Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:27 24.04.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Нарязване на резба - НРЖ стомананови  
Авторlnd (Нерегистриран)
Публикувано29.07.07 19:03



Здравейте,
искам да попитам как се нарязва резба на тръби от неръждаема стомана. Плашка за неръждаема стомана - дотук добре. Но предполагам трябва някакво смазване/охлаждане, защото плашката изкарва около 100 резби с дължина 10-ина милиметра, а цената на плашката е около 50 лв. Резбата е 10х1. Има ли някакви тънкости, вид на охлаждането и т.н.



Тема Re: Нарязване на резба - НРЖ стомананови [re: lnd]  
АвторSteev (Нерегистриран)
Публикувано30.07.07 08:51



Слагаи свинска мас и нарязваи смело.



Тема Re: Нарязване на резба - НРЖ стомананови [re: Steev]  
Авторlnd (Нерегистриран)
Публикувано30.07.07 09:26



Е да де, ама аз искам да е като хората. В момента го смазвам с безир, както ми каза един стар майстор стругар, но ми се струва кратък живота на подобна плашка.



Тема Re: Нарязване на резба - НРЖ стомананови [re: lnd]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано30.07.07 19:18



Молибденов бисулфат.Молибденовите греси съдържат 3% ако може някой от Стеалит,или Верила да ти вземе малко пудра.направи си грес с високо съдържание.Молибденовият бисулфат е сух лубликант подобно на графита,но последният на теория влиза в структурата на стоманата променяйки я, за това не се препоръчва за смазване на черни метали.



Тема Re: Нарязване на резба - НРЖ стомананови [re: ПETтeXXXXXa]  
Автор Kossoman ()
Публикувано31.07.07 06:40



Бисулфид.





Тема Re: Нарязване на резба - НРЖ стомананови [re: lnd]  
АвторCяpoв (Нерегистриран)
Публикувано31.07.07 07:39



Направи си смазка от гъсто масло или грес с голямо количество сяра на прах. друго което трябва да се направи - в зависимост от точността на резбата - обстъргване на виншния диаметър до необходимия размер.



Тема Re: Нарязване на резба - НРЖ стомананови [re: Cяpoв]  
Авторlnd (Нерегистриран)
Публикувано31.07.07 11:09



Обстъргвам го и смазвам с безир, но все пак предполагах, че издържат повече тия плашки. Явно трябва да си кача режийните.



Тема Re: Нарязване на резба - НРЖ стомананови [re: lnd]  
Авторstrug4o (Нерегистриран)
Публикувано31.07.07 11:20



Е поне кажи какви са плашките та да не се набутваме и ние !



Тема Re: за плашката [re: lnd]  
АвторCяpoв (Нерегистриран)
Публикувано31.07.07 16:25



Купи си плашка например на DORMER, или TITEX, и на двете фирми порядъка на цените е такъв,като дормер е с доста високо качество смея да твърдя че по-добри в момента на българския пазар няма(като цяло на резбовите инструменти), на титекс също вършат работа (ако не ги купиш от Габрово - Хал...в - не искам даже да му изпиша цялото име).Ако са ти малкогабаритни детайлите - пробвай някъде да ти ги накатят - на мен лично ми поискаха за М8 ---> от 6 до 13 ст. /бр. на различни места за около 13000 бр.месечно. Но аз ги работя с резбова пластина на искар пълен профил. 10 бр. пластини за около 20000 броя.



Тема Re: за плашкатанови [re: Cяpoв]  
Авторlnd (Нерегистриран)
Публикувано31.07.07 20:12



Ползвам Titex, сега пробвам Wurth.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.