Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:50 28.09.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Ekobriketi?нови  
АвторVeselin (Нерегистриран)
Публикувано26.02.06 17:21



Zdraveite!Rabotia s durven material ot koito ostavat mnogo stargotini.Dali moje niakoi da me orientira dali tehnologiata za proizvodstvo na briketi ot stargotini e mnogo slojna?Vazmojna li e napravata na ma6ina za takava cel?



Тема Re: Ekobriketi?нови [re: Veselin]  
Автор bimet (новак)
Публикувано26.02.06 17:41



Привет,
в момента ремонтираме една такава машина, а имаме намерения да произведем една в обозримо бъдеще, моля пишете ми на : dimo33@abv.bg, най малкото мога да Ви свржа с производител на екобрикети , който да ви изкупува сурвината.

Поздрави.



Тема Re: Ekobriketi?нови [re: Veselin]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано26.02.06 20:03



Технологията не е много сложна, поне така съм чувал. Имам информация за два варианта. При единия се разчита изцяло на пресоване на стърготините, а при другия се използва като свързващо вещество туткал. Може да се ползват и по-големи дървесни отпадъци, като за целта се натрошават механичо. Освен това, ако има сгурия, може да се добави. Желателно е в брикетите да има проходящи отвори за да се получи прогресивно горене.

Ако става въпрос за лични нужди, ще ти опиша една машина за правене на брикети от сгурия(въглищна пепел), която съм виждал. Не знам, дали ще стане за стърготини, но ако ги омесиш с туткал, трябва да се получи нещо. Намираш един голям цилиндър и бутало, правиш лост за да натискаш с крак и готово.



Тема Re: Ekobriketi?нови [re: Sargon lll]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано26.02.06 21:14



В Мизия правят екобрикети от слама. Тя се слепва сама. За стърготините не зная дали ще искат да се слепят сами. Идеята е да се пресова масата. Мизийските имат отвор в средата около 40 милиметра. Там върви направляващата на буталото. Но, най-добре просто продай стърготините. За това си трябва площадка, персонал и т.н. Ако не ти е основно производство ще се окаже, че провеждаш социална програма с нулев финансов резултат.

Vaklin Hristov
CAR DIAGNOSE Ltd.
P.O. Box 79
3320 Kozloduy
Bulgaria


Тема Re: Ekobriketi?нови [re: Veselin]  
Авторrumen6O (Нерегистриран)
Публикувано01.08.06 01:27



аз мисля че идеята ти има бъдеще
става дума за машина иучастието на субективния фактор е занижени
а машини има
само че са нужни някои параметри
1. ако ще продаваш пресовай какво количество ,каква влажност и от какъв материал
имам и дробилни машини и сушилни и преси за брикети и пелети сега работим в/у нещо много по ефективно rumen_andreev@abw.bg skye rumen_andreev60
тел 0888 346 137



Тема Re: Ekobriketi? [re: Veselin]  
Авторina (Нерегистриран)
Публикувано26.09.07 21:06



kupuvam otpadak ot darvenite vaglista dai telefon za vrazka





Тема Re: Ekobriketi?нови [re: Veselin]  
Авторsteve (Нерегистриран)
Публикувано28.09.07 20:18



Здравейте! Днес присъствах на пускането в действие на машината от този линк.

Доста интересна .Прави пелети от слънчогледова люспа.



Тема Re: Ekobriketi?нови [re: steve]  
АвторBobo (Нерегистриран)
Публикувано15.11.07 01:02



Много благодаря за конкретния сайт- има какво да се види от немците. Виждал съм италиански БРИКЕТИ от костилки от маслини и кайсииките им. За пелетите си имат технологията и изобщо не е скапан, изгнил и изоставен материала суровина. А ако знаеме с чувал пелети и автоматична печка 20 кВт какво отопление се прави -- чудно е.



Тема Re: Ekobriketi?нови [re: steve]  
Авторpet (Нерегистриран)
Публикувано21.09.08 10:58



здрасти,

къде е инсталирана тази преса??




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.