Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:19 07.06.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Изгодно алуминиеви плочи!!!нови [re: stefcho]  
Авторstevabg.com (Нерегистриран)
Публикувано10.06.09 20:39



Здравейте г-н WIZ,
Не съм изработвал до сега такъв детайл но,бих могъл да помогна.

1.Ако имате подобно или същото охлаждане го разкачете,разглобете го с отверка и измерете съответните размери(пробвайте със шублер).Какъв диаметър е детайла,засечката,размерите на фрезованата част?-надявам се да се досещате.След това нарисувайте детайла върху лист с химикалка,означете размерите в милиметри и ми го пратете.Цялото ще отнеме 6-7 минути от ценното ви време.Ще ви кажа и колко ще струва.

2.Ако нямате?!Обадете се на фирмата производител и ги питайте за точната технология.Те веднага ще ви отговорят!:)

3.Важно!!!Интересува ме каква точно е алуминиевата или медна сплав.
Ако ми изпратите по куриерите разглобения детайл за 30 лв.ще ви издадем спектрално свидетелство за химичния състав на сплавта.

4.До колкото знам цената на горепосоченото е ниска.Защо не си купите?Изглежда иде реч за търговски проект.
Ако наистина това искате това-този форум не е мястото,но вие питайте в патентното ведомство или направо фирмата производител.Можете сигурно да им станете и подизпълнител.

5.Ако не ви се занимава просто прекратете темата.
А ако просто питате-попитахте вече.



Тема Re: Изгодно алуминиеви плочи!!!нови [re: stevabg.com]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано10.06.09 20:54



ми най точно описание е че питам за потенциален търговски проект

точната сплав не е от значение, такива детаили се правят от алуминий и мед защото провеждат добре топлина, писах вече че точните размери не са от значение, важно е да е гладко от долу, така че може да говорим за проект по ваш избор които най лесно може да стане на струг и фреза

диаметъра е около 6 см

патентното ведомство и фирмата производител също ми се виждат излишно усложнение

все едно малка чаша с капак, гумено уплътнение и тве тръбички за вода

No pain, no gain


Тема Re: Изгодно алуминиеви плочи!!!нови [re: wiz]  
Авторstevabg.com (Нерегистриран)
Публикувано10.06.09 21:40



Ще ти направя услуга.Както виждаш никой не иска да се занимава,а и ти даже си колеблив.Ще ти кажа утре,колко бройки минимум и цена.
Дай ми мейл или скайп.Дано само не си губим времето.



Тема Re: Изгодно алуминиеви плочи!!!нови [re: wiz]  
АвторTити (Нерегистриран)
Публикувано10.06.09 21:46



Ти определено имаш психически проблеми. Пишел бързо, пишел бавно.... Ползвал фтп. Аз пък имам микрофон на компа, ама никого не занимавам с това. И ползвай жокера! Пак си в нарушение!



Тема Re: Изгодно алуминиеви плочи!!!нови [re: stevabg.com]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано10.06.09 21:50



нали разбираш че няма смисъл да хвърлям пари по нещо преди да съм огледал внимателно нещата от всички страни?

майла ми е j2ee@abv.bg

нищо не обещавам

за това питам да имам представа на какви условия може да се намери някои да се занимава евентуално

No pain, no gain


Тема Re: Изгодно алуминиеви плочи!!!нови [re: wiz]  
Авторstevabg.com (Нерегистриран)
Публикувано10.06.09 22:23



Да правиш охлаждания според мен е доста емоционално за българските стандарти начинание.Но не е невъзможно.Не те познавам,но нямаш ли ноу-хау ще е изгубено време.Сигурен ли си,че не ги правят в Китай,защото ако е така трудно ще ти излезне рентабилно.



Тема Re: Изгодно алуминиеви плочи!!!нови [re: stevabg.com]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано10.06.09 22:49



ми не виждам какво ноу-хау толкова ми трябва

има примери из нета да правят охлаждане с медна ламарина запоена с калай, радиатор от кола и помпа за аквариум



най трудна част от такъв проект ми се вижда да се намери стабилен пазар на които да се продава ама това е друга тема

No pain, no gain

Тема Re: Изгодно алуминиеви плочи!!!нови [re: stevabg.com]  
Автор roum ()
Публикувано11.06.09 06:27



Чак ме кефите как му се вързвате ;)
Поне държи темата на първа позиция


Сега сериозно търся тръба ф83х13


Редактирано от roum на 11.06.09 06:27.



Тема Re: Изгодно алуминиеви плочи!!!нови [re: roum]  
Авторstevabg.com (Нерегистриран)
Публикувано11.06.09 08:13



материал и дължина?



Тема Re: Изгодно алуминиеви плочи!!!нови [re: roum]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано11.06.09 08:29



ми какво толкова има да ми се връзва

питал съм за такива неща на живо които работят в цехове и са ми обяснявали условия които ги устроиват и сме обсъждали чертеж и как да стане

а тук попадам на такива коментари или на опити да ми прехвърлят собствените си недостатъци такива като тити

явно наистина не съм попаднал на място а трябва да отида да питам в някои цех

No pain, no gain



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.