Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:43 18.05.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Търся оферта за изработка на метално изделиенови  
АвторГeoprи Cтoянoв (Нерегистриран)
Публикувано24.03.08 22:16



Здравейте,

Интересувам се от оферта за изработване на един детайл в няколко бройки.

Ето ЛИНК с какво ми е нужно, нямам претенции за материала стига да не е глина или злато :) http://jeep.avtograd.ru/Cherokee/chassis/lifting/front_spacer.htm

Засега ми трябват 4 бройки ако съм доволен от условията ви, ще има други поръчки.

Аз се намирам в София но вече има курири и наложен платеж така, че оферти от страната са добре дошли?

Георги Стоянов 088 999 51 61

george987 МАймунка abv ТОЧКа bg

Много моля за конструктивни предложения и критики, това ми е първа обява!

Много поздрави,



Тема Re: Търся оферта за изработка на метално изделиенови [re: Гeoprи Cтoянoв]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано25.03.08 05:58



Ами детайлът не е нещо особено. Все пак му липсва един от размерите - големият диаметър на външния конус. Предполагам, че е 73 мм, както на вътрешния, но не е означено. Всеки стругар може да направи този детайл, в София все трябва да са останали такива.



Тема Re: Търся оферта за изработка на метално изделиенови [re: Гeoprи Cтoянoв]  
Автор roum (приятел)
Публикувано25.03.08 12:50



Както каза колегата липсва размер който вероятно 73мм но е необходимо да се знае и видът на материяла както и дали има термична обработка, ако ДА то колко еденици твърдост има по HRC




Тема Re: Търся оферта за изработка на метално изделиенови [re: roum]  
АвторГeoprи Cтoянoв (Нерегистриран)
Публикувано25.03.08 23:01



Здравейте,

Много благодаря за отговорите!

Материалът се оказа малко проблем, алуминия е доста скъп 11лв + ДДС на килограм.

Ф 120 мм на 500 мм дължина се оказа около 200 лв в МЕТАЛСНАБ... кофти цена за моите цели...

Радостната новина е, че изделието може да е от новите технически пластмаси, забравих как точно се хазваше полиамид...

Много поздрави,



Тема Re: Търся оферта за изработка на метално изделиенови [re: Гeoprи Cтoянoв]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано26.03.08 03:36



Е, то вече няма евтино!



Разбира се, може да се ползва и някаква пластмаса, но аз не бих го направил. Те стареят, нищо чудно след не много време да се спука детайла. А, хубавите пластмаси също са много скъпи, в пъти от алуминия.

Защо не го направиш от някаква обикновена стомана, както е написано на чертежа? Няма особено да ти натежи на джипа...

Освен това може да се огледаш за подходящ тръбен профил, независимо какъв материал ще ползваш. Не се намира много лесно, но пък ще спестиш пари.



Тема Re: Търся оферта за изработка на метално изделиенови [re: Sargon lll]  
Автор roum (приятел)
Публикувано26.03.08 09:40



Полиамида е по- тежък и по-скъп от алуминия при това издържа на по-ниски температури.
По принцип е по-износоустойчив.
А колко струва да си го купиш от магазина - за детайла говоря?




Тема Re: Търся оферта за изработка на метално изделиенови [re: roum]  
АвторBrad4edat (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 20:32



Не съм сяднал да го смятам колко пари точно излиза но като му гледам размерите и особенно външния диаметър мисля че някуде към 15 лв броиката ще ти излезне , ако аз го правя в моята работилница от най оикновенно желязо. пак казвам не съм смятал цена просто така на прув поглед казвам 15 лв парчето.
нека и някои друг да каже цена да видим.



Тема Re: Търся оферта за изработка на метално изделие [re: roum]  
АвторBrad4edat (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 20:52



Sargon lll е прав за това което казва за пласмасите 4е стареят и се чупят въобще си нямат работа по окачванията на колите да не говорим за джипове и камиони, алумин не препоручвм защото след време ще се изяде под пружината. желязо ще свърши идеална работа за тази цел а ако е някое закалени или по твъро броиката ще мине 20 така и нагоре без проблем :)



Тема Re: Търся оферта за изработка на метално изделиенови [re: Brad4edat]  
АвторГeoprи Cтoянoв (Нерегистриран)
Публикувано07.04.08 17:17



Благодаря много за отговорите.

Дурала(Ф120 мм плътен цилиндър) малко ме набута с цената, платих 13,80 с ДДС на кг а се оказа, че има и по 9,80 кг :(


Благодаря и поздрави,



Тема Re: Търся оферта за изработка на метално изделиенови [re: Гeoprи Cтoянoв]  
Автор CBR 6OO (странен)
Публикувано13.04.08 00:29



Според мен,По-добре малко по-висока цена,но по-качественна заготовка/крайно изделие.
А и все пак се прави един път.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.