Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:48 25.04.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема CNC  
Авторnikolov (Нерегистриран)
Публикувано03.01.08 20:26



Колеги има ли някой от вас цнц фреза интересува ме дали успявате да излезете от "хоби" приложението.Искам да правя един вариант със стъпкови мотори,но ми е интересно дали може да се изкарват пари по този начин,някой успява ли...



Тема Re: CNCнови [re: nikolov]  
Авторwiz (Нерегистриран)
Публикувано03.01.08 23:13



ми сигурно знаеш че има фирми които правят CNC фрези и ги продават

също сигурно знаеш че има фирми които правят детайли с CNC фрези и ги продават

така че има такива които успяват с CNC фрези, ама сигурно имат професионален опит с години които може да е почнал от "хоби" приложение ...





Тема Re: CNCнови [re: nikolov]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано04.01.08 06:36



Фирмата ни щеше да взима такава, но се отказа. Целта беше да се работи в областта на рекламата и дизайна - изработка на специфични неща по поръчка. Но, се отказа почти, сигурно няма да се купи тази машинка - сега хвърлиха око на някакъв лазер. Мисля, че няма много хляб в подобна работа. Със сигурност не може да се разчита само на такава фреза, за да си вадиш хляба. Ако, се занимаваш с някакъв занаят, може да ти е много полезна.

Една идея. В Гърция много се купуват ръчно изработени икони. Един мой роднина се занимава, по-точно се опитва да се занимава с това. Направи два модела за рамки и искаше да направи копирфреза, за да ги повтаря, но засега не сполучва. Същото може да си правиш с хобиCNCфреза. След това дялваш тук-там, уж че е правено на ръка и си готов.



Тема Re: CNCнови [re: Sargon lll]  
Авторnikolov (Нерегистриран)
Публикувано04.01.08 13:13



blagodaria za ideiata. Imam predvid i po-golemi detaili masata ste e 1500/700,kato predvijdam smiana na shpindela sus plazma.Vsiaka ideia e cenna i dobre doshla....Blagodaria predvaritelno...



Тема Re: CNCнови [re: nikolov]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано04.01.08 19:42



Защо си мислиш, че иконите са задължително малки? Онези, които прави моят роднина, са доста големи - около 600 х 400. Впрочем, ние също мислехме да сложим плазма, както и насадка за рязане на стъкло. Мога да ти дам координатите за плазмата, ако искаш.



Тема Re: CNCнови [re: nikolov]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано04.01.08 20:13



Направи CNC резачка за стиропор която да не струва майка си и баща си и веднага ти я купувам. Ако не е ясно за какво говоря, ще ти го обясня. Може и снимки в нета да намеря.



Тема Re: CNCнови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Авторnikolov (Нерегистриран)
Публикувано04.01.08 21:38



Знам и затова съм мислил,кажи какви размери искаш да обработваш,какви претенции имаш за задвижване,за софтуер,производителност,ще ме улесниш ако дадеш няколко примерни детайла и аз ще ти дам цена.ОК? Иначе се занимавам със монтаж и подръжка на индустриални CNC -ета,плазми и газорези.Няма проблем със подръжката,отреагирам за ден в рамките на страната



Тема Re: CNCнови [re: nikolov]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано04.01.08 22:25



Размер ... ми например задна броня на автомобил нарязана на филийки до постигане на приблизително линейна интерполация. Останалото го решава кита и художественото виждане. Софтуер ми е все едно. Да имитира 4 координатна машина и да яде някакви G кодове. Единственото условие е сама да смята ъгъла между двете точки на закрепването на режещата нишка. Трябва да е с две независими задвижвания по X и две по Z (или Y, ако така е по-разбираемо). Може да е с подвижна маса и частично подвижни хиксове с цел минимизиране на скъпите елементи.

Само не ме прибивай с цена. Говорим за хоби инструмент. Аз и в момента си решавам проблема с планшети чертани на плотер и рязани с ножче и подвижно захващане на режещата нишка за постигане на желания ъгъл. Наистина е бавно, но пък цената на това устройство клони към нула.



Тема Re: CNCнови [re: nikolov]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано04.01.08 22:28



Забравих за производителността. 50 филийки на седмица да среже е повече от достатъчно. В конкретния случай, парите не идват от количество, а от уникалност.



Тема Re: CNCнови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Авторnikolov (Нерегистриран)
Публикувано05.01.08 00:02



добре,да опитаме да видим,може и да се разберем.Само че ще стане след седмица,от понеделник съм във Варна на монтаж за седмица,като се прибера ще ти дам данни




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.