Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:25 06.06.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Лебедканови  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано28.07.07 12:21



Понеже в свободното време ще си правя сонда,и да не тръгнете да поучавате,да вметна че съм работил като сондьор,и дупките ми беха се кръглички и дългички.Обаче освен хидроцилиндъра за вертикален натиск,който и ще вади сондажният лост,искам и една лебедка да има,ей така ,кога искам на сухо със шнек и жалонка. Нещо малко и подобно на лебедките на джиповете.Предлага ли се нещо готово,но с механичен привод,електрическа не ща.Най вероятно един червячен редуктор куплиран към макара ще го сгадям.

Вие какво ще кажете,майсторчета ?

И за свързващи нипелчета мужду лостовете,щанги,пръти/как ли не ги наричат/
кой продава в Бг сондажна "периферия" и консумативи,инструменти ?



Тема Re: Лебедканови [re: ПETтeXXXXXa]  
Авторbrada (Нерегистриран)
Публикувано28.07.07 13:20



продават се ръчни лебедки с верига от 500 кг до 3 тона на цена до около 120 лв.Китайски са,но с една лебедка 2 тона съм вдигал 3 тона много кратно и още си работи.Има и немски но са 5-10 пъти по скъпи



Тема Re: Лебедканови [re: brada]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано28.07.07 15:04



Имам такава българска.Направил съм си кранче с нея. Но за целите които търся не е подходяща- трябва ми за 50 метра,и механично но не и ръчно задвижване.Няма ли фирма която произвежда строителни хаспели,нещо такова.





Тема Re: Лебедканови [re: ПETтeXXXXXa]  
Авторbrada (Нерегистриран)
Публикувано28.07.07 16:07



има но не знам координати;направи си захващач на щангата и ще можеш да я вадиш на части,и без това 50 метра щангов лост ще е трудно за работа и аз разбирам от сондйорска работа и искам да помогна с идея ако мога де



Тема Re: Лебедканови [re: brada]  
Авторbrada (Нерегистриран)
Публикувано28.07.07 16:10



ако имаш захващач и щангите не са много дълги,в сравнение с хидраяличния цилиндър може и с него да ги вадиш



Тема Re: Лебедканови [re: brada]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано28.07.07 18:05



Цилиндърът е метър,метър и двайсе,но като на мотокарите - полиспасти,въже минава през ролка.Такива сонди произвеждат във Варна,моята просто ще е по хубава и по евтина,та нали я правя за себе си.Естествено че сондажният лост се наставя на части.




Приемам помоща ти,помагай.



Тема Re: Лебедканови [re: ПETтeXXXXXa]  
Авторbrada (Нерегистриран)
Публикувано28.07.07 19:42



не знам с какво щепробиваш и в каква среда--скала или пръс и от това с какъв инструмент ще работиш:свредел,рульожка или пневмоударник с корона.Сещаш се че последните две са за скала,а за пневмоударника ти трябва и компресор и то сериозен--оправдано е ако ще го ползваш професионално да печелиш пари.
Ако ще е в пръс ползвай щанги по 0.9 м можеш да ги намериш от старите БГ сонди БМК-4,къси са но лесно с работи с тях и могат да се намерят по кариерите за чакъл като старо желязо.
Дай да изясним това и съм на твое разположение,каквото знам знаеш го и ти,а от снимкта разбирам че нямаш проблем с изработката.В кой град си.



Тема Re: Лебедканови [re: brada]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано29.07.07 17:57



В отговор на:

не знам с какво щепробиваш и в каква среда--скала или пръс и от това с какъв инструмент ще работиш:свредел,рульожка или пневмоударник с корона.Сещаш се че последните две са за скала,а за пневмоударника ти трябва и компресор и то сериозен--оправдано е ако ще го ползваш професионално да печелиш пари.
Ако ще е в пръс ползвай щанги по 0.9 м можеш да ги намериш от старите БГ сонди БМК-4,къси са но лесно с работи с тях и могат да се намерят по кариерите за чакъл като старо желязо.
Дай да изясним това и съм на твое разположение,каквото знам знаеш го и ти,а от снимкта разбирам че нямаш проблем с изработката.В кой град си.




Ами с водна промивка с бентонит,с пикабур/така му викахме навремето/ всеки ден по 260 метра сондажи правихме /това в Редки метали,добивахме уран сещаш се/.После на някаква дълбочина,той грунда си показва минавахме на корона. Пневмоударниците ,поне аз доколкото съм запознат всъщност с този въздух вадят и породата скала която е изкъртена,но това е възможно за малък диаметър скала /скорост на възходящ поток,разлика в специфичното тегло на флуида въздух от флуида суспензия вода-бентонит/ Короната яде естествено скалата защото има видии отпред и встрани,въпроса е ,че е сравнително бавно,но къв е проблема това време да се запълни с пиене на бира,и обли кифтета,последните не обяснявам че не се пият
Сондата или е проста машина,или аз се чувствам доста умен ,
но нямам уплах,въпроса е,дали ще имам време.На инат ще я направя.
Сондажните щанги мисля да бъдат по 2 метра. В Редки метали бачкахме с 11 метрови,които всъщност бяха две сдвоени 5.5 метрови.
Мисля до 50 метра да може да бури.Нипелите с конусна резба можем да си ги направим,но ще ми е по лесно да си ги купя.



Тема Re: Лебедканови [re: ПETтeXXXXXa]  
Авторbrada (Нерегистриран)
Публикувано31.07.07 16:13



" Сондата или е проста машина,или аз се чувствам доста умен ,
но нямам уплах,въпроса е,дали ще имам време.На инат ще я направя."
за сондата знам че е вярно,явно и второто е вярно и съчетано с ината става бомба,но два метра щанга би могъл да я вадиш и с цилиндъра и с ръчна лебедка тя има около 3 метра ход. Но ти си много в час явно със сондите,което не пречи да си приказваме за това.например с какъв диаметър ще пробиваш и какъв ще е пробивният инструмент,щото от това зависят доста неща в конструкцията.



Тема Re: Лебедканови [re: brada]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано31.07.07 17:12



Лебедката ще е когато ще вадя пръста със жалонка.Тоест когато ще буря на сухо за да усещам по добре водата,баби /отговорила бабата на Ч. Шапчица /

20 - 30 санта диаметър. ниски обороти от 3 в минута нагоре.Самата работа ще ми покаже , скоростна кутия от Лада с пет скорости,двигател от Опел.
Ами сондирането е като да пробиваш с бормашина,има хора въобще ги е страх да хванат дрелка,и други които не хващат дрелка щото не им се занимава с глупости,и могат да си позволят да не се занимават с глупости.
На мен просто ми е юношеска мечта тая сонда,а до скоро нямах време баш пък за нея




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.