Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:05 01.06.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Ниски заплати и много труднови  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано02.07.07 23:26



Тук във вашият форум прочетох изключително нагли мнения от страна на работодатели във вашият бранш. И понеже един от потребителите е мои добър приятел реших да си изкажа мнението по въпроса. След като някои търси и се нуждае от хора за работа ще се научи да плаща както трябва иначе няма да намери нищо. Обикновено ми излизат с номера, че вие сте били нови работници и нямало да получавате висока заплата първоначално. Това също не е годен аргумент за отказ от заплащане на висока заплата тъй като хората, които постъпват на работа все пак я вършат в същият обем от качество и количество както по-старите работници. Тоест некоректните ви работодатели си измислят най-различни аргументи, за да не заплатят достойно вашият труд. После се чудят защо машиностроенето в България отивала на кино. Оправдават се, че не могли да отделят повече пари за работници? Тогава питам аз защо имат наглостта и безочието да ги търсят след и да губят времето на хората като се оказва впоследствие, че те трябва да работят за жълти стотинки? Освен това България както всички знаем е членка и на НАТО и на Европейският съюз и никои няма оправдание да плаща заплати от порядъка на 300-450 лева месечно. Ако това представлява проблем с оглед на финансовият баланс тогава работодателят следва да вдигне цените на предлаганите услуги. В противен случаи някои млад човек няма да се хване да им работи с малки изключения, които не решават проблема цялостно. Време е държавата да въведе с нормативен акт 800 лева минимална заплата в България и никои работодател да няма право да експлоатира трудът и квалификацията на младите хора без пари.

Редактирано от FileO99 на 02.07.07 23:28.



Тема Re: Ниски заплати и много труднови [re: FileO99]  
Авторидиoт13 (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 13:41







Тема Re: Ниски заплати и много труднови [re: FileO99]  
Авторидиoт 13 (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 14:10



Огромна част от работодателите са от бивщата номиклатура, забогатели моментално,нямат вяра абсолютно на никого; крият доходите си, неплащат усигуровки върху цялото възнаграждение, никой от тях не е изпълнил приватезационните задължения,но цялата държавна машина работи само за тях.Те не отговарят за действията си пред никого, работят по правила усни измислени в момента на отваряне на устата си,не влагат почити нищо за модернизация, а тръбят за ниска производителност в същото време недвижимите им имоти растат стремително.Гаврят се с вишистите 0.5 е заплащането отсредната заплата в империята им!

Както вървят нещата ще се наложи да внасят специалисти от Далечният изток. Техните деца копуват образованието си и се готвят за достойни техни заместници. Правителството ни няма стратегия за развитие.Стачките ще продължават



Тема Re: Ниски заплати и много труднови [re: идиoт 13]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано04.07.07 14:36



Батка, с тези знания по български си изгорял още преди същинското интервю. За каква заплата говориш изобщо?

Ваклин Христов

0887000332

Ще се кандидатирам за кмет!


Тема Re: Ниски заплати и много труднови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано04.07.07 17:07



Батка, с тези знания по български си изгорял още преди същинското интервю. За каква заплата говориш изобщо?

Защо аз да съм изгорял преди същинското интервю? Нали отивам на интервю, за да си правя гавра с работодателите.



За каква заплата говориш изобщо?

Нормална - минимум 800 лева месечно като за начало.






Тема Re: Ниски заплати и много труднови [re: FileO99]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано04.07.07 19:00



Значи, отговорих на идиот 13, не на теб. На теб е безмислено да се отговаря. Изкарай 2000 от труд и всеки работодател ще ти даде 800. Тези 800 на него ще му стъпят на 1300, но няма значение. Все ще му останат 700 за инвестиране в персонал и машини. Това, да ходиш някъде, за да губиш своето и на хората време, е рядко тъпа идея. Щото едни пикаем от балкона, а други от партера. Еднаквото е само, че пикаем.

Купувай машини, намирай помещение, осигурявай постоянна заетост и наеми персонал за по 800 лева на бройка. Така всички ще повярваме в светлото бъдеще.

Ваклин Христов

0887000332

Ще се кандидатирам за кмет!


Тема Re: Ниски заплати и много труднови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано04.07.07 19:35



На теб е безмислено да се отговаря. Изкарай 2000 от труд и всеки работодател ще ти даде 800.

А така. Тук сам се накисна жестоко.

Как ще стане този номер след като изкарам 2000 да получа само 800 лева?


Тези 800 на него ще му стъпят на 1300, но няма значение. Все ще му останат 700 за инвестиране в персонал и машини.

Капиталът се набира преди създаване на съответната фирма, а не впоследствие на гърба на работниците. Поради тази причина пазарът ще бъде зает от богати европейски фирми, които могат да си позволят достатъчно работници.


Това, да ходиш някъде, за да губиш своето и на хората време, е рядко тъпа идея. Щото едни пикаем от балкона, а други от партера. Еднаквото е само, че пикаем.

И не губя времето на абсолютно никой, те като търсят работа ми губят времето на мен. Те трябва да плащат за всяко проведено интервю след като ми губят времето. Нали сме дясно общество?


Купувай машини, намирай помещение, осигурявай постоянна заетост и наеми персонал за по 800 лева на бройка. Така всички ще повярваме в светлото бъдеще.

Баща ми прави сам без работници по 3000 лева на месец, защо и аз да не мога?






Тема Re: Ниски заплати и много труднови [re: FileO99]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано04.07.07 20:41



Ще отговоря само на някои "извадки"...

Не сме дясно общество. Всичките сме леви педали. Това с дясното го измисли ДС за да има алтернатива за "будните".

Значи аз капитализирано получвам чисти много повече от 3000 лева на месец, но това изобщо не е критерий. Да уточним, че това го получавам аз, баща ти и други такива хора. Ти си на светлинни години от нас. Питай татко ти ако не ми вярваш. Уф, забравих. И аз съм "сам без работници".

П.П. Питай татко ти защо го прави "сам без работници". Ми защото ако те наеме на работа, и без пари да му работиш, пак се е набутал. Положението с работниците е такова. Всички са ебати нещастниците!

Ваклин Христов

0887000332

Ще се кандидатирам за кмет!


Тема Re: Ниски заплати и много труднови [re: FileO99]  
АвторLubo (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 20:43



Човече,
щом можеш да изкарваш като баща си 3000 лева на месец, защо си губиш времето да ходиш на интервюта за да ти дадат мечтаните 800 ?





Тема Re: Ниски заплати и много труднови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано04.07.07 20:51



Значи аз капитализирано получвам чисти много повече от 3000 лева на месец, но това изобщо не е критерий. Да уточним, че това го получавам аз, баща ти и други такива хора. Ти си на светлинни години от нас. Питай татко ти ако не ми вярваш. Уф, забравих. И аз съм "сам без работници".

П.П. Питай татко ти защо го прави "сам без работници". Ми защото ако те наеме на работа, и без пари да му работиш, пак се е набутал. Положението с работниците е такова. Всички са ебати нещастниците!


Хубаво, тук си абсолютно прав няма какво да оспорвам. Но питам аз защо за същата работа на запад работниците получават хиляди долари на същата квалификация и работоспособност, а тук се вземат по 450 лева?







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.