Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:39 27.05.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Дали това е форум за машиностроене??нови  
Автор dpbg (непознат )
Публикувано24.09.09 22:46



Попрегледах някои теми пуснати тук и ми се струва , че много от писателите тук са май само писатели или всезнайковци които не са влизали в час по технология или чертане. Чета въпроси на хора за делителни маси (учи се във 2 курс на техникум, чета определения от рода на "квадратна тръба няма" или какви допуски да избера без уточняване на ситуацията. А ми се ще в този форум да пишат инженери които са мирисали железни сплави. Човек се учи докато е жив, както и инженера се учи цял живот, но тук се коментират елементарни неща или глупости. Между другото инженер значи МАЙСТОР, а добър майстор се става с много опит.



Тема Re: Дали това е форум за машиностроене??нови [re: dpbg]  
Автор Бopиcoв_Бopиcлaв (непознат)
Публикувано25.09.09 09:49





Да откриеш топлата вода, не значи да си купиш бойлер !!!

Тема Re: Дали това е форум за машиностроене??нови [re: dpbg]  
Автор LRN (МИ)
Публикувано25.09.09 14:51



За съжаление и такива не са...
При положение, че се закриха маса механотехникуми, а дипломите се купуват - бъдещето на българското машиностроене изобщо не е розово!



Тема Re: Какво точно очакваш????нови [re: dpbg]  
Автор Tити. (WIZ-о ТРЕПАЧ)
Публикувано25.09.09 22:30



Значи всичко вече ми се изяснява!Разкритията са направени! Явно всички дето пишат тук са БОКЛУЦИ!!!!

Ето какво предлагам.

Понеже това не е клуб "Машиностроене", редно е да се преименува на клуб "Кво правя у мазето вечер, кога искам да се скатая от жената".

Елементарни познания по машиностроене нямат 92.3% от пишещите. Как го изчислих? По начина по който всички в клуба са сложени под общ знаменател.

Всеки който не знае да работи с делителна маса да си признава веднага ! Да поиска вечен бан от администраторите , след като напише писмено извинение към всички дето пишат тук .Но първо да покаже с видео ,че вече е усвоил тези елементарни знания!

Колега dpbg , (наричам те така, щото не ти знам името, след време може да ти викам така защото си машиностроител) ти какво очакваш да прочетеш в този клуб? Питай , пък може да се намери и някой който да те светне ... Аз не мога да работя с делителен апарат, защото не ми трябва , ама съм грамотен и ако МНО-O-O-ГО ми потрябва, ще прочета в специализираната литература (има и такава, колкото и да те изненадва) как се работи. Все пак това са елементарни аритметични действия умножение и делене в една тъпа (в смисъл елементарна) КИНЕМАТИЧНА СХЕМА!

Ако си очаквал високоинтелектуални диалози и открития на подобно място , със сигурност мога да ти кажа ,че бъркаш мястото. Лично аз , а съм убеден че почти всички тук четат и пишат за да разпуснат, с изключение на един-двама ходещи като пчелички от клуб на клуб и навсякъде са компетентни.Ама само и точно един-двама... И никой , задал въпрос и искащ помощ не е пренебрегван.

Понеже гледам никой още не те е накълвал, аз ще съм първия... И с подобни квалификации към всички дето пишат тук, май няма да си добре дошъл.

Редактирано от Tити. на 25.09.09 22:37.



Тема Re: Какво точно очакваш????нови [re: Tити.]  
Автор dpbg (непознат )
Публикувано26.09.09 13:29



Приятелю, не се засягай, виждам, че си грамотен макар, че не се пише "Кво правя у мазето вечер, кога искам да се скатая от жената".
а "Какво правя вечер, когато ..." но ти си наистина прав, че има литература по въпроса и това са елементарните учебници от средното училище било то механотехникум или така наричаните по рано СПТУ и аз мисля, че е нормално първо да се прочетат и тогава да се питат такива неща въпреки, че ако си ги прочел и не си си решил проблема, според мен е безмислено да питаш. А относно изчислените от теб проценти - ти го казваш, а не аз.



Тема Re: Дали това е форум за машиностроене??нови [re: dpbg]  
Автор fiata (непознат )
Публикувано27.09.09 21:38



Абе ти си някой даскал пенсионер,щом толкова се засягаш,че някой не знае за дел. маса и не е бил в часа ти !И защо трябва всеки път трябва да правя изчисления,като хората са го сметнали и са направили таблица(между другото,намерих си въпросната таблица) ДАСКАЛЕ искам да те видя на машината,а не само да изказваш високопарни слова !Инженер - майстор,просто няма такова животно!



Тема Писна ми от такива, като теб, в този клуб!!!нови [re: dpbg]  
Автор A$$A$$lN (ветеран)
Публикувано28.09.09 15:49



Попрегледах някои теми, пуснати тук, и ми се струва...

Върви да попрегледаш на жена си нещо, и след това ела да кажеш какво ти се струва там!!! И си оправИ пунктуацията!

Казвай ясно и точно какво искаш от този клуб? Дай си проблема, а недей да коментираш другите!!!





Тема Re: Какво точно очакваш????нови [re: dpbg]  
Автор roum ()
Публикувано29.09.09 00:24



Вижте много ми се искаше и на мен да е форум в който да влизат повечко машиностроители, но уви не е така, ама е най доброто което съм намерил в нет-а.
Провери, че има и клуб Инженери, Там обаче влизат само строителни такива....



Редактирано от roum на 29.09.09 00:27.



Тема А, по-доброто е в твоя блог, така ли???нови [re: roum]  
Автор A$$A$$lN (ветеран)
Публикувано29.09.09 00:26



Вбесяваш ме!





Тема Re: А, по-доброто е в твоя блог, така ли???нови [re: A$$A$$lN]  
Автор roum ()
Публикувано29.09.09 00:28



Защо?!?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.