Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:18 30.04.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема помощ - активна лебедка  
АвторЛyд зa вpъзвaнe (Нерегистриран)
Публикувано07.06.08 14:54



Здравейте, обръщам се към вас с надежата, че има хора готови да помогнат. сега за како става въпрос - занимавам се с парапланеризъм, но обикновенно зависим от времето и посоката на вятъра. На запад хората използват от доста време лебедки за издигане.Искам и аз да си направя такава. Порових доста но неможах да намеря чертежи или някакви снимки от които да разбера как точно да направя нещо такова.
Молбата ми е ако има някой от вас - технически грамотните (или дори неграмотен като мен но с желание да се включи) да драсне един мейл и да може да обединим усилия или просто да даде съвет.
сега малко повече инфо за лебедката - те са два вида - активни и пасивни. аз искам да направя пасивна лебедка. тя стои на едно място и намотава въже на другия край на което е закачен човека с крилото. принамотаването на въжето се създава тяга и крилото се издига. в определен момент човека се отцепва от въжето и продължава полета си.
Това което не ми е ясно е :
1. Как да изчисля скоростта на въртене на барабана за постигане на определена скорост на теглене.
2. как да направя механизъм (интересува ме принципа само), който при намотаване на въжето да го "води" и то да се навива подредено. Виждал съм подобни на клипчета но не ми стана ясно как действат.
3 и последно за сега - как да направя отцепката - тя трябва да издържа натоварването, но и да може лесно да се освобождава без много усилие.
знам че някои сигурно ще ме оплюват, но това не ме притеснява.
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО НА ОНЕЗИ, КОИТО ЩЕ ДАДАТ СЪВЕТ ИЛИ ИДЕЯ ИЛИ ПОНЕ НЯМА ДА СЕ ПРИСМИВАТ



Тема Re: помощ - активна лебедканови [re: Лyд зa вpъзвaнe]  
Автор brada (непознат )
Публикувано07.06.08 19:43



D на барабана х 3.14 х броя на оборотите с които ще се върти барабана ще ти даде скоростта с която ще те тегли лебедката.оборотите в мин.или сек. виж кое те устройва,ако искаш си го превърни в км/час.Що се отнася до нареждането,най лесно огледай един телфер-действащ-развърти го нагоре и надолу и сам ще разбереш-дългичко е за обяснение,но като го видиш става ясно.Що се отнася до сцепката-зависи къде ще монтираш закачането:може да стане на ръка,а може да се получи при изравняване на скоростите да се откача сама,всъщност ти май каза пара планериьъм,значи на ръка



Тема Re: помощ, НЕ ПИПАЙ!нови [re: Лyд зa вpъзвaнe]  
АвторИkap (Нерегистриран)
Публикувано07.06.08 21:20



Усещам как някой ще бъде влачен по земята като мръсен парцал. Ако си толкова неграмотен колкото казваш - по-добре не се хващай . викай 3-ма приятели да те дърпат и ще ти е мирна главата.



Тема Re: помощ - активна лебедканови [re: brada]  
АвторЛyд зa вpъзвaнe (Нерегистриран)
Публикувано10.06.08 08:53



благодаря за формулата - ще ми е мн полезна. А за отцепката позна - ще е на ръка. Видях в един руски сайт как да я направя, много е просто.





Тема Re: помощ, НЕ ПИПАЙ!нови [re: Иkap]  
АвторЛyд зa вpъзвaнe (Нерегистриран)
Публикувано10.06.08 08:56



Не знам защо не си мълчиш. Заради такива като теб сме на това дередже.
А за влаченето по земята - не си познал - вече имам достатъчно опит и няма начин да се стигне до такава ситуация. И да има издънки няма да се влача като мръсен парцал, най-малкото защото не съм такъв.





Тема Re: помощ, НЕ ПИПАЙ!нови [re: Лyд зa вpъзвaнe]  
Авторikar (Нерегистриран)
Публикувано10.06.08 14:22



Добре. Още довечера емигрирам в Албания, щом аз съм причината....



Тема Re: помощ, НЕ ПИПАЙ!нови [re: ikar]  
Авторenter (Нерегистриран)
Публикувано11.06.08 23:40



утре ако не забравя да взема фотоапарат ще ти покажа една 40метра в минута уселие 300кг знам че е малка на теб ти трябва то голяма



Тема Re: помощ, НЕ ПИПАЙ!нови [re: enter]  
АвторЛyд зa вpъзвaнe (Нерегистриран)
Публикувано12.06.08 11:14



Мисля че като натоварване става само за скоростта незнам, но все пак важен е принципа.
аз така или иначе изциклих всичко с изключение на водача за навиване на въжето но и за там имам идеи, а и ще ида да погледна някой телфер.
сега вече съм във фаза на търсене не подходящ двигател.



Тема Re: помощ, НЕ ПИПАЙ!нови [re: Лyд зa вpъзвaнe]  
Автор roum (приятел)
Публикувано12.06.08 15:31



Воденето се постига като на барабана е направел спираловиден канал с диаметъра на въжето който се прави на струг, но за да постигнеш подреждането водача трябва да е достатъчно далеч от барабана, защото ако е на близо нали се сещаш че въжето ще излезе от указания канал. Също така въжето трябва да се държи опънато за да се получи ефекта.
Не се мъчи да разглобяваш телфер че като гледам може да не можеш да го сглобиш после.


Ако не си техник по-добре остави някой дето разбира да ти го направи за да не се окаже прав колегата дето го завря в Албания




Тема Re: помощ - активна лебедканови [re: Лyд зa вpъзвaнe]  
Авторxx (Нерегистриран)
Публикувано12.06.08 17:59



Що не пробваш с парен катапулт от някой бракуван самолетоносач?

Такава бърза лебедка не съм виждал! Помисли за друго!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.