Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:56 28.04.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Как се опрявяте със Социалистическите скътавки .нови  
Авторvivo (Нерегистриран)
Публикувано06.03.08 22:35



Колеги работодатели, нужен ми е съвет КАК да се опрявя със Социалистическите скътавки на работното място. Не им се работи на хората. Плащам им по 750 лв. + екскурзия до гърция и пак са си същите идиоти като на 350 лв. Липсата на каквито и да е кадри е ужасна в Хасково. Аз се занимавам с машиностроене и в този бранш в нашия регион трудно се оцелява. Говоря с колеги и всеки се оплаква. Номера с гоненето не върви защото няма кой друг да доиде. Ако пък се намери някои му предстои обучение 1 месец кое какво е и каде е. Мисля си да вдигна заплатите на 1200 лв. да вкарам меню на видно място с глобите и да се превръщам в пъдарин. Ако някой от Вас има опит и виждане върху проблема нека сподели.



Тема Re: Как се опрявяте със Социалистическите скътавки .нови [re: vivo]  
АвторF(x)+C (Нерегистриран)
Публикувано07.03.08 00:45



Ако наистина имаш намерение да вдигнеш заплатите на 1200 мисля,че ще е много по-удачно да "дръпнеш" кадърни и мотивирани специалисти от конкуренцията,отколкото да се превръщаш в пъдарин на банда лентяи.Освен това съм сигурен,че и да потръгнат работите в началото не след дълго пак ще ти намерят цаката

.В това отношение са много изобретателни.Дори и с "вярните привърженици на чашката" се работи по-лесно,отколкото с хората за които говориш!.



Тема Re: Как се опрявяте със Социалистическите скътавки .нови [re: vivo]  
АвторPin (Нерегистриран)
Публикувано07.03.08 02:01



Аз бих смъкнал основната заплата (сега нямам идея като как стоят нещата със заплатите в БГ за да ти дам точна цифра, но примерно ориентира е да е достатъчно ниска, за да имат мотивация да изкарат повече пари и не толкова ниска, че да си намери друга "социалистическа" позиция за същите пари ) и останалата част на парче - казваш това желязо, за толкова време и с това качество - толкова отгоре.
Ако бъдеш малко по-конкретен каква е работата и за коя част от работата имаш проблеми (проектиране, изработка, инсталация) бихме могли и да коментираме по-подробно - има и други варианти.
Даже се сетих, че май мога да ти препоръчам някого - но трябва да разбера за каква работа става въпрос.



Тема Re: Как се опрявяте със Социалистическите скътавки .нови [re: vivo]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано07.03.08 06:09



С кадрите проблемът е ужасен във всеки бранш. Изписал съм сума букви в интернета по този повод. Има решение, но не зная приемливо ли е за теб. Нарича се "частпром". Идеята е такава. Не вдигаш заплатата, а разделяш пропорционално машинното време на "твое" и "негово". Т.е., имате производствена задача която трябва да се изпълни. Обясняваш на персонала какви пари се очакват от тази задача и колко е времето което ще е необходимо за изпълнението и. Втълпяваш им в мозъците, че ако не се изпълни няма кинти нито за теб, нито за тях. Предлагаш им в свободното машинно време да изпълянват свои задачи. Кой каквато си намери и за колкото се спазари. Кинтите са си техни и ти нищо не им искаш, при условие, че твоята работа върви с приоритет. Така ще губиш от разходи за електроенергия и амортизации на машините, но ще печелиш мотивация за бързо отхвърляне на твоята работа, за да има време за "частното". Ако случайно техните задачи надвишат по обем това което ти можеш да осигуриш като работа, пак ще си на кяр. Те не могат да насмогнат да осигуряват материали, подготовка за предаване на готовата продукция и т.н. и ще потърсят твоето съдействие. След 2-3 месеца им вкарваш някаква разумна ставка за "тяхното" машинно време. Който не се интересува от такива взаимоотношения с шефа, просто го гониш. Останалите ща бачкат като луди за да могат да отхвърлят твоето и да си гонят тяхното.

Всеки човек иска да има гарантиран фиксиран доход с който да си храни дечурлигата и той да не зависи от това началството дали е годно да осигури работа за получаването му или не, и "плаващ" доход, който си зависи само от него. Второто попада във фонда "и аз съм човек" и средностатистическият персонал страшно се гордее с такива доходи.
Като немаловажен плюс ще трябва да се отчете и това, че вече ще пазят машините, инструментите и оборудването като свои. Нали имат да правят на някой си нещо си за утре и ако машината има принудителен престой сами си бъркат в джоба.

И запомни. Важното е бизнесът да е печеливш, а не ти да си велик. Великите никой не ги обича. Не им насаждай стрес с разни изказвания, че ти ги храниш, че ти си умния, а те тъпи и т.н. Дори и да е така, а е напълно възможно и да не е, за теб е важно да падат кинти, а не да се чувстваш "различен".



Тема Re: Как се опрявяте със Социалистическите скътавки .нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор roum (приятел)
Публикувано07.03.08 09:25



При нас проблемът почти решен с наличния персонал - норма определена от технолог и бачкане от тяхна страна за покриването и - това струва толкова за тази професия и сам да решава ще бачка ли или не




Тема Re: Как се опрявяте със Социалистическите скътавки .нови [re: vivo]  
АвторДeдe ти (Нерегистриран)
Публикувано07.03.08 09:45



Споко,скоро Партията ще ви внесе евтина работна ръка от Китай и Виетнам!!!Вие само доунищожете българите!!!



Тема Re: Как се опрявяте със Социалистическите скътавки .нови [re: roum]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано07.03.08 10:45



Няма мотивация и скоро всички ще решат, че "са го ебали тамън". Новите ще са по-големи дървета и от старите. Упадъкът е гарантиран. Не създаваш ли у човек усещането за собственост на оборудването, той не го уважава. Не се грижи за него. Не иска да е по-добро. Той иска да си вземе заплатата и толкова. Знае, че повече не може да очаква от теб на това място. Характерно за човешките потребности е да ескалират ежедневно. Значи, това което му се е струвало приемливо днес, е абсолютно неприемливо утре. В момента в който "утре" зависи и от него, той ще се старае. А, ако утре зависи от "технолога", то му е през оная работа. Ще търпи до време и ще бяга.



Тема Re: Как се опрявяте със Социалистическите скътавки .нови [re: Дeдe ти]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано07.03.08 10:47



К'во значение има Българин или Джагатаец, ако, както и да го гледаш, си е дърво от всякъде?



Тема Re: Как се опрявяте със Социалистическите скътавкинови [re: F(x)+C]  
Авторhahah (Нерегистриран)
Публикувано07.03.08 11:06



Тази "банда лентяй" му изкарва парите и повярвай ми - изкарват много повече от трохите , които им се дават.



Тема Re: Как се опрявяте със Социалистическите скътавкинови [re: vivo]  
Авторstrug4o (Нерегистриран)
Публикувано07.03.08 11:31



Колега, на първо четене имам три забележки към това, което си поставил, като тема :
1. Социалистически трябва да е в кавички.
2."Къде" се пише с "Ъ".
3.Ако можеш да вдигнеш заплатите от 750 на 1200 лв.( почти 60%) и не си го направил , ти си по голям цънцар и от Козлудуйския Змей

.

А сега на въпроса :
- Работниците, които наистина им се работи и ги виждаш,че работят ги стимулирай допълнително (ти си избери как, дали сума или екстра).
- С другите ,ако продължават по същия начин да работят не прави компромис - ГОНИ ги.
- Търси си работниците във възрастовия диапазон между 30 - 50 години.
- Ако нямаш длъжностни х-ки за всяка професия - си направи ,договори също.
- Търси машини,които могат да работят без някой, който да стой до тях и да ги зяпа.
- Не ПРЕИБАВАЙ и УВАЖАВАЙ работниците си ТЕ ти изкарват парите !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.