Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:55 08.06.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Пробиване на отвор в правоъгълна тръба с поансон ?  
Автор зoдиak (непознат )
Публикувано12.09.09 00:52



Здравейте на всички уважили моето запитване. Искам да разбера има ли начин да пробия правоъгална тръба със стена 6 мм на ф-42 мм. Тръбите са дълги 2м. и трябва да се пробият почти в средата. Понеже са много и ми хрумна дали не може със есцентрик преса и поансон да се удари. Ако има други начини ще съм благодарен да ги разбера.


Благодаря Ви за отделеното време.

Редактирано от зoдиak на 12.09.09 00:52.



Тема Re: Пробиване на отвор в правоъгълна тръба с поансон ?нови [re: зoдиak]  
Автор roum ()
Публикувано12.09.09 01:38



Запитвал ли си се дали няма да се получи деформация на тръбата?
А как да смяташ да пъхнеш 1м на вътре долната част на матрицата?
Я най добре със фреза по координати и наредени на пакет няколко тръби, в зависимост от ширината на масата.




Тема Да пробиеш 6 мм стена с поансон??? Забрави!нови [re: зoдиak]  
Автор A$$A$$lN (ветеран)
Публикувано12.09.09 11:01



Ако е тенекия до 0,5 мм - може, но 6 мм - не!



Тема Re: Да пробиеш 6 мм стена с поансон??? Забрави!нови [re: A$$A$$lN]  
Автор зoдиak (непознат )
Публикувано14.09.09 01:22



Здравейте , идеята ми хрумна от едно предаване в което пробиваха така отвори в правоъгълни тръби но с хидравлика. Позиционираха тръбата хоризонтално на тясната си част , пристягаха я и от двета страни имаше хидравлични цилиндри
които удариха заедно и така направиха отвора. Стана ми интересно и се интересувам от този начин на пробиване. Не видях никъде да влиза матрица 1 метър в тръбата. Това ме зачуди и затова поставям вапроса си тук на вашата компетенция.





Тема Хидравличен цилиндър не може да удрянови [re: зoдиak]  
Автор A$$A$$lN (ветеран)
Публикувано16.09.09 03:09



Той може да натиска бавно, а не ударно. 6 мм наистина ще ги пробие без да му мигне окото, ама стената ще се изкриви, усенъците ще са много големи - какво ще ги правят после??? Пробивният инструмент трябва да е неимоверно здрав.

Сигурен ли си, че е 6 мм?

Отворът с какъв диаметър е?

Абе, да не би да става въпрос за алуминиев профил?




Редактирано от A$$A$$lN на 16.09.09 03:13.



Тема Пак те прочетохнови [re: зoдиak]  
Автор A$$A$$lN (ветеран)
Публикувано16.09.09 03:28



от двета страни имаше хидравлични цилиндри, които удариха заедно и така направиха отвора

Това не мога да го схвана.


От две страни профила* е застопорен, остават свободни две стени - горе и долу. Как са ударили цилиндрите, та са направили отвор? Не мога да разбера за какво става дума.

Проходен ли е отвора - през горната и долната стена или само през горната?


---------

* Правоъгълна тръба няма



Тема Последен въпроснови [re: зoдиak]  
Автор A$$A$$lN (ветеран)
Публикувано16.09.09 03:42



В коя държава се развива това събитие? Не ме интересува от каква народност е филма, а къде става събитието...



Тема Re: Последен въпроснови [re: A$$A$$lN]  
Автор зoдиak (непознат )
Публикувано17.09.09 00:46



Здравей , държавата е USA , а до това как цилиндрите пробиват отвора ще поясня. Двата хидравлини цилиндра на които прътите завършват с поансони са позиционирани точно едно срещто друго, /хода им е не повече от 10мм./. Между двата поансона се поставя примерно квадратна тръба 100х100х6мм. , позиционира се на избраното от нас място за дупчене и се пристяга към основата на плота да речем. След като сме се убедили че всичко е стегнато и центровано на нужния размер, задеистваме хидравликата която натиска двата поансона от двете страни на тръбата, изрязват и така се осъществява отвора от 48мм.

Дано да ме разбереш.



Тема Re: Последен въпроснови [re: зoдиak]  
Автор roum ()
Публикувано17.09.09 06:39



Да не би хидравликата да е била за захващане, а самото пробиване да се извършва по друг начин




Тема 48 мм отвор с поансон??? 6 мм стена??? Стомана???нови [re: зoдиak]  
Автор A$$A$$lN (ветеран)
Публикувано18.09.09 01:55



Явно съм много назад със съвременните технологии.

Предавам се.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.