Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:20 24.04.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Имам Идея - дали си заслужава ?!?  
Автор Бopиcoв_Бopиcлaв (непознат )
Публикувано25.05.09 14:49



Трябва да измисля начин за завъртане на система, която най-просто казано наподобява три пръта разположени на ъгъл 120 градуса един спрямо друг, захванати неподвижно към главина която е лагерувана на хоризонтална ос. Системата нее натоваряна с никаквъ други сили освен теглото на прътите (нее голямо). Та идеята ми е да поставя електромагнити на крайщата на всеки един от тях и да подавам последователно ток на всеки един от тях. Разчитам създалото се електромагнитно поле да взаимодейства с това на земята и системата да застане в най-долно положение на този електромагнит който е възбуден, след което да се подаде ток на следващия който е на 120 градуса от него "надвиснал" е. Смятам че това е по-удачен вариант отколкото да използвам електродвигател като се има на предвид че системата не трябва да се върти постоянно, а периодично. Ще съм благодарен ако някой изкаже мнение и препоръка какъв електромагнит да използвам. Темата май е за раздел Електроника и ел. техника ама там като гледам колегите са доста крайни с коментарите си, а все пак аз сам начинаещ в тия неща и неискам да ги дразня с невежество. Благодаря ВИ !!!

Редактирано от Бopиcoв_Бopиcлaв на 25.05.09 16:05.



Тема Re: Имам Идея - дали си заслужава ?!?нови [re: Бopиcoв_Бopиcлaв]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано25.05.09 15:12



ха навсякъде има любители на изцепките и глупостите дето научили тва онова и пробват с него да се правят на велики

така че и тук се подготви за такива като ваклия

един начин да се забавляваш с такива е като разгледаш и се подготвиш добре предварително по темите за които питаш и като почнат с глупстите да им се смееш

а за твоя контретен въпрос ето една идея: потърси готови решения за това което питаш, може да ти спести доста, през нета лесно може да се търси, за по подробно сега нямам време да гледам ама приготвиш чертежи или схеми ще е по лесно, също ако напишеш какво по точно ти е целта



No pain, no gain

Тема Re: Имам Идея - дали си заслужава ?!?нови [re: wiz]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано26.05.09 01:12



Пиле, а кротни се де...
Нета та нета. Ако ти кажа, че 30% от уважаваният от теб нет са откровени лъжи, ще повярваш ли?

Човекът е попитал. Някой ако иска да му каже, ще му каже. По-скоро, ще му каже нещо. До момента, ти не си успял да кажеш нищо съществено никъде. Продължавай така...



Тема Re: Имам Идея - дали си заслужава ?!?нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано26.05.09 03:16



хаха тва се отнася за теб "Пиле, а кротни се де... "

по добре си насочи вниманието да намалиш изцепките и глупостите че може да ме скъсаш от смях

а за мен има места където казвам по нещо съществено ама са далече от теб

в другата тема с нета не обърнах внимание че с англия сме в ес и няма мито и му писах за общия случай на внос а ти го направи на голямата измама с невероятната печалба за мен, що се не пробваш за клоун някъде? може да те оценят



No pain, no gain

Редактирано от wiz на 26.05.09 03:57.



Тема Re: Имам Идея - дали си заслужава ?!?нови [re: Бopиcoв_Бopиcлaв]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано26.05.09 03:57



ми не ми се вярва че може да завъртиш кои знае какво със земното магнитно поле щото е слабо, ако си забелязал едва завърта компасите

май на теб най вече ти трябва комплект за правене на различни неща с батерий и кабели, продават се може би, преди време съм виждал, също може да намериш кабели от стари трансформатори, да правиш различни електромагнити и двигатели и да пробваш всички идеи които имаш или намериш из нета



No pain, no gain


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.