Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:07 30.05.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Справочник за диамантени дискове за метал  
Автор BRADCHEDAT (непознат)
Публикувано31.03.10 20:55



Търсих из нета справочник или каталог с означенията на диамантените дискове за метал, ама нищо свясно не открих. Само за бетон, асфалт гранитогрес и тем подобни, аман от тва измислено строителство вече.


Аз се интересувам от диамантени дискове за заточване на циркулярни триони и металорежещи инструменти. Трябва ми каталог с озаченията им, предполагам че си има стандарт с означения както е при лагерите. А ако по каталога мога да разбера и каква е химичната връзка на диамантените частици ще е супер.

Редактирано от BRADCHEDAT на 31.03.10 20:56.



Тема Re: Справочник за диамантени дискове за металнови [re: BRADCHEDAT]  
Автор Tити. (WIZ-о ТРЕПАЧ!)
Публикувано01.04.10 10:42



може да получиш представа за означенията.
Друг вариант- викаш търговец на абразивни инструменти да ти даде и книжни каталози. Старите означения може да намериш във всеки справочник на машиностроителя и в учебници по металорежещи инструменти.



Тема Re: Справочник за диамантени дискове за металнови [re: BRADCHEDAT]  
Автор bimet (новак)
Публикувано01.04.10 23:12



Колега,
Снимах Ви характеристики на диамантени дискове от един мой стар справочник, дано да Ви свърши работа.

http://img101.imageshack.us/i/p3220011p.jpg/
http://img405.imageshack.us/i/p3220010.jpg/
http://img10.imageshack.us/i/p3220009a.jpg/
http://img405.imageshack.us/i/p3220008.jpg/
http://img31.imageshack.us/i/p3220006.jpg/

ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!
www.bimeta.org



Тема Re: Справочник за диамантени дискове за металнови [re: BRADCHEDAT]  
Автор BRADCHEDAT (непознат)
Публикувано02.04.10 00:05



Мерси за отговорите момчета:)
И аз днес изрожих една стара книга в която също има описание на диамантите с каква структора на сплавите са и профилите им, кой за какво е. Притеснява ме обаче че означенията са с българските букви, а на латиница ( англииските букви).
Дано тия търговци като опра скоро до тях да не се опитат да ме метнат нещо с сплавта на диаманта, че да се чудя после защо след източването на 10 зъба на триона и диаманта се е изронил





Тема Re: Справочник за диамантени дискове за металнови [re: BRADCHEDAT]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано03.04.10 11:25



Черни метали не се обработват с диаманти.Причината е "сродството" на желязото към въглерода, както например сярата към медта. Използва се кубичен борен нитрид,кубонит, боразон,елбор,CBN. Аз съм покривал инструменти с кубонит, в Суперабразив,заводче от бившата структура на Арсенал, Казанлък,от десетина години - частен.Намира се в село Крън,на няколко километра от Казанлък.

Редактирано от ПETтeXXXXXa на 03.04.10 11:26.



Тема Re: Справочник за диамантени дискове за металнови [re: BRADCHEDAT]  
Автор BRADCHEDAT (непознат)
Публикувано04.04.10 00:17



Незнам какво имаш точно в предвид, но аз до сега където съм виждал машина заточваща циркулярни дискове всичките са били с диамантени шайби.
Понамерих си и ино в стари стпавочници какви диамантени сплави ми трябват точно но проблема е че са с български съкращения, а в днешно време мисля че това са отживелици тези номерации и за това питам за справочник за да видя как се означават сега:)



Тема Re: Справочник за диамантени дискове за металнови [re: Tити.]  
Автор roum ()
Публикувано04.04.10 08:44



Тити ти е дал ето този линк и ако и той не ти върши работа незнам какво търсиш.....



сега малко и от мен, не съм сигурен че такива дискове се заточват с диамантени дискове. Поне при нас ползваме бял корунд форма №12.
от каталога на берковския завод.




Тема Re: Справочник за диамантени дискове за металнови [re: BRADCHEDAT]  
Автор Цap Изpoд (непознат)
Публикувано05.04.10 01:40



Пич, Петтехха правилно ти е казал - черни метали не се обработват с диамант, за това и едва ли ще намериш нещо "актуално" по темата. Въглерода от диаманта дифундира при обработка в стоманата, това е положението. Ориентирай се към CBN, корунд и т.н.!



Тема Re: Справочник за диамантени дискове за металнови [re: Цap Изpoд]  
Автор Tити. (WIZ-о ТРЕПАЧ!)
Публикувано05.04.10 10:53



Aз поне до момента си мисля ,че човека пита за заточване на циркуляр за промишлено ползване в дъскорезница, т.е. със зъби от твърда сплав, а не за хоби циркуляри от тенеке.



Тема Re: Справочник за диамантени дискове за металнови [re: Tити.]  
Автор BRADCHEDAT (непознат)
Публикувано05.04.10 17:54



Именно става въпрос за професионални циркуляри с зъби от твърдосплави пластини, тях искам да заточвам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.