Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:52 20.06.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: За метчици и свредланови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор LRN (МИ)
Публикувано10.07.09 15:21



Спокойно, ще ти кажа до довечера какво се задава на ЕРОМА-та. Събота и неделя ще "твориш".



Тема Re: За метчици и свредланови [re: LRN]  
Автор LRN (МИ)
Публикувано11.07.09 09:17



Ток: 0.5А до 10А - превключвател през 1, 2 и 5А
Честота: 1 до 2000Hz - превключвател през 1, 2, 5, 10...
Коефициент на запълване: 1 до 24% през 1%

Напрежение на празен ход - 150V
Ефективна стойност на напрежението при работен цикъл около 20V
Работното напрежение се регулира в малки граници (следи се по волтметъра) за установяване на стабилен процес - зависи колко е добър ерозиста.

Пак казвам това е машина на над 20години - никой вече не се занимава така да задава режима.



Тема Re: За метчици и свредланови [re: LRN]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано11.07.09 09:27



Благодаря.

Ще мисля и ще докладвам ако измъдря нещо рационално.



Тема Re: Параметри на захранващ блок за обемна ерозия.нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор dpbg (непознат )
Публикувано24.09.09 18:33



Обемната ерозия е преди всичко технология написана на базата на дългогодишни изследвания. Например Agie са написали своя технология на базата на разработени от тях генератори , Charmilles също (по мое мнение Шарми са подобри в обемната ерозия или поне са били до преди 4-5 години.). Така че генератор с програмно управление на базата на РС могат да направят много хора и фирми, но никой нама да им даде технологията за написването на съответния код. Така че според мен не си струва да се открива колелото когато хората вече го карат.



Тема Re: Параметри на захранващ блок за обемна ерозия.нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор koceto_8 (непознат )
Публикувано25.09.09 16:49



Е, тука много си се объркал



В болшинството от случаите "инструментите" ( наричат се електроди ) за обемна ерозия са за еднократно ползване. Обикновено цената им е около 10-30% от цената на цялата работа.
Технологията няма как да умре в зародиш, защото до колкото знам е малко трудно на направиш канал във формата на окръжност с делителна, да речем ... ф30, с ширина 1мм и дълбочина 10 мм например ... и то в материал 55-60HRC.
А как според теб се изработват да речем ... квадратни глухи отвори? С квадратна фреза ли?

Специално за метчици и шпилки се използва съвсем различен метод на промиване. Там големият проблем са отчупените частици от метчика(свредлото), а не шлака. Тези частици са захванати механично и не излизат, но се клатят и правят процеса много нестабилен.

А това с дъгите и йоните ... като за обяснение в wikipedia става ... поне на 10% е вярно



Тема Re: Параметри на захранващ блок за обемна ерозия.нови [re: koceto_8]  
Автор LRN (МИ)
Публикувано26.09.09 12:53



Той изобщо се е объркал не само тук...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.