Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:13 01.05.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Галванизиране на детайли  
Автор furryz (непознат )
Публикувано30.06.10 00:24



Здравейте,
Ровейки по сайтовете попаднах на един френски сайт на който човека възтановява някъква фреза. Интересното в случайа е че доста от раждивите части ремонтира като ги галванизира и то в доста примитивни (домашни) условия. Ето ви сайта:
http://www.usinages.com/renovation-alcera-al6-t1727.html
Та хрумна ми че и аз имам доста детайли с които бих искал да направя същото.
Лошото е че незнам точно какви химикали се използват а и какви метали а за съжаление френски не разбирам. Та ако някой от вас се е занимавал или знае точно как се прави моля да го сподели с нас.



Тема Re: Галванизиране на детайлинови [re: furryz]  
Автор roum ()
Публикувано05.07.10 08:18



Объени се към фирма Корозакарат ...




Тема Re: Галванизиране на детайлинови [re: roum]  
Автор furryz (непознат )
Публикувано06.07.10 09:18



Да де ама идеята не е да се обърна към фирма а всеки да може да си свърши сам работата в домашни условия. инъче фирми в гугъл колкото искаш



Тема Re: Галванизиране на детайлинови [re: furryz]  
Автор To_get_rid ()
Публикувано07.07.10 08:57



Какво точно искаш да направиш?

За галваничните вани има различни разтвори - за помедняване, никелиране, хромиране, покриване с желязо и т.н.
Има други разтвори за полиране на метали и оцветяване.



Тема Re: Галванизиране на детайлинови [re: furryz]  
Автор roum ()
Публикувано07.07.10 09:13



1. Короза Карат са фирма доставчик на химикалите за гаванични покрития.
2. Предполагам не си се замислял за 8-те вани които са ти необходими за получаването на качествено покритие ( 4 вани за промивка 1 за обезмасляване 1 за байцване 1 за помедняване и 1 за самото поцинковане)
3. Цената която ще платиш за домашното си приготовление най- вероятно ще излезе по-скъпо от ползването на фирма занимаваща се с тази дейност.
4. Вероятно (така усещам нещата) екологията въобще не те интересува, все пак има един куп норми и изисквания за използването, съхранението и изхвърлянето на отпадните материали.

Успех в начинанието.




Редактирано от roum на 07.07.10 09:14.



Тема Re: Галванизиране на детайлинови [re: furryz]  
Автор Tити. (WIZ-о ТРЕПАЧ!)
Публикувано07.07.10 09:49



Щом не разбираш френски, пробвай с гугъл преводач, ще придобиеш бегла представа ,какво се дискутира в посочения форум.

А си спомням преди години по магазините продаваха някакъв комплект четка с кабел и шишенце с разтвор на цинков хлорид , която да включиш в акумулатора на колата и да поцинковаш дребни дефекти по ладата. Аз лично не съм го ползвал ...



Тема Re: Галванизиране на детайлинови [re: To_get_rid]  
Автор furryz (непознат )
Публикувано07.07.10 21:07



До колкото виждам човека който е описъл този метод (в горепосочения сайт) слага нераждаема стомана (в случайа от изтривалки за загорели тенджари) на положителния полюс и тъзи нереждаема стомана се натрупва по раздясалия детаил като явно получава покритие което да го предпазва от корозия. Също така виждаме че и самата ражда е паднала и се балника във ваната.
Искам да постигна същия ефект. Примерно имаш стар гаечен ключ от татово време който върши идеална работа и е 100 пъти по качествен оте тези дето се продават но горкия раждясва и всеки път преди работа трябва да го чистиш от ръждата първо за да не те цапа. Ето за такива случай искам да използвам метода.

Колкото до преводача на гугъл наистина дава бегла представа но за съжаление в този текст има доста специфични думи които не се превеждат.



Тема Re: Галванизиране на детайлинови [re: furryz]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано08.07.10 08:21



се натрупва по раздясалия детаил като явно получава покритие което
Личният ти проблем идва от това, че явно вярваш на картинки... Не познаваш материята в детайл, не слушаш специалиста и си мечтаеш.
Това което си видяш е все едно с четка...
По-горе човекът ти е писал Как Се Прави. Инак като за парлама, имаш ли нужда да ти се казва какво да сложиш във ваната?



Тема Re: Галванизиране на детайлинови [re: ha!]  
Автор furryz (непознат )
Публикувано08.07.10 22:18



Ясно ти е че ако цитирам: "Познавах материята" нямаше да питам нали?
Второ написано е на френски а както споменах по горе този език не ми е силна страна и естествено че не съм сигурен точно какво става и за това пуснах темата.
Тъка че ha! ОЧЕВАДНО не ми е ясно.
Струва ми се обаче че ставаме двама с теб. Но виж ако ми трябва редуктор първо към теб ще се обърна обещавам.

Поздрави....

П.С. Обсъждането продължава. Чакаме коментари :)



Тема Re: Галванизиране на детайлинови [re: furryz]  
Автор roum ()
Публикувано09.07.10 08:09



Послушай ми съвета, не се занимавай с галванизиране ако не си решил да е в промишлено производство (очоевидно не е).
Довери се на други малко по-достъпни технологии
Виж тук


Ако все пак искаш да си поцинковаш някой елемент, използвай готови цехова като си платиш услугата. Не е толкова скъпа - по-малко от лев за квадратен дециметър. Колкото и да се мъчиш в домашни условия, няма да постигнеш такава цена. Освен това процесите искат познания по Химия и Физика и прецизност при процеса.
За да бъда по-конкретен, ще ти кажа един пример - ако барнеш с ръка вече обезмаслен детаил, е необходимо отново да го обезмаслиш, иначе няма да се получи качествено покритие. Ако пропуснеш помедняването, също няма да се получи покритието. Ако объркаш големината на тока или съотношението на химикалите, ще получиш различен цвят. Сега помисли за времето на задържане в различните вани и какво става ако обърнеш полюсите на анода и катода.





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.