Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:47 14.05.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: обтяжна ролканови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Авторaaз (Нерегистриран)
Публикувано27.02.08 12:40



Не е за Олимекс. Незнам Андриан дали така разделя олиото, за Димово става въпрос. Чертеж може да дам но сега нямам време за чертаене. Да видя какво ще ме излъжат от SKF-а.



Тема Re: обтяжна ролканови [re: aaз]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано27.02.08 15:26



При тях всичко е на центрофуги. До вода не се допира въобще. Избелва го, нормализира го и т.н. Абе добро е, ама да не виждаш междинните процеси.

А за Димово ... Ми бат' Бойко да командирова някой до Делхи за 30 ролки. К'во му е. Хем ще може да направи и екскурзия на група общински служители да видят "от дека иде нафтата".

Това последното е строго в кръга на шегата. Всички прилики с лица и факти са случайни и заведомо неверни!



Тема Re: обтяжна ролканови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Авторaaз (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 14:53



Ма вече не е негово така, че не ГЕРБ у Индиа. Ще си останат непросветени.



Тема Re: обтяжна ролканови [re: aaз]  
АвторЪpви (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 15:06



Оборотите не са малко... тук ще трябва много добро балансиране (статично, динамично), и мнооого качествен лагер.
...Да внимава този, дето ще се хване да я прави...

Ърви



Тема Re: обтяжна ролканови [re: Ъpви]  
Авторaaз (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 15:48



И аз от това се притеснявам, нищо, че колегите им звучи елементарно неква ролка. Попитах известни стругари в региона и не се навиват.



Тема Re: обтяжна ролканови [re: aaз]  
АвторЪpви (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 16:10



Еми, на тях "17 000 " оборота говорят много повече, отколкото на някои "компетентни" хора тук, във форума.
Ако питаш мен, свържи се с производителя на центрофугата, и си поръчай нова. Искай и гаранция.
Друг вариант - ако можеш, направи конструктивно изменение, и сложи по-голяма по диаметър ролка. Така ще паднат оборотите, и балансирането няма да е вече толкова критично. А и за лагера ще е по-благо...



Тема Re: обтяжна ролканови [re: Ъpви]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано28.02.08 19:18



За да не е безмислен спора, утре ще погледна някоя кола и ще сметна с точно колко оборота се върти обтяжната ролка на генераторния ремък на средностатистически автомобил при 3500 оборота на коляновия вал. Смятал съм го някога за генератора (глождеше ме някаква мисъл да си правя истински стенд, но като на клиентите не им се плаща, го зарязах) и излезе, че при 800 оборота на коляновия вал за различните генератори варираше от 2500 та чак до 4000. По-натам смятайте сами. В генераторите лагерите са възможно най-обикновените и карат по 150 - 200 хиляди километра.

Редактирано от Bakлин Xpиcтoв на 28.02.08 19:19.



Тема Re: обтяжна ролканови [re: aaз]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано28.02.08 19:20



Ууууу ... новост за моите уши. И що така бе, Бойко, що така бе, пиле?



Тема Re: обтяжна ролканови [re: Ъpви]  
Авторaaз (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 15:17



Няма място за по-голяма. Гадния индиец така го е направил. Вътре в нея лагерите наистина са много мънички (заради по-големите обороти). На телефоните които имам никой не отговаря, за това се опитвам да си реша проблема тук. Още повече, че познати ме убеждават че за такива незначителни детайли разходите до тук ще са безбожни. Ако някой има някакви координати на Pennwalt India освен тези на сайта моля да ги сподели. Благодаря Ви за мненията но въпроса не е решен за сега.



Тема Re: обтяжна ролканови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Авторaaз (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 15:18



Щото сигурно трябват стотинки за политиката. После разбирасе се връщат...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.