Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:03 19.05.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Зъбчатки  
АвторПитaщ (Нерегистриран)
Публикувано10.03.08 04:23



Трябва да направя или по-скоро да поръчам да ми направят няколко зъбчатки с диаметър р различн диаметър - от 10 см до 40 см.
Зъбчатките трябва да са максимално леки и са работещ декоративен механизъм.


Имам чертежи на милиметрова хартия, но т.к. този механизъм трябва и да работи, предполагам, че ще се наложи и някакво преизчисляване на зъбчатките.

Някакви идеи...



Тема Re: Зъбчаткинови [re: Питaщ]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано10.03.08 05:34



Покажи за какво става въпрос - снимка, чертеж и тогава ще бъдем по-конкретни. Освен това, кажи колко широки искаш да са и от какъв материал.



Тема Re: Зъбчаткинови [re: Питaщ]  
АвторЪpви (Нерегистриран)
Публикувано10.03.08 16:29



Ето една идея:
-пресмяташ;
-чертаеш в 2D;
- и отиваш с файла на лазер да ти го резнат.
От поликарбонат. например. Ето лазера: 0887527810.
Успех!





Тема Re: Зъбчаткинови [re: Ъpви]  
АвторПитaщ (Нерегистриран)
Публикувано11.03.08 05:00



Това ме устройва


А каква е ориентировъчна цена за изрязване на една зъбчатка с диаметър 20 см от този материал, дебелина 10 мм?
И в какъв формат трябва да предоставя файла?



Тема Re: Зъбчаткинови [re: Питaщ]  
АвторЪpви (Нерегистриран)
Публикувано11.03.08 08:52



Цена - обади се да питаш човека. Мисля, че се плащаше на минута...
Формат на файла - acad 2004 dwg или надолу, може да го пратиш на неговия е-mail.
Човека е в Стара Загора, ама за това са и куриерите...
Успех!



Тема Re: Зъбчаткинови [re: Питaщ]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано11.03.08 20:26



Прогресираш с часове - от милиметрова хартия до файл!

Остава и еволвентата(ако, такова ти е зацепването) да докараш - тогава цена няма да имаш!



Тема Re: Зъбчаткинови [re: Ъpви]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано13.03.08 09:56



В София има сума фирми за лазерно рязане.
Чертежа наистина трябва да е на аутокад.
Ако не греша цената е около лев на метър.
Пиши в гугъла "лазерно рязане"
Но по принцип при лазерното рязане няма да получиш гладки зъби и зъбчатките ще се скапят взаимно.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Зъбчаткинови [re: Xoлдън]  
АвторЪpви (Нерегистриран)
Публикувано14.03.08 13:43



Чак да се скапят... не. Взаимно ще се пригладят в зоните с приплъзване.
А дори и това е под въпрос, защото май става въпрос за някакви макети (учебни пособия), и усилието ще е минимално, предполагам.



Тема Re: Зъбчаткинови [re: Xoлдън]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано14.03.08 18:17



Защо да не са гладки?! Аз отдавна практикувам рязане на ЗК с лазер за по-неотговорни конструкции - досека не съм имал проблеми. Качеството на ряза понякога е направо респектиращо. Дори да има някакви недостатъци, ЗК ще се пригладят взаимно, както вече ти е писал Ърви. В случая става въпрос и за макет, за демонстративна предавка без натоварване - не се сещам за по-евтин и по-достъпен начин от изрязване с лазер.



Тема Re: Зъбчаткинови [re: Sargon lll]  
Автор roum (приятел)
Публикувано17.03.08 09:09



Човече от какво ги правиш тея ЗК - аз до колкото си спомням ЗК се прави от Изковка за да се получи текстура после след нарязване се ТО и ако е необходимо - шлифоват. На лазер прецакваш най-важния слой -повърхностния там където са паботните повърхнини.
Ако случайно пък си решил да минеш без ТО и вземеш по-високо въглеродна стомана, ще получиш повърхностни пукнатини.
Друга причина е че лазерът колко дебелина може да реже? 8,10,12 мм след това почва да се разсейва и може да реже ама получаваш наклонена повърхнина.





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.