Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:29 21.06.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема CNC  
Авторnikolov (Нерегистриран)
Публикувано03.01.08 20:26



Колеги има ли някой от вас цнц фреза интересува ме дали успявате да излезете от "хоби" приложението.Искам да правя един вариант със стъпкови мотори,но ми е интересно дали може да се изкарват пари по този начин,някой успява ли...



Тема Re: CNCнови [re: nikolov]  
Авторwiz (Нерегистриран)
Публикувано03.01.08 23:13



ми сигурно знаеш че има фирми които правят CNC фрези и ги продават

също сигурно знаеш че има фирми които правят детайли с CNC фрези и ги продават

така че има такива които успяват с CNC фрези, ама сигурно имат професионален опит с години които може да е почнал от "хоби" приложение ...





Тема Re: CNCнови [re: nikolov]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано04.01.08 06:36



Фирмата ни щеше да взима такава, но се отказа. Целта беше да се работи в областта на рекламата и дизайна - изработка на специфични неща по поръчка. Но, се отказа почти, сигурно няма да се купи тази машинка - сега хвърлиха око на някакъв лазер. Мисля, че няма много хляб в подобна работа. Със сигурност не може да се разчита само на такава фреза, за да си вадиш хляба. Ако, се занимаваш с някакъв занаят, може да ти е много полезна.

Една идея. В Гърция много се купуват ръчно изработени икони. Един мой роднина се занимава, по-точно се опитва да се занимава с това. Направи два модела за рамки и искаше да направи копирфреза, за да ги повтаря, но засега не сполучва. Същото може да си правиш с хобиCNCфреза. След това дялваш тук-там, уж че е правено на ръка и си готов.



Тема Re: CNCнови [re: Sargon lll]  
Авторnikolov (Нерегистриран)
Публикувано04.01.08 13:13



blagodaria za ideiata. Imam predvid i po-golemi detaili masata ste e 1500/700,kato predvijdam smiana na shpindela sus plazma.Vsiaka ideia e cenna i dobre doshla....Blagodaria predvaritelno...



Тема Re: CNCнови [re: nikolov]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано04.01.08 19:42



Защо си мислиш, че иконите са задължително малки? Онези, които прави моят роднина, са доста големи - около 600 х 400. Впрочем, ние също мислехме да сложим плазма, както и насадка за рязане на стъкло. Мога да ти дам координатите за плазмата, ако искаш.



Тема Re: CNCнови [re: nikolov]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано04.01.08 20:13



Направи CNC резачка за стиропор която да не струва майка си и баща си и веднага ти я купувам. Ако не е ясно за какво говоря, ще ти го обясня. Може и снимки в нета да намеря.



Тема Re: CNCнови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Авторnikolov (Нерегистриран)
Публикувано04.01.08 21:38



Знам и затова съм мислил,кажи какви размери искаш да обработваш,какви претенции имаш за задвижване,за софтуер,производителност,ще ме улесниш ако дадеш няколко примерни детайла и аз ще ти дам цена.ОК? Иначе се занимавам със монтаж и подръжка на индустриални CNC -ета,плазми и газорези.Няма проблем със подръжката,отреагирам за ден в рамките на страната



Тема Re: CNCнови [re: nikolov]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано04.01.08 22:25



Размер ... ми например задна броня на автомобил нарязана на филийки до постигане на приблизително линейна интерполация. Останалото го решава кита и художественото виждане. Софтуер ми е все едно. Да имитира 4 координатна машина и да яде някакви G кодове. Единственото условие е сама да смята ъгъла между двете точки на закрепването на режещата нишка. Трябва да е с две независими задвижвания по X и две по Z (или Y, ако така е по-разбираемо). Може да е с подвижна маса и частично подвижни хиксове с цел минимизиране на скъпите елементи.

Само не ме прибивай с цена. Говорим за хоби инструмент. Аз и в момента си решавам проблема с планшети чертани на плотер и рязани с ножче и подвижно захващане на режещата нишка за постигане на желания ъгъл. Наистина е бавно, но пък цената на това устройство клони към нула.



Тема Re: CNCнови [re: nikolov]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано04.01.08 22:28



Забравих за производителността. 50 филийки на седмица да среже е повече от достатъчно. В конкретния случай, парите не идват от количество, а от уникалност.



Тема Re: CNCнови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Авторnikolov (Нерегистриран)
Публикувано05.01.08 00:02



добре,да опитаме да видим,може и да се разберем.Само че ще стане след седмица,от понеделник съм във Варна на монтаж за седмица,като се прибера ще ти дам данни



Тема Re: CNCнови [re: nikolov]  
Авторnikolov (Нерегистриран)
Публикувано05.01.08 00:11



ето ти и един мейл - nikolov1973@abv.bg



Тема Re: CNCнови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Авторdalgia (Нерегистриран)
Публикувано12.01.08 13:36



SP 586, slagash mu tui onui i si ti





Тема Re: CNCнови [re: dalgia]  
Авторdalgia (Нерегистриран)
Публикувано12.01.08 13:40



dai da ti gi nareja i da ti vzema parichite





Тема Re: CNCнови [re: dalgia]  
Авторdalgia (Нерегистриран)
Публикувано12.01.08 13:46



горното беше за майстор Ваклин





Тема Re: CNCнови [re: dalgia]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано12.01.08 16:47



Наивитет! Абе, душо, я поразпитай, дали някой някога да ми е вземал паричките?

Не става така, брато. Или оборудването си е мое, и кеф ми работя, кеф ми - не работя, или си купувам ножче от всичко по левче и си решавам проблема. Принципно не давам пари за да храня "посредствеността", тя да се множи и да генерира посредственост!



Тема Re: CNCнови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Авторnikolov (Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 21:38



Привет,малко позагрубяха нещата,засилиха ме към Холандия.Иначе машинката на първо четене ще стане към 2500 лв.Ако искаш изчакай да си направя аз,и ела виж.Ако харесаш,тогава...



Тема Re: CNCнови [re: nikolov]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано15.01.08 09:38



Де да знам що си бях намислил 2000, но няма да правим цигания за 500 лева. Стига машината да е добра де. Прави твоята, пускай я в действие и ме кани на сгледа. Ако ми хареса, давам кинтите, пък ти ще си направиш друга. По-добра





Тема Re: CNCнови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Авторnikolov (Нерегистриран)
Публикувано15.01.08 15:41



ok ste deistvam,dano da si seriozen



Тема Re: CNCнови [re: nikolov]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано15.01.08 18:43



Стига да отговаря на това което съм написал и реално да върши работа ще намерим общ език. Ако нещата са по принцип и ще трябва да загубя още маса време преди да почна реално да правя нужните ми неща, то няма да се разберем.

Всичко зависи от теб. Говорим за пълен комплект на който компютър му подава програмата и той я изпълнява. Варианти от типа това е масата, ама двигателите не си ги давам, а силовата електроника се продава при Пенчо, а управлението е при Тошо, ама не знам к'ви кинти ще му иска, изобщо не се разглеждат. Нося си стиропор и файл някакъв (може и с твой файл), гледаме как изглежда на екрана, правиш демо на рязането и си стискаме ръцете. Плащам капаро, до седмица набавям останалите кинти и си взимам техниката. С цел поевтиняване, не са нужни никакви дисплеи, копчета и други матракуции по самото устройство. Ако джаджата ще работи със специфична терминална програма ще трябва да я предоставиш. Компютърът естествено си е мой. RS232 или USB по твой избор.



Тема Re: CNCнови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Авторnikolov (Нерегистриран)
Публикувано15.01.08 19:18



Точно и аз това имах предвид,вземаш си компа и стиропора и идваш като ти се обадя



Тема Re: CNCнови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Авторnikolov (Нерегистриран)
Публикувано15.01.08 19:20



и разбира се дай някакви координати



Тема Re: CNCнови [re: nikolov]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано15.01.08 20:18



Ваклин Христов
Автомобилна диагностика ЕООД
гр. Козлодуй
П.К. 79
0887000332

Ама ми кажи в кой град трябва да се ходи и трябва да ми се обадиш поне 2 дни предварително, че ходя и на една работа на смени.



Тема Re: CNCнови [re: nikolov]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано15.01.08 20:23



Опа. Извинявай. Все пак две врътки трябва да има. Плавна корекция на температурата от зададената от програмата и плавна или стъпална корекция на скоростта на рязане от зададената от 10% до примерно 130%. Може и до 200%, но то е вече по твое желание. Идеята е като пусна програмата и видя, че има аванс или съм пресилил нещата да мога да ги коригирам на ход.



Тема Re: CNCнови [re: nikolov]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано16.01.08 19:24



Като си готов с някакво ескизче ми го прати на vaklin@mail.bg. Все пак е добре да съм видял какво ще си купувам.



Тема Re: CNCнови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Авторnikolov (Нерегистриран)
Публикувано16.01.08 21:43



Sofia no ste ti pisha na maila



Тема Re: CNCнови [re: nikolov]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано16.01.08 21:56



ОК. Закриваме лаладжийницата. Чакам писма.



Тема Re: CNCнови [re: nikolov]  
АвторCтoян (Нерегистриран)
Публикувано06.03.08 12:40



Мен също ме интересува cnc за рязане на фибран.



Тема Re: CNCнови [re: Cтoян]  
Авторxaxaxa (Нерегистриран)
Публикувано17.07.08 21:34



поредното канарче за 2500 само профилите не можеш да си платиш!!!!



Тема Re: CNCнови [re: xaxaxa]  
АвторRhino4 (Нерегистриран)
Публикувано28.05.09 09:00



2500 лв. за направата на горещ нишкорез с ЦПУ ли става дума? Звучи добре, ако е същото.



Срещу 6000-6500 лв. мога да построя триосна фреза с ЦПУ (3-axis CNC-milling machine) за отвесно фрезоване на фибран. Идеално за автомобилни брони и други големи детайли. Работен обем по x/y/z съответно 1500 х 1100 х 550 мм (може и повече, но покачва леко цената), дълбочина на проникване на фрезера (и обикновена бургия за дърво върши работа) около 350-400 мм. Ел. мотор на шпиндела - от оберфреза Спарки. 4 стъпкови мотора "Nema 34" 600 oz.in. Управление "Gecko 540". 4 водещи вала (2 за оста Y) Ф30 изработени по поръчка, плюс водещи гайки от Полиамид 6 и още куп други детайли, изработени на фреза, струг и лазерно рязане. Релси от тръба неръждавейка 80х20х2 с възможност за индивидуално нивелиране, а рамата от нормални тръби с различни размери. Отдолу - 6 крачета на резби за фино нивелиране. Плот - дървена плоскост (по желание - алуминиев плот с Т-канали, но се заплаща допълнително, макар че не е нужен за обработката на фибран). Машината няма да е красива и с вид на заводска, но ще върши отлична работа, при това - в пъти по-евтина от фирмените аналози.

Ако има заинтересовани, е-пощата ми е downforce@abv.bg




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.