Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:41 31.05.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
*Кратък преглед

Тема Морзови конуси  
АвторPaccek (Нерегистриран)
Публикувано24.04.09 15:19



Имам машина на която се слага патронник с морзов конус.
Купих си патронника и конуса. Това което ме интересува как точно се слага.
Първо изчистват ли се от маслото с което се продават за да не преплъзва конуса или е по добре да е смазано.
Второ конуса с патронника трябва да се пъхне в гнездото на машината, трябва да се натисне вътре или да се набие яката.
Трето морза най отзад е оформен като плоскост. Трябва ли тази плоска част да я съвпадам с някакъв жлеб в отвора на машината (не знам дали вътре има такъв) или няма нужда.
Четвърто. Как се изважда конуса за да се сложи друг (с друг патронник евентуално) и дали това може да се прави често без амортизация на машината или е по добре да си седи вовеки там. Което би било странно защото смяната на големия патронник с малък би трябвало да е честа тъй като големите патронници немогат да хваштат малки свредла.

Благодаря ви. Въпросите са елементарни но за съжаление и толкова няма кой да ми обясни.



Тема Re: Морзови конусинови [re: Paccek]  
Автор Kossoman ()
Публикувано24.04.09 16:19



1. Почистваш старателно от масло и каквото и да било друго. Не използвай обезмасляващи препарати, а просто забърши много добре двете конусни повърхнини.
2. Не използвай сила, извън тази на собствената си ръка.
3. Има конструкции с жлеб, има и без. И в двата случая няма начин да вкараш конуса грешно, ако се придържаш към правилото от т.2.
4. Съществуват няколко конструкции, при които начинът на избиване е различен. Двете най-разпространени са: а) със страничен канал и използване на спомагателен клин, б) с вграден упор зад опашката на конуса. И в двата случая смяната на патронника е бърза и лесна. То това е и идеята на тоя тип съединение - хем да осигурява задоволителна точност, хем да предава достатъчно голям въртящ момент, хем да се разглобява лесно.



Тема Re: Морзови конусинови [re: Paccek]  
Автор CтaнимиpaИвaнoвa ()
Публикувано24.04.09 16:46



Премахни маслото с екстракционен бензин, плоската част(лапката) се слага успоредно на прореза,който е на шпиндела .




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.