Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:23 28.04.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Срязване човка на поялник?  
Авторcin (Нерегистриран)
Публикувано10.01.09 11:39



Заради някакво хрумване ми трябва прорез с широчина между 0.2 до 0.8 мм в кръгла конусовидна човка за поялник:
http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/29a6e92e0678822ab058291d53f7195d/untitled/

Къде могат да направят такъв срез?



Тема Re: Срязване човка на поялник?нови [re: cin]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано10.01.09 11:46



Според мен най-добре ще стане с ерозия, но може да се направи от внимателен фрезист или стругар с подходящ диск. Скоро обаче, след като почнеш да запояваш, този прорез ще се запълни с тенол(според мен).



Тема Re: Срязване човка на поялник?нови [re: cin]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано10.01.09 11:56



Това само за спорта ли е?



Тема Re: Срязване човка на поялник?нови [re: Sargon lll]  
Авторcin (Нерегистриран)
Публикувано10.01.09 12:03



идеята е да се запълни с тинол.
знаеш ли къде има стругар с подходящ диск ? :)



Тема Re: Срязване човка на поялник?нови [re: пипи]  
Авторcin (Нерегистриран)
Публикувано10.01.09 12:06



не знам, какво разбираш под думите "за спорта".
Не бих си губил времето само да пиша!
Ако имаш отговор на заглавието, драсни го. :)



Тема Re: Срязване човка на поялник?нови [re: cin]  
Авторgogo163 (Нерегистриран)
Публикувано10.01.09 12:08



Срязването не е особен проблем. Може сам да си го направиш с ......... а бе ножчета за моделизми, има и за метал. Бяга ми името, едни малки лъкчета със съответните подобни на ножовка ножчета.

Обаче да те предупредя за един основен проблем. Човките са от мед или медни сплави. Оловно-калаения припой има свойството много бързо да разтваря медта.
За това добрите човки имат специални покрития, които изолират сърцевината от припоя.
Тази човка, след като я направиш и калайдисаш......не и давам повече от час в загрято състояние.

Освен, ако я ползваш за други цели....
Успех



Тема Re: Срязване човка на поялник?нови [re: gogo163]  
Авторcin (Нерегистриран)
Публикувано10.01.09 12:15



запознат съм със разяждащите свойства на запояването.
Затова човката е избрана със защитно покритие.
Такива лъкчета сега се сетих че съм виждал преди много години когато посещавах клуб за моделизми разни, но понастоящем нямам идея къде да ги търся.
Ти знаеш ли място където да се продават такива?



Тема Re: Срязване човка на поялник?нови [re: cin]  
Авторgogo163 (Нерегистриран)
Публикувано10.01.09 12:18



ТИя лъкчета ги има навсякъде в магазините за инструменти. Ножчета има всякакви марки- Аз ползвам на Бош. За съжаление не съм в София за да те насоча към магазин.

ПП, тва, че човката е със защитно покритие.....добре.....ама повърхността на среза????????



Тема Re: Срязване човка на поялник?нови [re: gogo163]  
Авторcin (Нерегистриран)
Публикувано10.01.09 12:20



за момента не ме притеснява, че повърхността на среза ще се изяде, важното е в прореза да се задържа тинол.



Тема Re: Срязване човка на поялник?нови [re: gogo163]  
Авторcin (Нерегистриран)
Публикувано10.01.09 12:27



Странно че съм обикалял различни магазини, където продават инструменти, но не съм виждал такива лъкчета. Циркулират ли в сегашно време такива продажби там където ти знаеш?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.