Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:36 25.06.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема работанови  
Автор teodor_tzonev (непознат )
Публикувано19.03.10 15:04



Здравейте!
Аз съм студент III курс в ТУ- София специалност "Компютърно проектиране и технологии в машиностроенето" и имам сериозни проблеми с намирането на работа по специалността. Харесвам си отрасъла и искам много да работя в сверата на машиностроенето, но на всякъде търсят хора с опит и то над 3 години. Аз нямам никакъв опит, но мога да компенсирам с желание за работа. Нямам и големи финансови претенции, просто искам да се обучавам и да си плащам сметките. Моля ако някой е запознат къде мога да си намеря работа или да ми даде съвет, да го направи. Благодаря предварително





Тема Re: работанови [re: teodor_tzonev]  
Автор LRN (МИ)
Публикувано21.03.10 18:07



В кой град търсиш ? На каква позиция искаш да работиш? Компютърното проектиране най-вероятно означава работа с CAD-CAM. С какви КАД-ове си се занимавал?
Задавам ти тези въпроси защото аз имам обратните впечатления относно търсенето и предлагането на работа. В момента по-скоро фирмите се въздържат изобщо от назначения и затова ти отказват, а не защото нямаш опит, плюс това си още студент.
Моят съвет е ако наистина си решил да се занимаваш с машиностроене, си намери работа като стругар, фрезист, шлайфист, оператор на NC-машина (фрезова, обемна, нишкова...). Най-добре е докато си още студент да си минал през всичките машини - много е важно ВЕРВАЙ МИ!
Като завършиш да се надяваме кризата ще е поотшумяла иииииии тогава всичко от теб зависи!





Тема Re: работанови [re: teodor_tzonev]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано21.03.10 20:13



Ти още се обучаваш за инженер, дори по бакалавърската програма ти е необходима година до завършване. Моят съвет е веднага да запишеш магистратура. Просто бакалавърската програма сама по себе си е крайно недостатъчна за изграждането на един иженер. Така че, още е рано да се оглеждаш за постоянна работа. Това е много ангажиращо занимание, което ще те принуди да пренебрегнеш обучението си в университета. Може да работиш само през ваканциите или да се хващаш с неща, които може да свършиш през свободното си от учение време. Много мои колеги, които започнаха работа 1-2 години преди завършване не можаха да се дипломират, даже не можаха да си вземат всички изпити. Загубиха и права, защото мина време.
Наистина, много е препоръчително да се научиш да работиш поне на универсален струг както те съветват. Но, затова не е необходимо на всяка цена да работиш като стругар. Пък и, дори да започнеш направо като конструктор примерно, винаги може да слезнеш при работниците и да поработиш на някоя свободна и по-рядко ползвана машина. Няма нищо срамно, особено за млад и неопитен още човек.
Също така, ако си гъст с преподавателите, може да поразпиташ за докторантура. Мисля, че според правилниците даже може да се прескочи магистратурата, т. е. от бакалавър може да станеш доктор без да минеш през магистър. Далаверата е, че ще получаваш нелоша стипендия и ще имаш много свободно време, което може да използваш за да работиш някъде.



Тема Re: работанови [re: teodor_tzonev]  
Автор Бoби_MУ (непознат )
Публикувано23.03.10 22:35



Аз в момента съм КПМУ (компютъризирано проектиране в машиностроенето и уредостроенето) в РУ "А. Кънчев", това "компютъризираното" е за привличане на "клиентела" от университетите, в може би най-трудната специалност измежду техническите... Моят съвет е да си намериш една стабилна фирма дето организира стажантски програми за през лятото, така имаш сериозно рамо в усвояването на практическата част от професията и при добро представяне ще те вземат на работа след като се дипломираш. Ще ти плащат в най-лошия случай стипендия 100-200 лв на месец и няма защо да се занимаваш да "слугуваш" като стругар или фрезист на некой стиснат началник, който се оправдава с кризата и вместо да инвестира в кадърен персонал държи на работа "киорави" пенсионери, за да спестява от осигуровки... Немам думи за положението на малките и средни фирми, затова ти казвам бутай се в международните компании дето ще те ценят. Успех!

Редактирано от Бoби_MУ на 23.03.10 22:39.



Тема Re: майнови [re: Бoби_MУ]  
Автор Tити. (WIZ-о ТРЕПАЧ!)
Публикувано24.03.10 07:07



Чета ти разсъжденията и гледам, че си със самочувствие, ама как ти дойде да напишеш "киорави" . Ако съм разбрал, че става дума за сляп, а не някой нов жаргон в средите на РУ.



Тема Re: майнови [re: Tити.]  
Автор Бoби_MУ (непознат )
Публикувано24.03.10 08:54



Ще ти обясня за "кьоравите"... Става дума не за СЛЕПИ хора, а за такива дето си зарварят очите за съществени неща и си мислят че още е комунистическата система дето "има материал" под път и над път. Виждал съм как драскат 6 степен на точност за лагерна сглопка, поправяйки я на 7 и после на струга МЕРИ С ШУБЛЕР, че не ВИЖДА на микрометъра

, вади си изводи за допуска!!! Само ще ти кажа, че е ПОДСЪДИМО някой да внася поправки в техническа документация без знаието и съгласието на трите лица сложили подписите си под черпежа... Относно мойто самочувствие, виждайки всичко това МИ СЕ ВДИГА МНОГО!

Редактирано от Бoби_MУ на 24.03.10 08:58.



Тема Re: майнови [re: Бoби_MУ]  
Автор gogo163 (новак)
Публикувано24.03.10 10:53



после на струга МЕРИ С ШУБЛЕР, че не ВИЖДА на микрометъра

ТИ уби коча с мистрията!!! Хахахха.. Студентски фолклор, където частта "микро" в микрометър означава МИКРО-надписи.





Тема Re: майнови [re: Бoби_MУ]  
Автор Tити. (WIZ-о ТРЕПАЧ!)
Публикувано24.03.10 11:15



Боби, определено не си разбрал намека ми. След като ще ставаш машинен инженер, редно е да си и преди дипломирането си прецизен и точен като такъв.Т.е. да не допускаш грешки, за които да се бъзикат с теб . И да си прецизен и достатъчно грамотен, когато пишеш . Идеята ми беше , че си писал тази дума както нейде изписват и "шофиор"... Виждам ,че си се коригирал , явно без да ти е направило впечатление.... Това извън темата по принцип.



Тема Re: май [re: gogo163]  
Автор Бoби_MУ (непознат )
Публикувано24.03.10 11:53



Пак не си разбрал

... мери с шублера, не че не вижда на микрометъра, а просто си е наумил, че нема да се занимава с микрометър когато шублера му е в джоба... Смисъла дето съм вложил е в друга насока, а именно че при предписана 6 айде и 7 степен на точност използва ШУБЛЕР, ама нема да Ви мътя повече вода, че пак аз ще съм крив...

Редактирано от Бoби_MУ на 24.03.10 11:55.



Тема Re: майнови [re: Tити.]  
Автор Бoби_MУ (непознат )
Публикувано24.03.10 11:56



Нека се бъзикат колкото си искат с мен, широко сърце имам...






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.