Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:34 17.05.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема съдове под наляганенови  
Авторmnankov (Нерегистриран)
Публикувано17.11.08 19:19



Някой ще каже ли какви документи (сертификати) се изискват от производител за да произвежда съдове под налягане?



Тема Re: съдове под наляганенови [re: mnankov]  
Авторwiz (Нерегистриран)
Публикувано19.11.08 12:02



каквито и документи да приготвиш винаги има опасност съдържанието да се разлее, да запуши отворите за парата и да срути няколко стени





Тема Re: съдове под наляганенови [re: mnankov]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано19.11.08 12:47



Наредба номер 18 за използване на съдове под налягане. Гледаш там каква арамтура се изисква и т.н.. Правиш изпитанията на съда под налягане и му лепиш табелка. Изпитанията трябва да са извършени по одобрена методика и с апаратура одобрен тип. Методиката я одобряваш ... и аз не знам вече къде. Някога беше в центровете по метрология. Издаваш сертификат на съда и декларация за съответствие с нам кой си стандарт, който се покрива от методиката за изпитание. Когато продаваш, искаш купувачът изрично да пише в договора, че приема тези документи и това което купува му е за нужди които напълно се покриват от параметрите указани в тези документи.

И да гръмне си питаш дедовия. Група идиоти по-малко.

Забравих. Всеки съд върви с паспорт и т.н. Ама това го пише в наредбата.



Тема Re: съдове под наляганенови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано21.11.08 17:13



Мани ,мани!!
Преди години се видях в приключение с компресорните за прекъсвачи в една подстанция.
Така и не можах да ги узаконя.
А тия "плондери"дето бяха узаконени искаха да им правя проби с вода под налягане.Теглих им една путка майна и не се съгласих.Спряха ги на книга от експлоатация и още не са гръмнали.Бе шибана история е да се занимаваш с идиоти ,които не знаят какво искат.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: съдове под наляганенови [re: Xoлдън]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано21.11.08 18:28



Не виждам причина да се опасяваш от водата под налягане. Това е единственият сигурен и безопасен начин за изпитания.



Тема Re: съдове под наляганенови [re: Xoлдън]  
Авторmnankov (Нерегистриран)
Публикувано22.11.08 00:03



В България не се произвеждат леки коли, защото технадзора изисква минимално разстояние между двигател и резервуар 3 метра





Тема Re: съдове под наляганенови [re: mnankov]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано22.11.08 13:26



Ми да правят лимузини бе. Сега сериозно. Съдовете под налягане са едно от най-опасните неща. С токът нещата са далеч по-прости. По тази причина всеки съд под налягане има табелка, срокове за изпитание и т.н. Има си и определен обем задължителна арматура по него. Първичното при използване е сертификатът който ти ще издадеш. Въз основа на него, купувачът преценява дали да го купи, а надзорът дали да го узакони. Естествено, цифрите в сертификата трябва да се покриват при изпитанието на изделието.

А това на Холдън са теоретични постановки. Без необходимите изпитания, съдът е просто купчина мъртво желязо. Гърми ... и наш Холдън в затвора. Без коментар по темата. Има си всичката документация. Гърми. Правят комисия. Намират неизправния предпазен клапан и оня кран дето си го знаем, че не затваря, ама все няма кога. И отива в затвора който трябва, а не който се е правил на мъж.

Сега очаквам да чуя и как всичката тая бумащина оскъпява изделието. Оскъпява го, защото а вас трудът не е начин ан живот, а осигуряване на средства за отпочиване. Ама, както гледам, темповете с които това става невъзможно са по-високи и от най-позитивните ми очаквания.

Нагледен пример. Автоджамбазите реват, че в Австрия и Германия няма никакви коли втора употреба за "нов внос" в България. Четем: "В Австрия и Германия изкупихме всичката скрап за по 100 евро. Хората вече не искат да си продават сравнително годните коли, защото не виждат смисъл да налеят пари в автомобилнтата индустрия. Наливането на пари доведе до тотален спад на качеството. Излиза, че е по-дорбре да си карам 8-10 годишна кола от стария материал, която няма да работи като Уиндоуса на Бил Гейтс." От тук нантатък е ясно. Паплачта която "проектираше" новаторските решения ще ходи на улицата щото е свикнала на много кинти, които заводите не могат и не искат вече да дават. Ще си вземат по-малко и по-качествени хора, на които ще им е интересно да правят по-добри коли, а не да взимат повече пари. Не е едно и също...


Та, сядай определяй параметри на продукцията. Съгласувай ги с пазара. Надявам се, че не си решил да правиш съдове щото те кара отвътре, а на някой ще са му нужни твоите съдове. Готви документация и методика за изпитание. Набавяй апаратура за изпитанията. Произвеждай. Продавай. Мисля, че ако регистрираш лаборатория за проверка на съдове под налягане, това ще е достатъчно за да можеш да продаваш изпитваните от теб съдове. Можеш да изпитваш и чужди. Как се прави лаборатория и какви са изискванията към документацията е друга тема. Имам верни кадри в бранша, които сигурно ще се съгласят да те консултират.



Тема Re: съдове под наляганенови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Авторmnankov (Нерегистриран)
Публикувано22.11.08 18:59



Е.... Това се превърна на спор по темата "Световната икономическа криза" - не искам....
Въпросът беше много конкретен - какво се иска и какъв е пътя? Аз горе долу съм наясно, ама както във всяка бананова република - така и у нас, лятото са Отменили Наредба 28 и сега се изискват някакви нови неща....Нейсе ......Ще ни вземат малко данъци за нови служби, ще се бръкнем за заплати на нови чиновници и за техните рушвети.........вместо да ги налеем тези пари в автомобилостроенето......
Иначе съм наясно какво трябва да има един съд под налягане, как се проектира, как се изработва и как се изпитва. Искам да разбера на кой чиновник да го докажа





Тема Re: съдове под наляганенови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано22.11.08 19:12



Ей, по-полека; по твоите указания за "начин на живот" ша станем кат оня западняк:
"Ставам сутринта, отварям Таймс, преглеждам некролозите и ако ме няма там, отивам на работа!"


работата става "начин на живот" с/у съответстващо заплащане на направеното- така е по цял цивилизован свят. Покупко-продажба на стоката "работна сила"...
Ама в Б-я, само "копането" се признава за труд; сичкото друго си клати краката... според новобогаташите; за тях присвояването не е кражба, а смелост и тарикатлък! Че и умни се изкарват кат натрупат парици! Бе, маани ги!

така: за съдовете под налягане си има специален стандарт, по който се провеждат сметките на изчеслителната записка- задължително се търсят и преглеждат тия сметки. От там насетне - цялата технология на производство се проверява; следва методика на изпитване- тя също е под контрол.
Навремето, правих стенд за изпитване на пневмо-цилиндри за 200 атм раб налягане: оградена със защитна метална мрежа на вда-три метра от вана-басейн с вода, потапя се вътре изделието и се надува на изпитателното налягане - определено от стандарта. И да гръмне - нищо не поразява; освен това, ако "тече" се виждат въздушните мехурчета и ... айде на ремонт...

та, съвсем сериозно е положението - въобще не е за подценяване.
...
пп. Познай от три пъти, колко ми платиха за конструирането на стенда!..

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re: съдове под наляганенови [re: 3opниk2]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано22.11.08 20:31



"Познай от три пъти, колко ми платиха за конструирането на стенда!"

Имам три опита. Ще изхождам от моя практически опит и от позицията ми за заплащането.

1. Нищо. Правил го е за заплата. Не стига, че го храним тоя, ами и нещо мрънка. Махни, ми е 100% сигурно, че материал е завлекъл поне за 2 навеса покрай тоя стенд.

2. Нищо. Нали взе пари за изработката? Или не взе? Се тая! Каква сега конструкция? Ми като е толкова умен, да го направи по рисунка от "Работническо дело". бе!

3. Нищо. Ми, то тези цилиндри нали ние ги ремонтираме, клиентите ни плащат и той получава заплатата си от парите на същите клиенти. Ако може да намери къде пропуска с плюнка и надуване с уста, да го прави така. Ние пари за удобство на работниците не заделяме!

Някога, преди мнооого години, в един друг живот и аз исках да правя нещо за да взема нещо. Отказах се, защото компромисите при правенето са огромни, скоростта на направата никаква и губя интерес. След това минах на етапа "усвояване на средства" със заделяне за собствени разработки. Този етап беше малко по-дълъг и при съотношение 25/75 като време за тях / за мен беше къде по-приемливо. Сега сме на парче. Правим нещо, кой колкото плати, се кяр. Като почнат да мрънкат, го пускам други да богатеят. Важното е да има за играчки. Ама напоследък нещо или прекалих с играчките или пунгашорът нищо не иска да купува, щото балансът е да си такова мамата. Пък си нямах и работа, та си купих едно PDA и отиде месец в "непроизводствена" дейност. Сега съм се зарекъл, че ще опитам да възстановя конуса на трета зона на 1970, пускам го фри в "интернет пространството" и това отива в купчината на "вече направеното".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.