Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:47 23.04.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Възнамерявам да закупя ХПЕ от e-shop  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано24.05.09 19:43



Здравейте на всчки, въпросът ми е следния. Искам да закупе ХПЕ (хидро и пневмо елементи) от саит за е-търговия в Англия, та аджаба ще имам ли право да ги препродавам в нормален магазин. Стоката ще пристига до мен чрез куриерска фирма. Ще съм много благодарен на хората които могат да ме светнат по темата да не ми бере главата яд. Мерси много e-mail bobby_fwd@abv.bg





Тема Re: Възнамерявам да закупя ХПЕ от e-shopнови [re: bobo]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано24.05.09 19:48



ми до колкото знам може да се преподават ако платиш мито

ако теглото на пакета е над 2 кг отива направо в митницата



No pain, no gain

Тема Re: Възнамерявам да закупя ХПЕ от e-shopнови [re: wiz]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано25.05.09 01:39



Има ли поне един дето да не си го пуснал по пързалката??? Като започнеш с "ми до колкото знам", е ясно, че само се изказваш.

Англия е в ЕС!
Да си поръчва каквото иска. Няма мито и т.н.
Хубаво е да си иска фактура, иначе, ако е регистриран по ДДС, след продажбата ще трябва да внесе всичките 20%.
Естествено, че могат да се продават във всякакъв магазин. Нали си ги е купил, не ги е откраднал. Има си документи за произход на стоката и т.н.
Иска се и фактура от куриера за да се намали печалбата по документи и ДДС'то съответствено.



Тема Re: Възнамерявам да закупя ХПЕ от e-shopнови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор roum ()
Публикувано25.05.09 08:05



ДДС пак се дължи защото от ЕС няма да го начеслят поради разликата в ставките в различните страни. Трябва да върнеш някъкъв документ че стоката е в страна членка и че ти дължиш ДДС. В момента на продажба на стоката ще дължиш ДДС-то и трябва да го начислиш на новия клиент.
Има счетоводни подробнсти за които е добре да питаш счети-то си, нещо от сорта в определен срок да се преведе фактурата в лицензирана фирма придружена с Евро 1 и декларация която се попълва от счетоводството.
Така е с други материали, вероятно и с авточастите също е така....
Ваклине, някога вкарвал ли си стоки от ЕС?

не обърквай човека ...




Тема Re: Възнамерявам да закупя ХПЕ от e-shopнови [re: roum]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано25.05.09 09:57



Вкарвал съм. Дават си ти фактура с тяхното ДДС. Колкото е, толкова. Махаме тяхното от цената. Начисляваме нашето. Продаваме. Връчваме фактурата на счетоводителя и месечния отчет от касовия апарат. Ако са издавани фактури и втория лист от тях. Ако са електронни му пращаме копия по мейла. По натам счетоводителят се оправя. Подробностите са си оставали негова работа, но е правена и данъчна ревизия след такива продажби и забележки не е имало.

Какво точно прави счетоводителят, си е негова работа. Моето задължение е да му плащам договорената сума.

Напоследък даже ми направи впечатление, че повечето фирми с които имам нещо общо от ЕС са си извадили ДДС номер и в България и имат банкова сметка тук. Иначе, регистрацията си и е някъде в Хановер примерно. Ако човекът ще търгува сериозно с тяхната стока може в едно бъдеще време да помисли и по този вариант.

В случая просто беше крайно невярно твърдението за двете кила и "направо в митницата". От където и да дойде стоката значение има цената по митническа декларация. Ако е от ЕС, декларация няма.

За конкретния случай. Еконт направиха представителство в UK. Еконт Мол се казва. Продавачът праща стоката на тях. Те ти я транспортират тук, като вече са я заплатили там. Ти плащаш цена на стока + транспорт. Да звънне и да попита. Иска се май да имаш договор за отложени плащане и да си юридическо лице.

Дори и от Китай да ви трябва нещо е хубаво да питате дали нямат представителство в някоя от страните на ЕС. Повечето фирми вече имат. Искате да Ви се прати от тази страна. Поне по документи. Така си спестявате много време и поредица от ненужни контакти.



Тема Re: Възнамерявам да закупя ХПЕ от e-shopнови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано25.05.09 13:16



ква пързалка, не се занимавам като теб с такива неща и написах това на което съм попаднал из нета

автора на темата като пита повече ще разбере

иначе и аз съм забелязал че може през нета да се намерят интересни неща

No pain, no gain


Тема Re: Възнамерявам да закупя ХПЕ от e-shopнови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор roum ()
Публикувано25.05.09 13:23



Ти май не ме разбра ...
Стоки производство на ЕС и закупени от юридическо лице могат да дойдат тук без ДДС и да се начисли чак при продажбата




Тема Re: Възнамерявам да закупя ХПЕ от e-shopнови [re: roum]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано25.05.09 13:33



Сега разбрах. Ама трябва ли му? Да декларира страна на произход, да му подмрънкват сърдити чичковци. Я да си я купува как си му е реда. Щом е влязла в ЕС и са му издали фактура, започва да му дреме на шмайзера. Дали е китайско, влязло през Кипър или ръчна английска изработка от Честърфилд трябва по един или друг начин да стане чужд проблем. Чий, вече е без значение, стига да е на друг...



Тема инови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано25.05.09 13:33



и ако си забелязал тези от Г20 като се събират една от основните им цели е да постигнат по лесна търговия, така че по някое време нещата би трябвало да станат по лесни и по прости

No pain, no gain


Тема Re: Възнамерявам да закупя ХПЕ от e-shopнови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор roum ()
Публикувано25.05.09 13:59



Защото ДДС-то в бг е по-ниско примерно, защото Ще плати ДДС чак при продажбата което в някои случаи е повече от година ... а си е 20% ... пари за врътка ...


Едно добро счети би трябвало да знае тия неща .. или поне да знае от къде да прочете ... Ето ти промени от ЗДДС

Внос от ЕС
1.За да може доставчикът от ЕС да не ни начислява ДДС на страната, в която е регистриран е необходимо да му изпратим Идентификационен номер по ДДС. За целта е необходимо да се снабдим с такъв номер на английски език – Виж Новите ДДС идентификационен номера.
2.Дата на възникване на данъчното събитие е по – ранната от двете дати: 15 число на месеца, следващ месеца на прехвърляне на собствеността; и дата на издаване на фактура от доставчика, в която е посочен идентификационен номер по ДДС на получателя.
3.В пет дневен срок от датата на данъчното събитие трябва да се издаде протокол с който се начислява данъка. Протоколът се включва както в дневника на продажбите така и в дневника на покупките.
4.Важно доказателствено средство в случая са не само фактурата от доставчика, но и транспортните документи, в които е видно, че стоката пристига в страната.
5.Проблемно ще е, когато доставчика издаде фактура преди 15 ден на месеца, следващ месеца на прехвърляне на стоката, а ние не сме разбрали. За това трябва да се създаде необходимата организация.







Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.