Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:41 29.05.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Търся отпадъчна ламаринанови  
АвторAA (Нерегистриран)
Публикувано11.06.09 08:20



Търся ламарина с дебелина 0.18 - 0.22 мм - технологичен отпадък при някакво производство - примерно на капачки. От нея ще се прави нещо друго - размера на заготовката за него е около 240мм/9мм така че размера на отпадъка трябва да позволява от него да се получат такива заготовки.Трябват ми ориентировъчно 300 - 500 кг. Последния път купувах от ФМА-Лясковец но нещо са забранили продажбите на отпадъци а и нямаха такива парчета които да ми свършат работа.Благодаря предварително за всякаква информация по въпроса. e-mail за връзка aangelov@mail.bg



Тема Re: Търся отпадъчна ламаринанови [re: AA]  
Авторstevabg.com (Нерегистриран)
Публикувано11.06.09 08:24



материал?



Тема Re: Търся отпадъчна ламаринанови [re: stevabg.com]  
АвторAA (Нерегистриран)
Публикувано11.06.09 09:23



Не мога да кажа точно-металите не са ми професия.Не знам какъв е точно материала от който се правят капачките за буркани - не е някакъв цветен метал.Абе бяло тенеке-някаква калайдисана ламарина-да не е много твърда че минава между едни ролки които дават формата на детайла-става дума за рутови разделители за пчелни пити.



Тема Re: Търся отпадъчна ламаринанови [re: AA]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано11.06.09 09:40



виждал съм такива рутови разделители за пчелни пити

ламарината е почти същата като тези от които се правят тенекий за мед или за сирене

таке че може също да питаш производителите на тенекий

No pain, no gain


Тема Re: Търся отпадъчна ламарина [re: AA]  
Автор Бopиcoв_Бopиcлaв (непознат)
Публикувано11.06.09 11:40



Здравейте, мисля че мога да помогна със съвет. Аз глегам 10 кошера и на два пъти сам си правил такива разделители (с един секач, вместо преса). Ламарината набавих като взех от един ресторант празни тенекета от сирене и маслини. Излязоха доста разделители, но и доста сасипах по мойта примитивна технология. От едно голямо тенеке (за мед приметно или сирене) със сигурност ще излязат над 1000 броя (зависи от начина на разкрояване) но трябва да опиташ и да видиш дали ще има длавера. според мен при положение че 100бр. струват 0,8 лв. на магазина, ти от едно тенеке за 1 лв. (по толкова ги купувах аз) ще изкараш 10 пъти повече. Недостатъка на цялата работа е, че трябва да "калесваш" магазини и ресторнти да събираш материала.

Да откриеш топлата вода, не значи да си купиш бойлер !!!


Тема Re: Търся отпадъчна ламаринанови [re: wiz]  
Автор Tити. ()
Публикувано11.06.09 16:05



Имаш жокер-ползвай го!



Тема Re: Търся отпадъчна ламаринанови [re: Tити.]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано11.06.09 16:30



какъв жокера пак измисли че не разбрах? не е ли ясно че ти направи пълни самопризнания какъв си в смехотворните си опити да напишеш нещо за мен?



No pain, no gain

Тема Re: Търся отпадъчна ламаринанови [re: wiz]  
Автор Tити. ()
Публикувано11.06.09 16:39



Палячо! Понеже си и неграмотен, ето ти жокера отново:

Жокер: "Й" се пише в края на думи – плазмодий например (като някоЙ във форума). Окончанието за множествено число е "И", а не "Й". Например: партиИ, а не партиЙ , гимназиите, а не гимназийте;за коЙто чете а не за които чете...тенекИИ , а не тенекИЙ.

И за да не спамя повече- последно бързо ли пишеш без да гледаш или :
"ми не пиша бързо щото целта ми е да станат нещата а не да се занимавам с безброи маловажни подробности".

кое е вярното?

Добавка за Firefox няма да ти напиша защото не съм малоумник да се занимавам с неща , които не мога и не разбирам, като теб например, и поради същата причина (малоумие) не ползвам този браузър (ако знаеш какво значи това понятие).

Редактирано от Tити. на 11.06.09 17:12.



Тема Re: Търся отпадъчна ламаринанови [re: Tити.]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано11.06.09 17:03



ми съгласен съм че е така, благодаря за помощта

ама от къде толкова търпение и време да мисля за такива неща като пиша бързо и почти без да гледам?

що не напишеш добавка за firefox която проверява вместо мен за по лесно?



No pain, no gain

Тема Re: Търся отпадъчна ламаринанови [re: wiz]  
Автор Tити. ()
Публикувано11.06.09 17:16



Ха сега прочети горе , какво ти писах! И спри да спамиш! Пусни си тема:

"Идиотизми за отмора" , и дай като ти е мерак да пишем там.

Ха сега иди се разходи, срещни се с хора, а не се пули пред монитора. Насреща съм , ако пуснеш подобна тема с радост да ти отговарям...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.