Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:06 03.06.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Пясъкоструйканови  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано28.10.07 07:19



Дайте акъл. Трябва ми пясъкоструйка за почистване на дребни детайли. Нещо като бояджийски пистолет, но да хвърля пясък. Компресор до 8 атм. си имам. Къде може да се купи такова нещо и колко би струвало? Ако някой си е правил и иска да сподели чертежчета, също се приема.

Редактирано от Bakлин Xpиcтoв на 28.10.07 09:02.



Тема Re: Пясъкоструйканови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор Dregnot (малък сладур)
Публикувано28.10.07 09:55



Знам че фирма "Цератицит Б-я" АД в Габрово продаваше пясъкоструйка. Обаче цената беше няколко бона. Но може да са намалили, струва си да опиташ. Поне е професионална машина, а не самоделка





Тема Re: Пясъкоструйканови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Авторdideron (Нерегистриран)
Публикувано28.10.07 11:25



Ваклине при нас в завода използват едни малки пистолетчета които сами си засмукват пясъка с една тръбичка.Мисля че са купени от Каммартон-те са представители на много шведски фирми.Но тези пистолетчета са сравнително слабички не знам дали ще ти свършат работа и освен това ние използваме много ситен кварцов пясък.Не знам къде в твоя район има офис на Каммартон.Пусни в гугъла и ще намериш.Успех





Тема Re: Пясъкоструйканови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор Xoлдън (нов човек)
Публикувано28.10.07 13:26



8 ата са малко.Там трябват над 150-200 ата.И помпата на пароструйката е слаба за тая работа.
Както колегата писа Каммартон продават ,но са скъпи.Около 8-9 бона е пясъководоструйка с дюза,пистолет маркучи и помпа.Може и по-малки да има,но с тая която знам почистват детайли от порядъка на 10х10 см до 100х100.Въпрос на време.
Става дума за нещо такова:

Електрически мотор – 11 kW
Захранване: 400V/50Hz/32A
Тегло: 146kg
Размери: 1010x660x570mm
Скорост на водата за бластиране: 786 км/час
Метална количка с пневматичтни гуми и поставка за аксесоари
Часовник за отработените часове за лесно следене на часовете за бластиране и сервизиране
Бутална помпа с керамични бутала и висококачествена глава.
Комплекта включва:
10 м. шланг 500 bar
Пистолет за високо налягане с 3 серво степени за управление
Удължител – 450 мм.
Плоска jet дюза
Гаранционен срок: 12 месеца


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Пясъкоструйканови [re: Xoлдън]  
Автор Xoлдън (нов човек)
Публикувано28.10.07 13:40



За това става дума:





Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Пясъкоструйканови [re: Xoлдън]  
Автор roum (приятел)
Публикувано29.10.07 10:47



Виж фирма Хофман Б-я те са специализирани и в тази област мисля че ако търсиш почистваща машина би трябвало да видиш техните предложения.
Има и други начини в зависимост от големината и бройките детайли - примерно ако става въпрос за мн. голяма серия можеш да помислиш за барабан . Хофман предлагат и пясъкоструйка в затворен контейнер където през два прозореца гледаш и през два отвора си пъхаш ръцете но пак зависи от бройката която ще почистваш и нейният размер.




Тема Хахахаханови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор jamie (шемет сладък)
Публикувано29.10.07 12:20



имам такова от 2 години. Чистя авто-детайли на по 20 години от ръжда след което си ги поцинковам.
30-тина лева е макс. в Бриколаж, иска обаче поне 250л/мин дебит на 6 бара.

Работи си добре, има модел обаче който не искаше да засмуква пясък по едно време (2 модела се продават).



ПП: Работи добре с най-ситния кварцов пясък - за София мога да ти кажа откъде да го намериш.

Редактирано от jamie на 29.10.07 12:21.



Тема Re: Хахахаханови [re: jamie]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано29.10.07 17:12



Точно това търся! Как да позная работещото от неработещото?



Тема Не знам как,нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор jamie (шемет сладък)
Публикувано30.10.07 16:27



моето беше от Щатско но 1:1 с китайското от Бриколаж, от две купени в Бриколаж едното беше ОК а другото просто не вдигаше пясъка от торбата. Не знам причината, не си играх да го разглабям.
Според мен купи, пробвай - ако не сработи върни гаранционно и вземи друга бройка.



Тема Re: Не знам как,нови [re: jamie]  
Авторaaacдacд (Нерегистриран)
Публикувано01.11.07 11:31



и къде в софия се продава пясък?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.