Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:39 27.05.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема русе, стругнови  
Автор ha! (Непознат)
Публикувано09.07.07 15:20



трябва ми дашен стругар да ми навие пръстенчета

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Хмнови [re: ha!]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано09.07.07 17:42



що дашен бе - в натура ли ще плащаш ?





Тема Re: Хмнови [re: jamie]  
Автор ha! (Непознат)
Публикувано09.07.07 19:04



навит ли си ми :-)))))
бе нали ги знаеш как се надуват майсторите като става дума за нещо дребно...

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Хмнови [re: ha!]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано09.07.07 19:34



Я някой да обади,пружинна стомана навива ли се на струг.Не съм в час с пружините,начи трябва ми сектор,пръстен от кръг да кажем 85 % процента от кръга,да не мисля ся градусите,всъщност ще ги режем ръчно с резачки,така че в наши ръце е тва колко ще бъде като част от кръга.Въпроса ми е къде се продава такава тел - /дебелини 1.4мм. 1.6мм. 1.8мм. 2.00мм./ и може ли се навива това на струг като соленоид,тоест една до друга витки,и след това да си режем пръстенчета.Става въпрос за ф 20 мм. на пръстена ,твърда пружинна стомана.Мислех да ги поръчвамм в Крън,но сега този постинг ме присети че можем да си ги навием сами.Къде се продава такава тел ? 1.4мм ми е най спешна.Не трябва закалка след това,нали ?

Питам ве,може пък се излъже някой





Тема Re: Хмнови [re: ПETтeXXXXXa]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано09.07.07 19:56



Батка, аз като тъпо крайдунавско говедо, що ли си мисля, че пружината първо е просто желязо което след придаване на нужната форма преминава съответната термична обработка за достигане на необходимите параметри?

Вземи една пружина от някоя лада и пробвай да я донавиеш или отвиеш на струга. Ама бъди сам, че като се пръсне да не лежиш някого. Ти и да си идеш, загубата е никаква. Не си ми "електорат", а вече е късно да ти сменим адресната регистрация.



Ваклин Христов

0887000332

Ще се кандидатирам за кмет!

Тема Re: Хмнови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор ПETтeXXXXXa (дразнител)
Публикувано09.07.07 20:32



Начи,в завода в който работех навиваха милиарди пружинки.Мъненки.Автомати ги навиваха.Нямаше как да бъдат закалени,щото биха прегорели. Мисля,че има два подхода,и до определена дебелина на телта се ползва пружинна тел която си ги има свойствата.



Тема Re: Хмнови [re: ПETтeXXXXXa]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано09.07.07 21:09



Възможно е. Нека се намесят професионалистите настояващи за свобода на словото.

Ваклин Христов

0887000332

Ще се кандидатирам за кмет!


Тема Re: Хмнови [re: ПETтeXXXXXa]  
Авторha! (Нерегистриран)
Публикувано09.07.07 21:15



та в твойта връзка
канех се ма забравих да питам. като си купих телта на нея си пишеше СИС 4мм. та че е 4мм ясно сис какво е
аз на ръка си я навих ама по-голям диаметър. тоя 35 яко ми се опъна нищо че го гледах със стегнатия поглед
пружина се калява после мисля ма напоследък мислите ми дават фира та



Тема русе, щлосер- матричарнови [re: ha!]  
АвторБaтko (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 10:11



за набиването на пръстенчетата .... имам един, ама е шлосер и не е дащен, ами много взема



Тема Re: русе, щлосер- матричарнови [re: Бaтko]  
Автор ha! (Непознат)
Публикувано10.07.07 11:31



кооомпютри коомпотиии
:-) на струг стругарят навива телта и си режа пръстените и после може да ме черпи една бира

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.