Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:40 07.07.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема С какво да запълня фуга между два винкела?нови  
Авторvv (Нерегистриран)
Публикувано16.05.08 19:31



Дайте идея! Винкелите са на открито и като вали тече между тях. Със силикон не става, прави страшна корозия, скапа дори поцинкованата ламарина. Пробвах с алкиден пълнител, не става, не се залепва добре и изпада след време.



Тема Re: С какво да запълня фуга между два винкела?нови [re: vv]  
АвторФyrиcт (Нерегистриран)
Публикувано17.05.08 10:09



1.Болкит.
2.Винерваис,стара блажна боя(получаваш маджун, халчия) тези неща ги омесваш.
3.пяна .
4.Заваръчен шев.



Тема Re: С какво да запълня фуга между два винкела? [re: Фyrиcт]  
Авторvv (Нерегистриран)
Публикувано17.05.08 10:51



Заваръчен шев не ме устройва по никакъв начин. Пяната не знам колко време ще издържи на слънце, пък зимата ще се мокри и мръзне, няма ли да се изрони. Маджуна също ми се струва податлив на атмосферни влияния. С болкит, не ми е познат като материал, ако го ползваш и имаш опит, кажи нещо за него.
Фугите са около 100 метра, трябва ми нещо надеждно, не искам всяка година да вися на покрива.



Тема Re: С какво да запълня фуга между два винкела?нови [re: vv]  
Авторфepи (Нерегистриран)
Публикувано17.05.08 12:38



Епоксидна смола, обаче не е толкова лесно , стича се, без опит ще ти е трусно. Иначе е бетон. Може армировка да се ложи от стъклена лента.
Мисля ,че най лесно все пак ще е със силикон. Има стотици видове, явно не си уцелил правилния. За да не ръждясва трябва да не е на водна основа, а примерно ацетатен ( абе трябва да мирише гадно).



Тема Re: С какво да запълня фуга между два винкела?нови [re: фepи]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано17.05.08 13:19



Според мен епоксидната смола ще се напраска от различните коефициенти на разширение.
Мисля най добре е с бол кит.По гадна и устойчива смес не съм виждал.Лепи се за всичко доживот,полутвърда ,не се разтича.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: С какво да запълня фуга между два винкела?нови [re: Xoлдън]  
Авторфepи (Нерегистриран)
Публикувано17.05.08 20:35



Болкит - това не беше ли т.нар. каучук ,кафяв на цвят? Лепи се но трябва да е топъл и върху чиста повърхност. Сетих се и за асфалт. Но все пак, някой силикон ще е най-достъпно и лесно решение. Хубаво е винкелите да се намажат с ръждепреобразувател и да се боядиста преди операцията ако са голи.
Скоро мазах един покрив от ондулин със силикон на Килоса - специално правен за ремонти по покриви - лепне дори в дъждовно време (поне такава му е рекламата). Виж в някой магазин за силикони ,най-добре представители на производителя - килоса,ден бравен и др.



Тема Re: С какво да запълня фуга между два винкела?нови [re: vv]  
АвторCkитниk (Нерегистриран)
Публикувано18.05.08 00:29



Купуваш си капроново въже, такова каквото се използва за простиране на
пране. С шпакла го втикваш във фугата. Ако фугата е по-тясна, съответно го
разплиташ до подходяща дебелина. След това си приготвяш сравнително
гъстичък разтвор на асфалт в бензин и с обикновена малка четка за боядис-
ване или със спринцовка го нанасяш по въженцето във фугата. Ако разтворът
е по концентриран може да мине и с едно минаване.



Тема Re: С какво да запълня фуга между два винкела?нови [re: Ckитниk]  
АвторCeko (Нерегистриран)
Публикувано21.05.08 23:03



Body





Тема Re: С какво да запълня фуга между два винкела?нови [re: Xoлдън]  
АвторЪpви (Нерегистриран)
Публикувано04.06.08 11:05



да, болкита е устойчив, но при висока температура, каквато ще е на винкелите лятно време, се разтича. Трябва да се сложи отдолу въже, както вече се предложи. Но пак... ако наклона е голям, болкита бавно ще изтича. Най-добре асфалт.

...със здраве!



Тема Re: С какво да запълня фуга между два винкела?нови [re: Ceko]  
Авторiori (Нерегистриран)
Публикувано15.06.08 12:15



otivash v wurt kupuvash k+d silikon majesh i v bliskite pedese godini zabravqsh tova e silikon na poleretanova osnova isahne li ne se vliqe ot atmosverni usloviq ie mnogo zdrav cenata na flakon e okolo 20 leva ako e metalen a ako v nailonova opakovka za pistolet e okolo 15 leva samo 4e parvo mini mqstoto s koreselin ili ne6to da go obezmasli6 i is4isti6






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.