Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:54 10.06.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Металургиянови  
Авторwaterjet (Нерегистриран)
Публикувано15.02.08 04:16



Ако някой разбира от металургия да си остави телефона . Дали може да ми даде съвет как да изливам решетки за една от машините ми. Имам машина, която реже с вода и пясък. Но решетките на машината се налага да се сменят през два, три месеца. Ако мога да ги възтановявам сам би било добре.



Тема Re: Металургиянови [re: waterjet]  
АвторДeдe ти (Нерегистриран)
Публикувано15.02.08 07:58



Варианта изместване на решетката от детайла чрез шипове(т.е решетката да е на 10-15 см от детайла) не върши ли работа!!!Тогава периодично ще заменяш отделни елементарни стругово детайли(например от шпилки)?!?



Тема Re: Металургиянови [re: waterjet]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано15.02.08 08:39



Предположение, което би следвало да свърши работа. Налей ваната с вода. Направи така, че да има слой между детайла и решетката. Малко. 2-3 милиметра. Ако е нужно си направи плоскопаралелни подложки в частта която няма да се реже. Водата в такива случаи е твърдо тяло и ако не успее да угаси достатъчно енергията на струята, то поне ще я разсее. Ако го пробваш, пиши какво е станало, че ми е интересно.

Напиши ми и цени за линеен метър рязане на 8мм ламарина (стоманена). Може да си поръчам някои неща при теб.



Тема Re: Металургиянови [re: waterjet]  
Автор roum (приятел)
Публикувано15.02.08 08:46



Ако държиш да са отливки виж подписа ми, мисля че, има доста вирми в различни краища на БГ дето да ти свършат работа.
А това с петите също е добър вариант - на мястото на решетката правиш една мрежа от вулки и в тях слагаш пети (подобно на върхове за ограда ама с плоска част от горе) като гледаш да са нивелирани. След износване сменяш само петите изработени на струг - тази технология не позволява позиционирането на дребни заготовки.




Тема Re: Металургиянови [re: waterjet]  
Авторwater (Нерегистриран)
Публикувано15.02.08 09:44



Това за изливане на решетки не го разбрах много ако имаш снимки дай.Аз знам за машини дето работят по 2-3 години и досега не са сменяли.Иначе решетката би трябвало да е направена от ленти които се тежат на плазма или газорез.Метални шипове на струг е евтино,но не добро решение.Кажи къде ти е машината,колко ти е масата и каква е помпата,налягане? Може да помогна с нещо.



Тема Re: Металургиянови [re: water]  
Автор roum (приятел)
Публикувано15.02.08 10:19



Браво
Как да не е добо решение така наречените "шипове"?
Помисли, можеш да смениш само един шип когато се налага вместо цяла решетка и не е нужно установката ти да в под нивел а нивелирането се докарва от височините на петите. Още плюсове искаш ли?
Но все пак ако решението е лята решетка виж тук


примерно - ако си в друг раюон на БГ виж подписа.




Тема Re: Металургиянови [re: water]  
Авторwater (Нерегистриран)
Публикувано15.02.08 10:21



Ето и 2 произволни примера,шините се виждат достатъчно ясно
Всъщност ти оператор ли си,би трябвало да ги знаеш тези неща.Какво прозводство ти е машината всъщност.

http://www.vertera.co.uk/Machine/Machine%20text%20.htm
http://www.ospreymachine.com/



Тема Re: Металургиянови [re: water]  
Авторwater (Нерегистриран)
Публикувано15.02.08 10:25



Не искам да споря.Просто казвам как го правят повечето производители.Познавам и хора които се опитваха да минат на шипове,Е всеки има право да опита



Тема Re: Металургиянови [re: water]  
Авторwater (Нерегистриран)
Публикувано15.02.08 10:31



Когато пуснеш дълъг срез по Х и съсипеш 15-20 шипа един след друг, и съсипеш продукция става кофти.Затова шините се слагат под ъгъл,даже вече и Българските производители на маси го правят





Тема Re: Металургия [re: waterjet]  
АвторWATERJET (Нерегистриран)
Публикувано15.02.08 15:05



Машината е ето тази http://www.waterjetcorp.com/en/macchinari/waterjet_evolution.php

как работи можете да проверите ето тук :
http://www.youtube.com/watch?v=ESR_RtlWJL8&feature=related

Благодаря за интереса и помоща




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.