Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:55 20.04.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Съвет за стомана.нови  
Автор Merlinmr ()
Публикувано08.04.08 12:12



Може ли да ме посъветвате за марка стомана подходяща за детаил подлаган на пикови натоварвания в пневматични системи. Става въпрос за изработка на пневматичен цилиндър с работно налягане стигащо грубо до около 200 бара( като пиково натоварване) и в добавка подлаган и на удърни механични натоварвания. Въпроса е че обикновенните въглеродни стомани не са корозионно устойчиви, а това го прави неприложими в случая, а стандартната "неръждавейка" до колкото знам не е подходяща за високо налягане.

ПС. Очевидно е че не съм инжинер, така че моля за разбиране ако съм сгрешил нещо в терминологията или съм задал некоректно въпроса. :)

Въображението е единственото оръжие срещу реалността.


Тема Re: Съвет за стомана.нови [re: Merlinmr]  
Авторwiz (Нерегистриран)
Публикувано08.04.08 12:35



ми забележи че има фирми които произвеждат пневматични цилиндри

има пневматични цилиндри от неръждаема стомана

така че прегледай техните каталози или ги питай

вчера май гледах по тв че в ямбол е най голямата фирма за подобни цилиндри в източна европа



Тема ето линковенови [re: Merlinmr]  
Авторwiz (Нерегистриран)
Публикувано08.04.08 12:37








Тема Re: Съвет за стомана.нови [re: Merlinmr]  
АвторЪpви (Нерегистриран)
Публикувано08.04.08 14:01



Ст 45 + твърдо хромиране, шлифоване - ако е за тяло и прът на цилиндър.
Аксиални пикови натоварвания не са страшни, поемат се от флуида.
Напречни - направи конструктивно изменение, например шарнири в точките на закрепване. Директни натоварвания върху цилиндъра не са желателни.

...със здраве!



Тема Re: Съвет за стомана.нови [re: Merlinmr]  
АвторДeдe ти (Нерегистриран)
Публикувано08.04.08 14:05



Въздуха е лош енергоносител!!!Автоматизацията с сгъстен въздух е обикновенно в обхвата 1-16 бара!!!Такива са и стандартните пневматични цилиндри!!!За по високи налягания се използва основно хидравлика!!!
Поради какви причини работите с такова голямо налягане и как го постигате?



Тема Re: Съвет за стомана.нови [re: Дeдe ти]  
Автор Merlinmr ()
Публикувано08.04.08 14:17



Става въпрос за спортна стрелба. :) На един познат, който иска консултации( макар че не съм особено компетентен в областта на металознанието) му се налага да смени цилиндъра на пушката си, поради некачествена изработка от производителя( използва китайско копие на германски модел).

Въображението е единственото оръжие срещу реалността.


Тема Re: Съвет за стомана.нови [re: Ъpви]  
Автор Merlinmr ()
Публикувано08.04.08 14:24



Конструктивни промени няма как да се направят, понеже става въпрос за ремонт на готова конструкция. Но натоварванията са изцяло аксиални и се поемат от дебелото дъно. Хромирането на мен лично би ми било проблем.В смисъл че не разполагам със съответната апаратура и ще трябва да импровизирам в такъв случай. Химик съм, така че с това точно трябва да мога да се справя, но е новост за мен. Предполагам не е много вероятно да намеря онлайн литература по въпроса? :)

Въображението е единственото оръжие срещу реалността.


Тема Re: Съвет за стомана.нови [re: Merlinmr]  
Авторwiz (Нерегистриран)
Публикувано08.04.08 16:31



за един или няколко детайла няма смисъл да се занимаваш сам...

има фирми из бг които правят хромиране и никелиране

цената е около 60-90 ст. на кв. дециметър

хромирането го избягват понеже е отровно

а и има различни сплави неръждаема стомана така че може да потърсиш в каталозите или да питаш фирми които продават





Тема Re: Съвет за стомана.нови [re: Merlinmr]  
Автор Kossoman ()
Публикувано09.04.08 07:11



Айде сега кажи си всичко

- за какъв чеп ти трябва корозионна устойчивост при пневматичното оръжие? Освен ако не си решил да го правиш на малокалибрено де?



Тема Re: Съвет за стомана.нови [re: Kossoman]  
Автор Merlinmr ()
Публикувано09.04.08 11:55



Интересна теза, но цилиндъра няма абсолютно нищо общо с огнестрелните схеми.
Корозионна устойчивост при цилиндъра трябва, понеже не работиш със сух въздух минал през филтър, както и всичко това не работи само в климатизирани помещения. Съхранението също не е в идеалните условия. Рано или късно при детаилите направени от обикновените стомани се появява корозия. А появата и във вътрешността на пневматичен цилиндър е смърт за уплътненията, както и за качеството на работата на цялата система.

Въображението е единственото оръжие срещу реалността.


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.