Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:16 21.05.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Почистване на ръжданови  
АвторMira (Нерегистриран)
Публикувано19.08.07 22:05



Здравейте!
Попадна ми един универсал за струг, но е малко поръждясъл на пръв поглед.
Ще Ви бъда благодарна ако споделите някои начини за почистване на ръждата.
Универсала е френски и мисля, че си заслужава да опитам.
Предварително благодаря.



Тема Re: Почистване на ръжданови [re: Mira]  
Автор lrn (минаващ)
Публикувано20.08.07 23:34



Хубава работа. Знаеш какво е "сруг", знаеш какво е "унивеерсал", а не знаеш как се чисти ръжда.



Ако не е много ръждясал взимаш шкурка 600 или 800, разглобяваш и действаш. Пък няма значение френски ли е или швейцарски, дали си заслужава му сложи един индикатор и виж дали бие. То и това се оправя ама щом не е първа младост...

П.С. И проверката с индикатора със шлайфана ос в затегнато състояние.



Тема Re: Почистване на ръжданови [re: lrn]  
АвторMira (Нерегистриран)
Публикувано21.08.07 21:56



Универсала с стоял в един гараж близо 11 години. Самите челюсти не могат да бъдат раздвижени с глюча.Мисля да го потопя в нафта или бензин но предпочитам мнението на колеги които са правили нещо подобно.



Тема Re: Почистване на ръжданови [re: Mira]  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано21.08.07 23:07



Продават се спрейове за ръждясали и клеясали съединения.Напръскай го с такъв за да можеш да извадиш челюстите.След това свали по-едрата ръжда с шкурка и намажи частите с преобразувател за ръжда или с ортофосфорна киселина след това измий с вода и подсуши.
Чел съм,че добри резултати се постигат,като ръждата се намаже с рибено масло,но още не съм го пробвал този метод.Освен това рибеното масло спирало и по-нататъшното разпространение на ръждата.
Успех.

п.п.Нафтата и бензина не мисля,че ще ти свършат работа.По-скоро гас за осветление или можеш да го топнеш за една нощ в борела,ако имате машини с такова охлаждане.
!Ваклин Христов разправяше,че биодизела също върши чудесна работа.
Прецени сама как да подходиш.
Отново успех!

...доброму добро да прави,
лошия с ножа по глава...

Редактирано от F(x)+C на 21.08.07 23:16.



Тема Re: Почистване на ръжданови [re: Mira]  
Автор Xoлдън (изморен кон)
Публикувано25.08.07 13:44



Пясъководоструйна машина.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Почистване на ръжданови [re: Xoлдън]  
Авторbrada (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 16:36



по-добре само пясъкоструйна



Тема Re: Почистване на ръжданови [re: brada]  
Автор Xoлдън (изморен кон)
Публикувано25.08.07 22:51



Зависи каква ще е следващата обработка.Пясъкоструйката замърсява с прах и пясък навсякъде.
При пясъководоструйката е кофти,че детайла е мокър и започва нова корозия,ако е стоманен.Но при положение,че следва класическо боядисване без елоксиране и покрития мисля няма проблем.Дори за грунда е необходима лека ръжда,за да хване на гол метал.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Почистване на ръжданови [re: Xoлдън]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано26.08.07 09:39



Затова ти казва човекът "само песъкоструйна" защото има сухи и мокри.Тоест при едната е водно пясъчна суспензия,другата е само кварцов пясък.Сигурно немаше да ги знам тези неща ако не съм правил такива камери. Другото е дробометна камера,нещо което по не е за предпочитане,зависи от едрината ва дробинките и силата,скороста им.всъщност при песъкоструя универсала се разглобява ,но струята не може да почисти добре определени зони.
В барабан за сухо полиране с някакви топчици ще е най добре.
Да е ръждясъл,да е ръждясъл, Е ! колко да е ръждясъл ? Оттук виждам,че нищо му няма





Тема Re: Почистване на ръжданови [re: ПETтeXXXXXa]  
Автор Xoлдън (изморен кон)
Публикувано26.08.07 12:24



Бе работил съм със всички системи и са ми ясни.
Ама ако оперка един струг неразглобен на такава обработка,после ще остане куп желязо.
Всички точни механизми ще отидат на кино.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Почистване на ръжданови [re: Xoлдън]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано26.08.07 18:38



В темата се говори само за универсал




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.