Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:43 22.05.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Странна грес.нови [re: AlexB]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано23.06.08 22:22



Пума. 98'ма. И шарнирите бяха пълни с нея.



Тема Re: Странна грес.нови [re: hidrazin4o]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано23.06.08 22:27



Тази, последната ще да е. Днес пак я заничах. След седене на слънце става само по-лъскава, но не се разтича. Днес беше сигурно 30 градуса на сянка. На слънце не знам колко ще го докара, като шарнира беше черен. При рязане с ъглошлайф на 1-2 сантиметра от мястото на смазката пак не потече. Леко изглеждаше като да има тенденция да стане на сопол, но толкова. При слагане в хладилника си остана мазна и мека. Най-важното. Като си я разтриеш по ръцете запълва порите и не остава дебел мазен слой. Миене няма! Не мирише почти на нищо. На вкус не я опитах. Що ли?





Тема Re: Странна грес.нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор hidrazin4o (член)
Публикувано23.06.08 22:51



Не ти и требе да я кльопаш.


Макар че нормалната грес е лек за рани и язви , знам ли в тая западащия капитализъм какво е сложил?!



Тема Re: Странна грес.нови [re: hidrazin4o]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано23.06.08 23:09



http://www.pharmcobg.com/downloads/products/fullinfo37.pdf

Нещо такова ще да е. Ама 15 кила са ми страшно много. Пък и го няма в ценовата листа, което навежда на мисълта, че цената ще е авиационна. Айде, ако някой е цапцаросал такова нещо да продава 2 кила да събирам таралясника с авиационни консумативи. Друго си е да ти прокапва чак на 200 градуса.

----
http://www.pharmcobg.com/downloads/products/fullinfo45.pdf

И това ще стане. Такава съм виждал. Сиво-синя. В Украйна ходех в радиоклуба на авиационния институт (UB4LWA) и там само такава се ползваше. Ех, времена ...

Редактирано от Bakлин Xpиcтoв на 23.06.08 23:12.



Тема Re: Странна грес.нови [re: AlexB]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано23.06.08 23:15



Производителите на автомобили препоръчват смяна на полуоските, а не смазване на каретата. В тази насока работата е мъртва. Производителите на авточасти за вторично влагане слагат каквато грес имат. Това вече не е оригинална част и се монтира изцяло на отговорност на клиента. Темата е обширна и може да се коментира при желание, но е различна от дискутираното тук.



Тема Re: Странна грес.нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор hidrazin4o (член)
Публикувано24.06.08 00:22



Ами не съм си цапардосал когато е можело.


Мисля че с Литол-24 няма да и е зле.Може да му сложиш и ЦИАТИМ 203- съвместими са , а и мазането е по-добро.
Преди повече от 10 год. на едно Пежо му се скъса маншона.Оказа се че той се продава с полуоската , греста и скобите!!! Е , ами сложихме маншон от Трабант и Литол-24.Още върви гадината.
А и тези от Форд , нали трябва да продават за да вземат заплати.



Тема Re: Странна грес.нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано24.06.08 10:49



Синтетична грес,по скоро е синя.Оцветяването се дължи на багрило.Не съдържа сух лубрикант молибденов бисулфат.Понеже говориш за карета,само пет тона са ми специалните размери съчми ,ремонтни размери конкретно поръчани като такива.Иначе сещаш се - специализирани шлайфмашини,и прочие.GKN е този който е произвел полуоските на Пумата ти,тоест FORD няма нищо общо с карета,а GKN не използва такава грес,също както и NTN.
И нидей да спориш с мен





Тема Re: Странна грес.нови [re: ПETтeXXXXXa]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано24.06.08 23:32



Няма да споря. Дай грес да си купя. Може и синя да се каже. Не настоявам на цвета. Искам другите показатели да съответстват. Цветът е най-малкото.

И да ти пратя оригиналните карета да ми ги направиш като нови. Става ли? Естествено, дай цена.

Единственото на което настоявам е, че каретата за сефте ги свалям аз. Възможно е да са подменяни целите полуоски някъде и някога, но пак са купувани такива за първично влагане. Форд предлагат само рециклирани полуоски.

Между другото, имам един шарнир който също е с такава грес. 100% е оригинално вложен още при производството, защото аз му срязах нитовете. Мога да ти го пратя за да погледнеш какво точно е вътре и да ме задомиш с такова. Аз поемам куриера и, естествено, си плащам за греста. Другият го разпарчетосах от любопитство.

Редактирано от Bakлин Xpиcтoв на 24.06.08 23:35.



Тема Re: Странна грес.нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор hidrazin4o (член)
Публикувано25.06.08 00:01



Мисля че много се впрягаш.Там нямаш кой-знае какви натоварвания.Има неща дето работят при меко казано доста по-тежки условия.Слагай Литол-24 и си карай колата.
Да не забравяме все пак че FORD е направен само за да има по-лоша кола от OPEL !!!


Нищо лично ! Все пак трябва да има и малко веселба.



Тема Re: Странна грес.нови [re: hidrazin4o]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано25.06.08 06:45



В тази кола Форд е само името. Двигателят е Ямаха, окачването е като на Фиеста, но само като. Изпълнението на купето също е на учудващо за Форд ниво. Даже високоговорителите са в затворени обеми. Ще сложа каквато грес намеря, но просто ме впечатли самия факт. За момента се оказва, че не мога да намеря карета на българския пазар. Не внасят хората нещо различно от братския китай. Търсене нямало. Ще намеря де. А за впрягането. Не се впрягам. Играя си. На порасналите момчета им трябват все по-скъпи и по-скъпи играчки.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.