Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:06 30.06.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Фрикционно заваряване на валове ?нови  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано03.04.10 11:09



Може ли един голям струг, да се "прилъже" да заварява по този начин,валове със сечение към 30 мм ?





Тема Re: Фрикционно заваряване на валове ?нови [re: ПETтeXXXXXa]  
Автор Tити. (WIZ-о ТРЕПАЧ!)
Публикувано03.04.10 21:27



Teopетично - да, на практика - не, защото трябва да му пуснеш и малко ток!



Тема Re: Фрикционно заваряване на валове ?нови [re: Tити.]  
Автор wiz (змей)
Публикувано04.04.10 09:18



ха тити за темата дето си сложил в твоя сигнатура:

автора и се отказа да пише повече безсмислени глупости и неговия помощник също се отказа от бай ганьовските номера, само ти не се отказваш

явно имаш сериозен проблем, погрижи се за себе си преди да е станало късно а не се занимавай с мен, тука в клуба толкова ли няма кои да ти помогне? пробвай да се обърнеш за помощ към твоите работодатели, може да помогнат

no pain, no gain


Тема резервен вариантнови [re: Tити.]  
Автор wiz (змей)
Публикувано04.04.10 09:42



тити пропуснах да напиша че имаш и резервен вариант да получиш помощ
ето тук


един сериозно се е замислил да осигури специализрана помощ на такива като теб, обади му се може да те включи в списъка: "...От известно време лобирам пред Бойко Борисов "зъболекарските" прегледи да станат задължителни и редовни, но дотогава стискай зъби "

no pain, no gain

Тема Re: Фрикционно заваряване на валове ?нови [re: Tити.]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано04.04.10 10:10



Сигурно ли е за тока ? Защото има чисто електросъпротивително заваряване на валове,където изобщо няма въртене.Не мисля че има междинен вариант,- и с триене,и с ток,но теоретически е възможно.



Тема Re: Фрикционно заваряване на валове ?нови [re: ПETтeXXXXXa]  
Автор Tити. (WIZ-о ТРЕПАЧ!)
Публикувано04.04.10 10:46



Правил съм проба на диаметър 30, мога да ти кажа , че нищо не стана на универсален струг. На едно място знам такава машина, и съм виждал, че още при допирането на съединяваните части започва да се зачервява, ако нещо съм те подвел, след няколко дни ще знам дали има и ток



Тема Re: Фрикционно заваряване на валове ?нови [re: Tити.]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано04.04.10 11:35



ОК ,чакам. Може би натискът е важен ?



Тема Re: Фрикционно заваряване на валове ?нови [re: ПETтeXXXXXa]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано05.04.10 07:43



Без ток.
Притискаш валовете: единият статично - не се върти, а другият го въртиш;
При достигане на чепак от стапянето на триещите се краища, освобождаваш статичния и двата вала се въртят заедно - до застиване на сварката.
Заварка чрез триене се прави най-вече за разнородни материали, та, прецени дали си струва, щото "съединителният" механизъм е сложничък.



Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re: Фрикционно заваряване на валове ?нови [re: 3opниk2]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано05.04.10 08:57



В отговор на:

Заварка чрез триене се прави най-вече за разнородни материали, та, прецени дали си струва, щото "съединителният" механизъм е сложничък.





Струва си,щях да купувам машина за електросъпротивително заваряване на валове,но там трябва гигантски ток,тоест този метод ми допада повече.
Защо смяташ че съединителният механизъм е сложен,и кой точно съедилителен механизъм визираш ? Питам се,един голям струг не може ли да се пригоди за целта ?

Редактирано от ПETтeXXXXXa на 05.04.10 08:58.



Тема Re: Фрикционно заваряване на валове ?нови [re: ПETтeXXXXXa]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано05.04.10 17:42



Точно така - на струг С13 го пробвахме преди мно-о-о-ого време (дълги опашки за свредла опитвахме).
Притискахме с хидравлика (не много силно - подлежи на някакви сметки, но само предварителни..., после нещата се променят

)
Съединител трябва : да стиска недвижно, пък после да отпуска за съвместно въртене - никаква съпротива за въртене!!!... А, има радиално биене заради неравномерния чепак и ... по спомен - не ни хареса ... резултатът
Ако ти се пробва - опитай, но тънкостите сам трябва да ги усетиш и преодолееш, разбира се.
...

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.