Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:10 25.04.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Бласкам се с проектиране на ВГнови  
Авторjoni (Нерегистриран)
Публикувано28.05.09 22:14



Бласкам си главата с проектиране на ветрогенератор (самоделка) и се налага да изчисля един мултипликатор. В момента съм студент и имам некакви бегли познания ама се оказва че съм за никаде сам. Потвърждава се приказката че сам човек е само за у кенефа. Та въпросите които ме съмняват са:
1) необходимата мощност необходима на изхода на мултипликатора трябва да я приема равна на мощността на генератора взимайки в напредвид загубите в самия генератор.
2) за да продължа с пресмятането на редуктора трябва да намеря ВЪРТЯЩИЯ момент на изходящия вал, който според мен ще се яви като противодействие на магнитните сили в генератора.
- И така стигнах до следната формула: 30*Pг/п*n , kъдето Pг - мощност на генератора при отчетени загуби (W), п=3,141592654 и n - честотата на въртене на генератора (об/мин). Моля компетентните хора да ме поправят ако греша в разсъжденията си преди да продължа. Благодаря!



Тема Re: Бласкам се с проектиране на ВГнови [re: joni]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано28.05.09 22:26



ха ми на теб проблема не ти е само че си сам а и други неща като години опит, пари за проучване ...

по добре потърси из нета каталози или подробно описание на готови машини

също може да пробваш да пишеш майли на фирми които произвеждат, може да ти датат насоки

No pain, no gain


Тема Re: Бласкам се с проектиране на ВГ [re: wiz]  
Автор Бopиcoв_Бopиcлaв (непознат)
Публикувано28.05.09 22:38



Хей, wiz - несъм съгласен с мнението ти. ДА ОТКРИЕШ ТОПЛАТА ВОДА, НЕ ОЗНАЧАВА ДА СИ КУПИШ БОЙЛЕР !!! А иначе ей ти готови решения колкото искаш...
Примерни конфигурации Цена
(лв с ДДС) Наличен
500W вятърна система + контролер + инвертор 600W + мачта 6м 1796 лв Да
1000W вятърна система + контролер + инвертор 1000W със зарядно + мачта 9м 2461 лв Да
2000W вятърна система + контролер + инвертор 2500W + мачта 9м 4181 лв Да
5000W вятърна система + контролер + инвертор 5000W + мачта 12м 12 420 лв По поръчка
10 000W вятърна система + контролер + инвертор 10 000W + мачта 15м 30 300 лв По поръчка
20 000W вятърна система + контролер + инвертор 20 000W + мачта 18м 46 164 лв По поръчка

Да откриеш топлата вода, не значи да си купиш бойлер !!!


Тема Re: Бласкам се с проектиране на ВГнови [re: Бopиcoв_Бopиcлaв]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано28.05.09 22:52



нещо ми се губи смисъла на тва за което писа

аз му предлагам да си спести окриването на топлата вода и колелото като разгледа внимателно готови решения

No pain, no gain


Тема Re: Бласкам се с проектиране на ВГнови [re: Бopиcoв_Бopиcлaв]  
Автор Бopиcoв_Бopиcлaв (непознат)
Публикувано28.05.09 23:10



Колкото до мултипликаторчето, отваряш "Ръководството за проектиране по МЕ" и действаш

При фабричните ветрогенератори има една дразнеща подробност, а именно че при малките тия до 2 кВ оборотите са по-високи от на моделите над 5 кВ. Например конкретно за 2 кВ (на т'ва къде съм попадал аз) оборотите са около 350-400 за минута, а за генератор 10 кВ са 200, ама нали се сещаш, че там момента ще е по-голям та в общи линий нещата са си танто за кукуриго. Аз бех обсебен да накарам ветрогенератор да се задвижва по некакъв (алтернативен) начин при кратковременно безветрие и ударих на камък точно с един мултипликатор (не точно с него а с получените резултати), а именно че да работи в продължение на една минута без вятър трябва да се спусне от височина 10 метра тежест с маса 1200 кг. много вероятно е и аз да сам оплескал нещо в изчисленията, ама "Е** ЛИ МУ МАМАТА КОЙ ДА МИ КАЖЕ" и аз съм иноватор като теб ама САМО С ИДЕЙ !!!

Да откриеш топлата вода, не значи да си купиш бойлер !!!

Тема Re: Бласкам се с проектиране на ВГнови [re: joni]  
Автор Kиpил и Meтoдий ()
Публикувано29.05.09 07:55



Млади момко, "взимайки В НАпредвид" ,че си бъдещ инженер..., не може да си толкова неграмотен бе! " БлАскам се с проектиране на ВГ " звучи несериозно от устата на човек, неусвоил елементарния правопис. Че и извежда и формули... Относно питането ти, мога да те посъветвам следното- да си добър специалист не значи да знаеш всичко, достатъчно е да знаеш от къде да го потърсиш... Чети!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.