Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:38 02.06.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Струг EINHELL ?нови  
АвторVlado (Нерегистриран)
Публикувано20.05.07 23:47



Здравейте. Налага се да купувам някакво малко стругче, и видях един модел на EINHELL – МТБ3000 . Интересува ме мнението ви, дали е добро и цената от 1000лв не е ли много. Става дума за чисто нов струг. Видях че има доста резби, безстепенно регулиране на оборотите и продавача ме уверяваше че бил много прецизен, а мен именно това ме интересува. Та какво мислите по въпроса?





Тема Re: Струг EINHELL ? [re: Vlado]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано21.05.07 22:04



Дай повече информация...

Многото резби са нещо хубаво, но сигурно са осигурени по най-примитивния възможен начин - чрез зъбна лира. За всяка стъпка ще трябва да вадиш и слагаш различни колела(или почти за всяка). Безстепенното регулиране по всяка вероятност се постига чрез електронно управление на двигателя. Хубаво е безстепенното регулиране, но един добър електронен регулатор на обороти е някъде на половината или поне една трета от тази сума. Искам да кажа, че вероятно за 1000 лв. ще си купиш някакъв боклук. Макар и чисто нов. За любителска неотговорна работа може и да стане, обаче да си вадиш пари с него - трудна задача.

Впрочем, сигурен ли си за резбите? За горе-долу същите пари мярнах веднъж подобен струг в Бриколаж, не правеше резби. Като искаш хубав малък нов струг, има и български - правят ги в Габрово. Гледах ги веднъж на панаира, харесаха ми.



Тема Re: Струг EINHELL ?нови [re: Sargon lll]  
АвторVlado (Нерегистриран)
Публикувано22.05.07 01:05



Да има резби, но наистина са чрез зъбна лира

. Иначе освен електронно регулиране има и две механични скорости като по тоя начин оборотите на едната скорост са от 50-1100, а на другата 120-2500. Регулатора мисля че става защото го пусках и оборотите се менят много плавно, а и когато се натовари нормално не се променят особено. Иначе паралелите са като на големите стругове, супортите са с лястовичи опашки.. а не като на някои малки дето съм виждал – от тръби. А габровските какви пари са, или по-добре ако можеш дай сайт Иначе Einhell –а е тук, обаче пълния линк не знам как да го сложа, Тук се цъка на processing technique, после metal working, и след това Metal Lathe MTB 3000 и се вижда струга



Тема Re: Струг EINHELL ?нови [re: Vlado]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано22.05.07 20:47



Разгледах го на снимката и ми се струва, че не прави резби. Ти, убеди ли се лично, че има подобни възможности? Никъде не се вижда задвижващ винт, нито някакъв превключвател за резби. Няма и някакви диаграми по него за резби. Пък и допълнителни превключватели няма(което все пак е допустимо, ако се правят по-малко видове резби). Няма и описано на сайта, че има подобни възможности. За себе си стигам до извода, че не прави.

Друго, което ми прави впечатление, е дизайнът. Много прилича на служебния. Той също е "немски" - Knuth. На панаира видях преди година съвсем като него, но на друга фирма. После ме открехнаха, че немските фирми си поръчват в Китай, после слагат свои емблеми тук-там и продават, уж че са тяхно производство. А, замисълът, изпълнението, материалите - китайски. Та, макар че, е по-малък, много прилича на служебния...



Принципно, 1000 лв. за малък нов струг, правещ резби, е страшно изгодно предложение. Това също ме навежда на съмнения, че предлаганото е с резби. Да не са ти показали друг, по-скъп модел с резби?

Пред мен е дипляната на габровските стругчета. Не мога да кажа колко са качествени, но поне са правени тук. По немски лиценз. Най-евтиният е MD 200, но май не прави резби като го гледам - 450 EUR. И, по-малък е от твоя. Следващите, които вече правят резби, стават доста по-скъпи - най-евтиният е 750 EUR. За повече информация: sim@mbox.stemo.bg. Ако им пишеш, сигурно ще ти пратят каталог с оферти. Не виждам сайт на дипляната, но може вече да имат - производителят е СИМ - АД, Габрово, тел. 066 800 887.

Впрочем, може и да прави резби твоя, има някаква ръчка и онова може и винт да е, не личи добре от снимката - малка е. Първо, помислих, че е лост за пускане/спиране/реверс, обаче би било ненужно сложно да я завъртят в тази посока, а и за малки стругове не се прави подвижен този лост(не се слага на супорта). Сигурно наистина прави резби. Ако е така - купувай!

Редактирано от Sargon lll на 22.05.07 20:51.



Тема Re: Струг EINHELL ?нови [re: Vlado]  
АвторGoroH (Нерегистриран)
Публикувано22.05.07 22:50



Vlado, кажи къде си ги виждал тези стругчета. От един месец съм се навил да си взема едно такова и искам да го видя на живо. Sargon lll е прав че са китайски. Продават се под различни марки според фирмата вносител и търговската верига. Разгледай линковете по-долу. В американските сайтове ги има от $399 нагоре. Не са за професионална работа, но за малки лябителски работи стават.




Преди няколко дни ми искаха 1800лв. за един модел на ПРОМА, като ме убеждаваха че е чешки, но на външен е същия. Мод. СМ-300Е




Тема Re: Струг EINHELL ?нови [re: Vlado]  
Автор ha! (член)
Публикувано23.05.07 08:54



Einhell Bulgaria Ltd.
Blvd.Tzar Osvoboditel №331
9000 Varna
Bulgaria

Managing Director: Mr. Rumen Radev
Phone +359 52 739038
Fax +359 52 739039
einhellbg@mtel.net


това от линка дето ти си дал. я едно писъмценце и да се реши въпроса



Тема Re: Струг EINHELL ?нови [re: Vlado]  
АвторT. (Нерегистриран)
Публикувано23.05.07 22:22



Оглеждал съм моделчето - китаиско, нищо особено.Не ми направи добро впечатление, че е с колекторен мотор май.Имаше много големи хлабини във винтовете, възможно е да се регулират, но е смущаващо още в магазина да хлопа.В Практикер може да се пипне и повърти, има и фреза /мини/, която е по-скоро макет на металообработваща машина.



Тема Имам такованови [re: Vlado]  
АвторPesho (Нерегистриран)
Публикувано24.05.07 20:24



може да прави резби, макар че не съм се пробвал. Има доста луфтове, но не съм си играл да ги обирам. Ползвам го от време на време за разни единични бройки и прототипи. Като за 1000лв. става на мен ми върши добра работа, но аз не гоня прецизност.



Тема Re: Струг EINHELL ?нови [re: GoroH]  
АвторVlado (Нерегистриран)
Публикувано25.05.07 00:24



Купих Einhell – а]

. Значи наистина е правен в китай, обаче първите ми впечатления са добри. Има доста резби (наистина чрез лира) 0.5 ; 0.7 ; 0.8 ; 1.0 ;1.25 ;1.50 ;1.75 ; 2.0 ; 2.5 мм –направих една 1.0 mm и смея да кажа че стана перфектна. Има и две механични скорости лоста на които е отзад и затова не се вижда на снимката. Самоход и реверс с двуделна гайка. Като го купих наистина имаше луфтове на лястовичите опашки, но това няма значение тъй като се регулират а и се наложи да го разглобя целия за да го изчистя от консервиращата смазка . Значи общо взето всичко му е като на големите стругове само че по-малко. След като регулирах хлабините точност от 0.02мм не му е проблем, - До толкова мери и шублера ми, а и на мен ми стига ;) С дълбочина на рязане 0.5мм ( или 1 мм намаляване на детайла ) и самоход си работи без проблеми а безстепенното регулиране работи чудесно. С повече се затруднява – все пак моторчето му е само 400 вата. Разгледах и линковете които колегата е дал – мисля че са абсолютно същите, само че с други имена... Най големия детайл който правих днес беше 230мм на Ф 35 – стругчето се справи без проблеми. Вярно че не е мощно като голям струг и се работи по-бавно обаче за любителски и дребни неща е идеално според мен [namigam



Тема Re: Струг EINHELL ?нови [re: Vlado]  
АвторИмпepиaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано25.05.07 12:58



Честита придобивка бай Владо!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.