Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:24 11.05.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема продавам пластини за фрезанови  
Автор maho1 (непознат )
Публикувано08.04.10 17:02



здравей те , имам 3 кутийки пластини тип кръгли R6 жълти на сандвик за фреза
за връзка velin_gm@abv.bg, ще ги дам изгодно



Тема Re: продавам пластини за фрезанови [re: maho1]  
Автор ИДД (непознат)
Публикувано08.04.10 22:00



грешно е да се краде



Тема Re: продавам пластини за фрезанови [re: ИДД]  
Автор maho1 (непознат )
Публикувано09.04.10 15:17



прав си а грешно ли е от една година да не си взимаш палната заплата и моито е капка в морето , е да има други начини да си взепа пари те нооооооо е много сложно щтом сам стигнал до съд и не става



Тема Re: не, че купувам....нови [re: maho1]  
Автор Tити. (WIZ-о ТРЕПАЧ!)
Публикувано09.04.10 21:34



Препоръчвам ти, за да е по атрактивна обявата, да напишеш означението на пластините RN--RC--RP---RB---или каквато и да е ,и марката твърда сплав. По принцип не ползвам подобни, приеми го като съвет.



Тема Re: продавам пластини за фрезанови [re: maho1]  
Автор mitakadenis (непознат )
Публикувано11.04.10 19:46



изпрати цена и точно описание mtka1975@abv.bg



Тема Re: продавам пластини за фрезанови [re: mitakadenis]  
Автор Kossoman ()
Публикувано12.04.10 07:22



Да се купува крадено също е грешно!



Тема Re: продавам пластини за фрезанови [re: Kossoman]  
Автор jujito (непознат )
Публикувано12.04.10 09:14



Правилно че е грешно да се краде, но не съдете за човек по един пост или една постъпка, живота е такъв че някой път ти се налага да прегазиш своите принципи. Човекът намекна по-горе каква е причината... като знам какви пишман "работодатели" и какви пишман "работници" има в нашата мила родина не се учудвайте на такива постове. Никого не защитавам, но всеки е прав за себе си. Просто изказвам мнение.. и е хубаво да пишат само заинтересовани по темата на поста , а не да се поучаваме (ако пишещия не го иска)...Поздрави



Тема Re: продавам пластини за фрезанови [re: jujito]  
Автор Kossoman ()
Публикувано12.04.10 17:51



Аз съм заинтересован. Професията ми е машиностроител и купуването на крадени инструменти бие по професионалното ми достойнство.
Ако си забелязал моят акцент беше, че е грешно да се купува откраднато. Репликата ми е насочена към хора, които все пак имат избор как да постъпят. Аз не съдя този, който е откраднал. Може човекът наистина да не е имал друг избор, в което силно се съмнявам, но приемам, че е така. Но да се опитваш да получиш някакво конкурентно предимство и възможност да работиш под нивото на пазара като купуваш крадени инструменти не само е грешно, но е и гнусно.

Редактирано от Kossoman на 12.04.10 17:54.



Тема Re: продавам пластини за фрезанови [re: Kossoman]  
Автор mitakadenis (непознат )
Публикувано13.04.10 00:10



Благодаря
Не очаквах такива задълбочени мисли.Сбъркал си.Да беше станал психоаналитик.
Вариант - аз работя с подобни пластини и ми ги откраднаха.
Какво да правя?Не знаеш но осъждаш
Друго интересно - не си ли ходил по разни складове да си купиш изгодно някой инструмент или само в реномирани магазини/не лъжи/
И последно обяви на какви цени работиш/на час,приблизителна или както искаш/ за да преценим откъде си купуваш нужните инструменти

Оставяй по нещо без надзор за хората които нямат избор/съмнявам се/



Тема Re: продавам пластини за фрезанови [re: mitakadenis]  
Автор Kossoman ()
Публикувано13.04.10 07:43



Ценообразуването е калкулационно, а не на час. Гарантирана минимална печалба 8%, след калкулиране на всички разходи. Правил съм обратната сметка и на час се получават стойности в много широки граници - от 5 до към 22 евро на машиночас. Инструменти от десетина години насам се купуват само от водещи реномирани доставчици. Който е правил задълбочени калкулации на разходите сигурно знае, че делът на цената на инструмента в себестойността на един пробит отвор е еднакъв и при използването на най-обикновено евтино свредло без покритие, и при използването на скъпо VHM свредло с вътрешно охлаждане и покритие от последно поколение. Смисълът на използването на скъпите инструменти е в много по-високата производителност и трайност. Като цяло себестойността на един отвор, обработен със скъп високопроизводителен инструмент е в пъти по-ниска от себестойността на същия отвор, обработен с обикновено евтино свредло. В момента с по-евтин доставчик от Искар и от Гюринг не работим. Когато се целиш в постоянно ниво на качеството и производителността евтините инструменти, купени от съмнителни места са много опасен капан. Няма да лъжа - до преди десетина години се случваше да се полакомим на подобни оферти, но сами се убедихме, че сериозно машиностроене не може да се прави по този начин. Дори борьола и парцалите вече купуваме само от реномирани и проверени доставчици.
Впрочем на битака в Малашевци редовно виждам, че продават употребявани инструменти, изнесени от нашето производство. Забелязвам, че особено добре се харчат употребяваните метчици на Емуге и Титекс. Тези на Гюринг се застояват повече. Явно някой от работниците е намерил начин да си повишава доходите. Лошо няма, докато става дума за инструменти с вече използван ефективен ресурс. Подозирам, че от време на време някой си позволява да посегя и на нови инструменти, но засега не е в притеснителни размери и не съм принуден да натягам обръчите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.