Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:32 03.06.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Инструмент за жалузи (преса имам)нови  
Автор Vaso_Bobinata ()
Публикувано30.07.07 22:10



Колеги търся да си купя или да ми се изработи иснструмент за жалузи характерни за ел. табла размера не е толкова от значение ако някой може да ми предложи готово изделие. Имам 60 тонна преса, ще се запресова стоманена ламарина до 2мм. Гоня минимални срокове, готов съм да си платя отлично!

Ако може някой да ми помогне с информация за търговци или производители на гореспоменатия инструмент ... Благодаря предварително!!!!

Василев 0886002874



Тема Re: Инструмент за жалузи (преса имам)нови [re: Vaso_Bobinata]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано31.07.07 22:57



Отрежи квадратен или друга форма отвор и сложи метална мрежичка. Много по-ефективно и като охлаждане и като визия. Ако проектантът е сък и настоява на жалюзи му плати (малко) и да кляка. По този начин и сроковете ще спазиш и пари ще спестиш.

Ваклин Христов

0887000332

Ще се кандидатирам за кмет!


Тема Re: Инструмент за жалузи (преса имам)нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано01.08.07 09:30



Падащата "отгоре" вода /дъжд, с малко ветрец/ ще му пълни табълцето с вода.
Хоризонтален "достъп" с отверка - лапешка игричка - да бръкнат през мрежичката, може да "повреди" нещо и някого...



Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re: Инструмент за жалузи (преса имам)нови [re: 3opниk2]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано01.08.07 10:22



Таблата с жалузи са обикновено за вътрешен промишлен монтаж. Ако наистина настоява на жалузи да намери от някъде готови пластмасови и да ги монтира върху отсечената дупка. Пак по-бързо ще е. Както се вижда, човекът гони срокове, а тръгне ли да се пазари да му правят инструмент, който баш от първия път да не е баш така и други подобни и увехна като препикано мушкато. В такива случаи е полезно да се търси нещо готово и евтино. Ако толкова му се иска да си има инструмент за някой "друг път" (от собствен опит, този "друг път" никога не идва), нека си поръча, но да не разчита на него за "този път".

Ваклин Христов

0887000332

Ще се кандидатирам за кмет!


Тема Re: Инструмент за жалузи (преса имам)нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
АвторKalaycho (Нерегистриран)
Публикувано01.08.07 13:46



Ваклинe, пак ли ръсиш мозък за нещо, дето не разбираш.

Колегата има 63 т преса и с право смята да си я ползва.
За жалузите може да се направи прост и евтин универсален инструмент . Да работи със секции и да се включват за различен брой отвори - да се активират или деактивират, без разглобяване на интрумента.
По силите на всеки конструктор на ИЕ е, да я конструира.
A за изработаката - ще е бърза, като за всеки елементарен калъп.

Ама ти наистина забрави, че това е форума на машиностроителите.
И пак си пъхаш гагата тук....

Със здраве - Kalaycho



Тема Re: Инструмент за жалузи (преса имам)нови [re: Vaso_Bobinata]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано01.08.07 14:02



Провери в Хранмаш Ст.загора - може да имат "готови", които да ти свършат работа - иначе, бързо ти изработват - най-много, 3 дена.

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере



Тема Re: Инструмент за жалузи (преса имам) [re: Kalaycho]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано01.08.07 16:30



Кажи цена за която ще му изработиш инструмента. Обърни го в тонове пластамсови капачки. Да имаш още въпроси? Разбирам, че искаш да се храниш, но не е това подхода. Голяма работа като има преса. Ще си я ползва за друго.

Ваклин Христов

0887000332

Ще се кандидатирам за кмет!


Тема Re: Инструмент за жалузи (преса имам)нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
АвторKalaycho (Нерегистриран)
Публикувано03.08.07 00:52



Ваклине, пак се опитваш да си пъхаш гагата тук, а не при домашните майстори от "Направи си сам", където ти е мястото...

Първо, погледна ли откъде идва въпроса, и замисли ли се за какво става въпрос?
Второ, как реши, че гениалното в случая е цената на платмасовите капачки?
Трето, как прецени, че аз ще правя калъп за това чудо и се натискам за работа?

Ама те разбирам, де! Защото и комшията ми пенсионер е като теб, от нищо все прави нещо... А дали се получава! - ами като при теб с винтовата преса за 50 лв и китайското ти крикче, сещаш ли се? Защото аз се сещам и се смея на глас с цяло гърло.

Та така, Ваклине, тук е форум за машиностроителите, ама ти на инат го цапаш, цапаш.... И все с простотиите си - без умора и без отдих....

С поздрав към всички, нa които наистина им беше интересна тази тема, опропастена от празни и глупави приказки - Kalaycho!



Тема Re: Инструмент за жалузи (преса имам)нови [re: Kalaycho]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано03.08.07 07:34



Само да кажа, че до необходимите точки и възраст за пенсиониране имам още към 25-30 години. Останалото го оставям без коментар...

Ваклин Христов

0887000332

Ще се кандидатирам за кмет!


Тема Re: Инструмент за жалузи (преса имам)нови [re: Kalaycho]  
АвторЖeлязЧo (Нерегистриран)
Публикувано03.08.07 08:39



ами то има разни работи във клуба ....






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.