера,маховикът също ще загрея,да не дърпа топлина при първи контакт още.

Видях едни отляти чугунени врати за пещ ,заедно с каса са. Това са плоски форми,представям си го направо на земята,оформя се в пръст,но съм забравил как беше. едно време в леярната имаше моделно,правеха модели от дърво.
Интересно ми е и как ще стопя този чугун,индуктивните пещи са скъпи,и май са за малки количества. Иска се вероятно кокс,и някаква пещ.
По скоро въпросът ми е с образователен характер,да кажем че е мисловна гимнастика,но ми се лее,определено чувствам че ми се лее

Редактирано от tirtirlin на 27.11.10 17:30.



Тема Re: Леене на чугун в домашни условия ?нови [re: tirtirlin]  
Автор roum ()
Публикувано27.11.10 21:02



Ами какво да ти кажа, пробвай ако успееш ще драснеш два ред да кажеш резултата....
Само запомни с газови горелки няма да успееш.
Ама все пак в средновековието са успявали

и с други методи ....



Тема Re: Леене на чугун в домашни условия ?нови [re: roum]  
Автор tirtirlin (дразнител)
Публикувано28.11.10 12:18



С горелка наистина няма да стане,но много ми се лее бе хора





Тема Re: Леене на чугун в домашни условия ?нови [re: tirtirlin]  
Автор roum ()
Публикувано29.11.10 09:28







Тема Re: Леене на чугун в домашни условия ?нови [re: roum]  
Автор tirtirlin (дразнител)
Публикувано29.11.10 12:41



Добив на чугун е едно,леене е друго,ти как мислиш ?



Тема Re: Леене на чугун в домашни условия ?нови [re: tirtirlin]  
Автор Kossoman ()
Публикувано30.11.10 08:36



Ти как мислиш? Че чугун се получава като стопиш чугун?
Ето ти образователен материал -


.

Редактирано от Kossoman на 30.11.10 08:40.



Тема Re: Леене на чугун в домашни условия ?нови [re: tirtirlin]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано01.12.10 12:16



През 80-те години китайската ком. партия беше си наумила да постави Китай на първо място в света по добив на стомана . За целта "обзаведоха" китайските домакинства с "домашни" пещи . Дали станаха "първенци" не съм сигурен , но със сигурност станаха пишман .
Че така де , вместо да си палиш плевнята и да се пишманиш , защо не отидеш в някоя леярна (все ще остане няколко кила стопен метал , колкото за 1-2 форми) и да си удовлетвориш желението ?



Тема Re: Леене на чугун в домашни условия ?нови [re: hadjiyata]  
Автор roum ()
Публикувано01.12.10 12:43



Остави го човечеца, нали вече може да си лее олово за риба, защо да непробва да отлее чугунен блок за лека кола GGG или избелен ИЧХ





Тема Re: Леене на чугун в домашни условия ?нови [re: tirtirlin]  
Автор sek.1 (непознат)
Публикувано02.12.10 07:13



Оставете го човека да се пробва дори и нещо да успее да стопи като се нагълта качествено с пушек съдържащ цялата менделеева таблица със сигурност няма да повтори. При мен в леярния цех два огромни вентилатора едвам смогват на една индукционна пещ да издърпат пушека като се лее манганов чугун и това е сравнително бездимен метод защото чугуна се преобразува от стомана а не от рудни концентрати.



Тема Re: Леене на чугун в домашни условия ?нови [re: sek.1]  
Автор roum ()
Публикувано02.12.10 08:18



Понеже съм си малко лаик по темата, бих те попитал как точно от стомана добиваш чугун.... Хубу че тука има и такива хора дето ще ти повярват.
Да знаеш много съм любопитен и даже бих желал да видя как става това. Къде ти е леярната?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.