Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:16 14.05.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема hidravlika  
Авторiori (Нерегистриран)
Публикувано15.11.07 12:28



ako nqkoi moje da mi kaje ot kade moga da pro4eta ne6to za hidravli4ni el raspredeliteli i za na4ina im na vrazvane 6te sam mnogo blagodaren.imam raspredelitelite i o6te edin kup jaji i nemoga da si podkaram shprica da raboty sam a sam go varzal s rapredelitel ot motokar blagodarq predvaritelno



Тема Re: hidravlikaнови [re: iori]  
Авторiori (Нерегистриран)
Публикувано15.11.07 12:29



ako nqkoi znae ne6to imeila mi e jordan_d@abv.bg



Тема Re: hidravlikaнови [re: iori]  
Автор xor ()
Публикувано16.11.07 11:18



Има една книга "Хидро и пневмо машини и задвижвания"
Българска е. Мисля че съм я купувал от книжарницата на ТУ-София.
Вътре има доста информация по тези въпроси.

Въпроса ти обаче е доста неясен. За кое свързване става въпрос - електрическо или хидравлично? Те тези вентили не са ли по местата си? Конкретезирай се. Ще се опитам да дам някакъв съвет.

И моля те пиши на кирилица!

Редактирано от xor на 16.11.07 11:18.



Тема Re: hidravlikaнови [re: iori]  
Авториopи (Нерегистриран)
Публикувано16.11.07 18:40



за сажаление не са по местата си когато взех масшината беше в насипно састояние оспях да зглобя хидравличния шкаф ама за ел распределителите незнам как да ги сваржа имам 4 5 чешита на хидравлика и наи важния ми вапрос е дали може да се варже само распределител след шкафа и да се оправлява електроно с елекрониката. Мога да се оправя и сам с електрониката



Тема Re: hidravlikaнови [re: иopи]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано16.11.07 23:22



За да се даде съвет, нещата трябва да се видят.

Какъв ти е шприца: Вертикален или хоризонтален?

С колко и какви изпълнителни механизми е?

Има ли Хидроагрегат?

Разпределителите се монтират в зависимост от изпълнителните механизми, а ел.управлението им се свързва в зависимост от цикъла (циклограмата).





Никога не казвай никога!



Тема Re: hidravlikaнови [re: paparosko]  
Авториopи (Нерегистриран)
Публикувано17.11.07 00:50



шприца е бутален с две бутала едното затваря другото пални. распределителите които имам са модел РХ1064100 на хидравлика налягане 32мн/м2 хидравличния агрегат е с мотор и забна помпа филтар и предпазно преливен клапан.имам на представа горе доло как се вразва распределителя, но не мие ясно дали става да се сложи само ел распределител или трябва да е с електро хидравлично управление распределител



Тема Re: hidravlikaнови [re: paparosko]  
Авториopи (Нерегистриран)
Публикувано17.11.07 00:51



шприца е хоризонтален



Тема Re: hidravlikaнови [re: иopи]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано17.11.07 10:33



Здравей Йори,

Погледни добре означението на разпределителите - не грешиш ли?
Да не са РХ 10041 00.

Тези разпределители стават за задвижване на двата цилиндъра, само че е необходимо след тях да се вържат КОХУ-та. Самостоятелно няма да вършат работата, за която искаш да ги използваш. Необходимо е да се монтират и ДРОК-ове, за да може да се настройват скоростите на цилиндрите.
Освен това, помпата трябва да се освобождава на слив по време на охлаждането на изделието, или по време на престой - когато агрегатът работи, но без задвижване на цилиндрите. Това се прави за да не загрява прекомерно маслото в хидроагрегата.

За това какъв условен отвор разпределители да се използват, трябва да се вземе под внимание какъв е максимално използвания дебит. При големи дебити наистина се използват разпределители с пилотно управление.




Никога не казвай никога!



Тема Re: hidravlikaнови [re: paparosko]  
Авториopи (Нерегистриран)
Публикувано17.11.07 14:11



не небаркам на табелката пише 1064100. ако може да ми кажеш какво е коху дрок и слив или да ми пратиш принципна схема jordan_d@abv.bg



Тема Re: hidravlikaнови [re: иopи]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано18.11.07 15:45



Явно си далеч от хидравликата.
Нещата не са така прости както си мислиш, а и не стават така просто.
От къде си?

Никога не казвай никога!






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.