Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:54 05.06.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Пневматика?нови  
Автор CиpилPekтюз ()
Публикувано22.10.06 09:03



Не намирам никъде какво е потреблението на въздух (средно на час, минута) на МЦ032 . Имам доста такива машини, до момента се оправях с малки компресори, индивидуално до всяка машина, но броя им се увеличи . Търговци на компресори ми предлагат срещу 200 лв да ми направят измерване на разхода, или безплатно,ако го купя от тях, но се надявам някой колега да се е сблъсквал с подобна задача. Или да ме насочите към някаква методика. Наясно съм , че резултата от теоретичното пресмятане ще е приблизителен, но поне ще мога да стъпя на някаква база....

Редактирано от CиpилPekтюз на 22.10.06 09:14.



Тема Re: Пневматика?нови [re: CиpилPekтюз]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано22.10.06 09:31



Дебитомерът за въздух е много евтино устройство и представлява една тръба с топче в нея. За съжаление, не мога да ти кажа къде може да се купи градуирано такова, но съм попадал по интернет на фирми които продават. Дебит по време е равен на разход...

Ваклин Христов
Автомобилна диагностика ЕООД
П.К. 79
3320 Козлодуй
България


Тема Re: Пневматика?нови [re: CиpилPekтюз]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано22.10.06 13:48



Има начин, знаейки параметрите на компресора и въобще на системата да стигнеш до някакъв общ извод за разхода на въздух. Обаче, това е неточно и непрепоръчително, купи си един дебитомер, както вече ти предлага Ваклин. Естествено, дебитът сигурно ще варира, но като го следиш в продължение на час, ще може съвсем точно да си сметнеш разхода. Всичко друго според мен е ненадеждно. На работата имам такъв, представлява блокче от плексиглас, в което има тръбен канал със съчма в него и е разграфено за отчитане на дебита. Сигурно е по-евтино от един манометър...



Тема Re: Пневматика?нови [re: CиpилPekтюз]  
АвторДeдe ти (Нерегистриран)
Публикувано23.10.06 10:55



Правилното решение за цех с доста пневмо консуматори е компресор +голям балон извън помещението!!!Така че не мисли за измерване на разхода на въздух,а ако тие по силите си купи един голям компресор + балон,и си ги монтирай извън помещението!!
Е ,ще се охарчиш малко,но това е начина!Още повече че явно при вас имя тенденция към разширяване!!





Тема Re: Пневматика?нови [re: CиpилPekтюз]  
Автор ZZ.top (непознат)
Публикувано23.10.06 12:05



Слушай Деде ти и нема да сбъркаш(професионалист с голям опит в тая сфера).
Бай ти Ваклин може да ти теоритизира цял ден, но добра(рационална) идея не може да ти даде. Вслушай се в опита.



Тема Re: Пневматика?нови [re: CиpилPekтюз]  
Авторcc (Нерегистриран)
Публикувано23.10.06 12:19



Пневматика в МС 032 има само при отваряне/затваряне на цангата на шпинделът (може да има и обдухване, но не си спомням). Разходът при различните детайли ще бъде различен, взависимост колко пъти се сменя инструмента.
При много машини най-добрият вариант колегите са го написали.
С малък компресор можеш да пробваш две или три машини към един. Датчика за налягане е свързан с управлението и когато недостига налягане се изписва на екрана. Така можеш да пробваш колко машини можеш да свържеш, към това с което разполагаш.



Тема Re: Пневматика?нови [re: ZZ.top]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано23.10.06 17:48



Какво нерационално има в идеята на Ваклин за измерване на потреблението на една машина?! Всеки, който иска рационално да си реши проблема, трябва да почне оттам. Като се знае колко е единичният разход, смята се общия и се подбира подходящ компресор, който обикновено върви с достатъчно голям балон. В крайна сметка идеята на Деде може да се окаже абсолютно неподходяща, защото излишно ще се пълни цял голям балон, а консумацията ще е малка. През нощта вероятно всичко ще изфиряса и на другия ден пак ще трябва да се пълни. И, ще трябват не един, а два мощни компресора(единият винаги може да дефектира, а паузите в работата са нежелани). Това е решение за наистина мощна консумация, а дали тя наистина е такава, това не е известно.

Редактирано от Sargon lll на 23.10.06 17:53.



Тема Re: Пневматика?нови [re: ZZ.top]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано23.10.06 20:53



Първо мерим, после смятаме. Плащането е крайна мярка. То затова на вас, железарите, цените са ви като за световно, сроковете - като, че ще живеете по 200 години, а излъганите от вас, че ще им свършите нещо - хиляди, маса народ.



Досега каквото е теоритизирано е и направено с минимум средства. Отделям повече време на обмислянето на проблема за да отделя по-малко средства при решаването му. Но това е моят подход. Вашият може да е коренно различен.

Ваклин Христов
Автомобилна диагностика ЕООД
П.К. 79
3320 Козлодуй
България

Тема Re: Пневматика?нови [re: Дeдe ти]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано23.10.06 20:55



Да уточним... Човекът иска да измери или сметне. Никъде не спомена, че иска да се презапаси преди влизането в ЕС. То и закон за свръхзапасите има и наказанията са сериозни.



Ваклин Христов
Автомобилна диагностика ЕООД
П.К. 79
3320 Козлодуй
България

Тема Re: Пневматика?нови [re: CиpилPekтюз]  
Автор CиpилPekтюз ()
Публикувано24.10.06 06:37



Да, машините са много, но все пак е безсмислено десетократно презапасяване. А пък и разликата в цените на компресор 1 кубик/мин и 10 куб./мин. е 3-4 пъти (към 27 000).




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.